73L Tanga - porady. poprawki

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 29 października 15, 19:57

pH 7 to trochę mało jak na tanganikę będziesz musiał to podnieść absolutne minimum to 7,6-7,8 Wapień Filipiński w takiej ilości nic ci nie da ewentualnie ze dwa kilo grysu koralowego w kuble może podciągnie ci o 0,2.Czym mierzysz pH? ile masz w kranie?
Nie wiem skąd wynikają twoje uprzedzenia odnośnie kolonii muszlowców to nie gupiki,co prawda w sprzyjających warunkach rozmnażają się szybko ale młodych jest mało od kilku do kilu nastu sztuk i rosną dość wolno.poza tym dając np. jedną samice w układzie 2+1 3+1 na prawdziwą kolonie to trochę poczekasz.
Ułożenie i ilość kamieni zależy od gatunku ryb jaki wybierzesz.

Zdjęcie u mnie nie działa.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 29 października 15, 20:49

nie chce odpalać 200l, bo nie wiem czy bedzie to takie jakie bym chciał. po2 to akwa nie wyglada na małe mimo tego ze 70l zabawnie brzmi... dno jest dosc obszerne 70x35, akwarium 200l jest 100x40, wiem ze roznica jest w litrach dosc spora ale nie przesadzajmy ze 4 rybki i to nie duze na takim prostokącie to za mało... spotkalem sie z opiniami i to prawie kazdy mowi kto ma pyszczaki ze baniaki trzeba przerybiać zeby rozlozyc agresje i by ryby wyzbyły sie terytorializmu ze tak to ujme. Mialem pyski kiedys, wymieszalem gatunki bo sie nie znałem i był meksyk, oddalem je i wymienilem na saulosi 2+6/8 - nie pamietam. ryby podrosły i bylo to samo. siedziały pochowane, wyplywaly tylko na karmienie po czym znowu sie chowały, na to opinie ludzi byly zawsze jednoznaczne, za malo ryb w akwa, hodowca który ma u nas nie zła renome i jest hodowca od lat chyba 20+ mowil ze 30 ryb do takiego akwarium -200l - musi byc co najmniej. teraz wracając do mojego sloika, nie przesadzamy troche z tym litrazem/rybe? nie chce mieszać i sie mądrzyć bo nie to jest moim celem, ale czy lekkie przerybienie baniaka wplynie jakoś nie korzystnie na ryby?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: osama » 29 października 15, 20:57

7x3,5=24,5

10x4=40

40/24,5*100%=163%

Mieszkać w 49m2 a 80m2 to ogromna różnica.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 29 października 15, 21:24

Ale już nie rozumiem 70x35 to w miarę odpowiedni zbiornik dla niektórych muszlowców z tanganiki, ale pomysł z przerybianiem co ty chcesz przerybiać? Rozkładanie agresji to technika znana ale nie jest to absolutnie żaden złoty środek. Musisz uświadomić sobie co chcesz osiągnąć i dlaczego tanganika?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Greek » 29 października 15, 21:44

Patryk1009 pisze:pH 7 to trochę mało jak na tanganikę będziesz musiał to podnieść absolutne minimum to 7,6-7,8 Wapień Filipiński w takiej ilości nic ci nie da ewentualnie ze dwa kilo grysu koralowego w kuble może podciągnie ci o 0,2.Czym mierzysz pH? ile masz w kranie

Klucz w tym, żeby podbić pH, ale nie podbijać twardości - tak w Tandze byłoby najlepiej.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 30 października 15, 05:27

Patryk1009 pisze:pH 7 to trochę mało jak na tanganikę będziesz musiał to podnieść absolutne minimum to 7,6-7,8

A dokładnie powinno tak to wyglądać ;-) podane powyżej wartości bardziej pasują pod Malawi niż Tangę-krańcowe wartości nie są najlepsze dla podopiecznych.PH od 8 wzwyż i jest ok.


Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 30 października 15, 06:15

Patryk1009 pisze:Nie wiem skąd wynikają twoje uprzedzenia odnośnie kolonii muszlowców to nie gupiki,co prawda w sprzyjających warunkach rozmnażają się szybko ale młodych jest mało od kilku do kilu nastu sztuk i rosną dość wolno.poza tym dając np. jedną samice w układzie 2+1 3+1 na prawdziwą kolonie to trochę poczekasz.

Autor wątku wyraźnie zaznaczył w poście nr#1, że nie chce 'multików', a obydwa gatunki kolonijne to w gruncie rzeczy ta sama bajka z kilkoma różnicami w zachowaniu i wyglądzie. Także wymieniając je na poprzedniej stronie tak właściwie zignorowałeś jego wytyczne, nie rozumiem, czemu teraz się dziwisz. :D

Co do metody kontrolowanego przerybienia - nie sprawdzi się w przypadku muszlowców, bo one muszą mieć swój rewir. No, chyba, że chcemy, by spora część obsady pływała pod powierzchnią, permanentnie zestresowana brakiem schronienia.

pH podane przez autora jest trochę podejrzane - co to za woda jest? :P

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: deXter » 30 października 15, 14:41

Dhuz pisze:Co do metody kontrolowanego przerybienia - nie sprawdzi się w przypadku muszlowców, bo one muszą mieć swój rewir. No, chyba, że chcemy, by spora część obsady pływała pod powierzchnią, permanentnie zestresowana brakiem schronienia.

Przy muszlowcach czego się nie zrobi w akwarium gdzie są tylko one właśnie tak to się skończy ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 30 października 15, 21:52

wczoraj wsypalem sody oczyszczonej do wody, jest 8pH, bede jeszcze sprawdzał przy podmianach, a musze je robić bo w akwarium no3 na poziomie 30-35... akwarium zalane ponad tydzien temu, cykl azotowy chyba jeszcze trwa, woda była zarażona bakteriami ze zbiornika z zolwiami gdzie azotyny na znikomym poziomie byly, ale widać woda jeszcze nie dojzała, a juz mialem po rybki jechac.. dzieki chlopaki za rady. wrzucilem dwie muszle ale takie duze, musze skads zalatwic mniejsze w kilkunastu sztukach.. jutro wrzuce zdjecie i powiecie mi czy bedzie to działalo w ten sposob dla dwoch parek.

kbtor
Narybek
Narybek
Posty: 93
Rejestracja: 29 listopada 07, 16:55
Lokalizacja: Łask

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: kbtor » 31 października 15, 08:25

Magik88 pisze:wczoraj wsypalem sody oczyszczonej do wody, jest 8pH,


Z tym ph to nie szalej. Owszem, Tanganika określa się wysokim ph, jednak ryby które kupisz w sklepie z Tanganiki nie przyjadą, a z hodowli. Najpierw zorientuj się w jakich warunkach przebywały Twoje rybki i rób środowisko pod te parametry. Później możesz podnosić ph do 8 lub wyżej.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 31 października 15, 10:29

Magik88 pisze:wczoraj wsypalem sody oczyszczonej do wody,

Sody nie wsypujemy do akwa. :!: robisz roztwór w szklance(ciepła woda),czekasz jak całość opadnie i wlewasz tylko samą wodę-reszta śmietnik.
kbtor pisze:
Z tym ph to nie szalej. Owszem, Tanganika określa się wysokim ph, jednak ryby które kupisz w sklepie z Tanganiki nie przyjadą, a z hodowli. Najpierw zorientuj się w jakich warunkach przebywały Twoje rybki i rób środowisko pod te parametry. Później możesz podnosić ph do 8 lub wyżej.

Istnieje takie coś jak AKLIMATYZACJA :razz:
EDIT.

Roztwór najlepiej dawaj podczas podmian.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 1 listopada 15, 13:39

Tak kolego wiem ze sie dodaje do podmian ale ja nie mam rybek wiec poprostu wrzucilem w strumien filtra dwie lyzeczki, dodalem kamoli filipinskich i ku mojemu zdziwieniu pH skoczylo o 1st. i utrzymuje - pewnie przez kamole. Wskoczylem do twojej galerii i powiem ci ze mamy podobne zbiorniki =) spodobały mi sie z kolei twoje kamolce, moje to taka rafa wyszla i nie wiem czy nie tandetnie to wyglada, takie pokazowe wyszlo - wystawowe, a u ciebie taki klimat jest i glebia jakas... ciezko to opisac, jest multi kolorowo, piasek, kamienie, muszle, rosliny - wszystko jest takie "cieple", ja chcialem postawic na estetyke, kamyk dwie muszle and nothing more =P teraz nie wiem co lepsze... klina mam.
PS. no3 nadal wysokie =(

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 1 listopada 15, 15:02

Magik88 pisze:a musze je robić bo w akwarium no3 na poziomie 30-35... akwarium zalane ponad tydzien temu, cykl azotowy chyba jeszcze trwa,

Cykl nitryfikacyjny trwa na pewno.Skąd masz tak wysokie NO3? proponuje sprawdzić w kranie bo nie mając ryb i NO3 30-35mg/l to coś masz nie tak a jestem pewny ,że w przeciągu tygodnia biologia w twoim akwarium nie przetwarza NO2 do NO3 więc skąd taki wynik?
Jeżeli jak sądze masz wysokie stężenie azotanów w kranie to masz spory problem.
Magik88 pisze:Tak kolego wiem ze sie dodaje do podmian ale ja nie mam rybek wiec poprostu wrzucilem w strumien filtra dwie lyzeczki, dodalem kamoli filipinskich i ku mojemu zdziwieniu pH skoczylo o 1st. i utrzymuje - pewnie przez kamole.

Z pH jest tak ,że lepiej mieć wartości graniczne ale stabilne i bez wahań niż fundować rybą skoki tego parametru ja w swoich zbiornikach mam 7,8-8 i jest ok. Zamiast sody lepiej używać specjalnych soli dedykowanych pod tanganikę.
Magik88 pisze:spodobały mi sie z kolei twoje kamolce, moje to taka rafa wyszla i nie wiem czy nie tandetnie to wyglada, takie pokazowe wyszlo - wystawowe

Wapienie dają właśnie taki klimat dla mnie kiczowaty ostatnio modny jest serpentynit tani ogólnie dostępny i wygląda naturalnie.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 2 listopada 15, 20:14

mierząc pH jest ok, na poziomie 8. Nie wiem dlaczego no3 jest takie wysokie, wynik ma kolor mocno rozowy, nie wiem dlaczego. Jeszcze jedno mnie martwi, dlaczego no2 w kranie daje kolor w probowce mocno pomarańczowy.. przeciez kranowa nie powinna miec azotanów w sobie.. co mam robic? chcialem po ryby jechac a tu taki syf w wodzie =( to ustąpi? robie podmiany co dwa dni 10l...

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 2 listopada 15, 21:20

Hmm. Po pierwsze przy nie dojrzałym zbiorniku nie robisz podmian wody wcale.
Piszesz ,że wynik NO3 mocno różowy czyli masz test saliferta tak? Jakich testów używasz?
NO2 to azotyny a nie azotany,Dopuszczalny poziom azotanów w kranie to o ile dobrze pamiętam 50mg/l a więc dla akwarystyki porażka.Po ryby to nie tak prędko twoje akwarium jest nie dojrzałe biologicznie.
Podaj jakich testów używasz i zmierz wodę w kranie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości