73L Tanga - porady. poprawki

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 4 grudnia 15, 18:02

Co ja mam zrobić...? Wczoraj wpuściłem Samca Brevisa, który jest przeganiany po calym akwarium jak tylko wychyli pysk tamten go przegania i siedzi za filtrem blady jak sciana albo plywa przy powierzchni tam i z powrotem, ale to jest nic. Własnie wyłowiłem martwą samice I NIE WYDLUBYWAŁEM JEJ ZYWCEM ZNIKĄD...! Nie pobierała pokarmu bo ta glupia ryba przegania wszystko co sie wychyli... nawet swoja samice sciga jak chce wypłynąc.. co mam robić.. przecież nie pojde do sklepu po kolejną rybę.. po1 chyba spale się ze wstydu, a po2 jakie to rozwiazanie. Miał ktoś tak... o co chodzi..
Pisaliście ze naturalnym schronienim tych ryb sa muszle co z tego jak on wszystkie ryby z muszli wywala.. staje dęba i przegania.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 4 grudnia 15, 18:09

A ta 'jego' samica to jego samica, czy nie za bardzo? Brevisy żyją parami, więc może jeszcze się nie dobrały? No i... to na pewno brevisy? Sceny opisujesz niemalże z klimatów ocellatusów. :\

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 4 grudnia 15, 18:22

siedzą razem w muszli to znaczy ze chyba jest "jego". A czy to brevisy to chyba brevisy... znawcą nie jestem no ale chyba oczy mamy ze sprzedawcą...
Po zachowaniu tej nowej ryby widzę ze dlugo nie pociągnie... Pokarmu też nie pobiera..
Obrazek oto zdjecie. weszło? bo mam z tym problemy nie wiem dlaczego.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 4 grudnia 15, 18:45

Użyj innej strony do wrzucania zdjęć. Dropbox Ci się wywala, mnie też czasem linki z niego krzaczą. Możesz użyć ifotos.pl albo np. imgur.com :)

No i pamiętaj, że nie zawsze da się więcej, niż 1 parę ryb w takim akwarium. To jednak zawsze terytorialne zwierzaki.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 4 grudnia 15, 18:56

Czy ten samiec jakoś szczególnie odbiega wielkością od reszty? daj foto całości .

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 4 grudnia 15, 19:07

wrzucam na fotosik. Chcecie mi powiedzieć, ze w 70l na takiej podstawie 70x35, nie da sie ogarnąc dwoch par jednego gatunku?? No bez jaj. Teraz zauważyłem, że samiec wbił do muszli i czuje ze juz tam zostanie... =/ Mam juz tego dość.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 4 grudnia 15, 19:23

Masz za mało muszli :!: gdzie te ryby mają się chować?zły rozkład no i ten podłużny kamień to ten który oddziela terytorium :mrgreen: nie tędy droga -sorry za krytykę ;-) muszle do dołożenia,bardziej rozciągnąć pod boczne ścianki i umieścić na frocie i tyle(środek też) + kamole,aby stały przed muszlami które będą w narożnikach .Na foto lewa strona jest ok. ale prawa to kicha ;-) .

Magik88 pisze:Chcecie mi powiedzieć, ze w 70l na takiej podstawie 70x35, nie da sie ogarnąc dwoch par jednego gatunku??

Nikt tak nie powiedział :mrgreen: ale czasami trafia się sztuka która nie odpuści nikomu :razz: w co wątpię,aby tak było w tym przypadku skoro rybcie kupowane w zoologu-bo wiadomo co tam jest(nie ujmując nikomu).

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 4 grudnia 15, 19:53

Jest 17 muszli w tym 4 morskie take duże. na zdjęciu po lewej nie jest uchwycone cale akwarium, tam sa w rogu 3 musze jeszcze. Nie wiem co mam robić. Mam odlowić tego samca? Co z tym nowym? plywał tak dzielnie w sklepie a tu taki blady, osowiały. Jestem przekonany, że on zdechnie. To samo było z samicą, która dzisiaj padła. siedziała tak, a gdy wychyliła się ten wciskał ja do środka..

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 4 grudnia 15, 20:00

Magik88 pisze:Jest 17 muszli w tym 4 morskie take duże. na zdjęciu po lewej nie jest uchwycone cale akwarium, tam sa w rogu 3 musze jeszcze. .

I sądzisz,że to jest dużo ? albo chcesz coś zmienić na lepsze,albo może lepiej to zakończyć :cry: .Jest potencjał-z tym,że nie umiesz słuchać rad lub słuchasz "tych" bardzo "mądrych" bo napisali,że mają Tangę X lat :ok: .Powodzenia .

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 4 grudnia 15, 20:14

Magik88 jeśli samce toczą wojnę, zmień aranżację. Dodaj skałek, dodaj muszli, spraw, by każdy mógł wyznaczyć swój rewir, którego będzie bronić. Jeśli samiec zdominowany będzie tuż po wypłynięciu z muszli w polu widzenia dominującego sąsiada, to pewnie, że nie będzie chciał wychodzić, bo to będzie kończyć sie pobiciem. Tak samo 'dominant' będzie cały czas zestresowany, że konkurencja nie może sobie pójść i znaleźć domu w zaciszu gdzieś indziej, tylko pcha mu się na rewir. :D

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 4 grudnia 15, 20:23

To nie chodzi, że ja nie słucham, tylko nie umie zrobić żeby było dobrze, kombinuje przemieszczam muszle kamienie, ale chce im dac troche spokoju, bo ciągle łapska trzymam w akwarium. Alfa pływa po całym akwarium i jakby szukał drugiego. Nie pilnuje rewiru tylko pływa po całym, cały czas. wraca na chwile i znowu wypływa... tak jakby wracał i "co tam mała, jesteś tu? ok. to lece go szukać..." i tak cały czas....

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 4 grudnia 15, 20:44

To tak nie działa ,że on kogoś szuka ;-) nie jest to ryba sklasyfikowana jako "agresywna"- z którymi żyję od xx :ok: jeżeli będzie miał warunki ku temu to tak będzie robił- bo Ty mu na to pozwalasz-w sensie aranżu .
Ps: poddawać się jest najprościej :ok: walka to jest to ;-) ,ale trochę czytać trzeba no i od czasu do czasu posłuchać większości -raczej która dobrze radzi .

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 4 grudnia 15, 21:53

Dhuz pisze:Patryk, rozumiem, że mojego kuzyna też byś oskarżył o 'zadłubanie ryby na śmierć' jak wyciągał przy mnie kilkudniowe truchło skalara spomiędzy trefnie ułożonych kawałków drewna? Zluzuj czasem i przeczytaj sobie na głos sam siebie, po czym zastanów, jak byś to odebrał gdyby napisano do Ciebie, bo zdarzają Ci się wypowiedzi zaczynając od ostatnio często deprecjonujących, przez lekceważące, a kończąc na zwykłych pomówieniach jak wyżej.

Wspomnę tylko, że zestresowanym, zagonionym muszlowcom zdarza się, choć rzadko, zaklinować w muszli, która jest przecież dla nich naturalnym schronieniem.

Nie wiem czemu ma służyć ta ewidentnie atakująca wypowiedź.Może ty przeczytaj swoje wypowiedzi i zluzuj bo z ciebie taki teoretyk widzę chętnie służący radą, a twoje doświadczenie w tym temacie to jak sądzę wiedza internetowa :neutral: .Kolega Magik88 nie ma doświadczenia z tymi rybami i różne rzeczy mogą mieć miejsce i nic w tym złego.

Magik88 trafiłeś na samca agresora to się zdarza musisz zgrupować muszlę w dwa miejsca(żeby nie były wszędzie tak jak teraz) najlepiej wybierz dwa rogi akwarium muszle upchaj gęsto nawet jedna na drugiej tak by nie było to rozległe muszlowisko a skupione i skrajnie obsatwione kamieniami. Na środku zbiornika zrób plaże.Powinno pomóc a za jakiś czas gdy ryby zaakceptują swoją obecność będziesz mógł zmienić co nie co wystrój.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 4 grudnia 15, 22:08

Patryk1009 pisze:Nie wiem czemu ma służyć ta ewidentnie atakująca wypowiedź.Może ty przeczytaj swoje wypowiedzi i zluzuj bo z ciebie taki teoretyk widzę chętnie służący radą, a twoje doświadczenie w tym temacie to jak sądzę wiedza internetowa :neutral: .Kolega Magik88 nie ma doświadczenia z tymi rybami i różne rzeczy mogą mieć miejsce i nic w tym złego.
Za co najmniej przykre i chamskie uważam bezczelne zarzucanie autorowi, że zamęczył rybę na śmierć, do tego, że nam wypisuje kłamstwa, a potem zasłanianie się i robienie z siebie ofiary, jak ci(przechodzimy na z małej, tak? ok) to wytknąłem(zaatakowałem? No proszę :D - chyba, że wciąż jest słono o to, że teksańska dziurawka nie jest skałą rodzimą Tangi). Natomiast ciekawe jest, że skoro sam nie mam danego gatunku, to zdajesz się sugerować, że nie mam prawa się wypowiadać, jakbym nie miał w życiu do czynienia z rybami terytorialnymi i nie wiedział, jak sobie radzić z agresją wśród obsady :)

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 4 grudnia 15, 22:21

Dhuz pisze:Za co najmniej przykre i chamskie uważam bezczelne zarzucanie autorowi, że zamęczył rybę na śmierć, do tego, że nam wypisuje kłamstwa

Chyba ostro przesadzasz nie wiem czym tak się wzruszasz :roll:
Napisałem ,że "przypuszczam" co oznacza : uważać coś, domyślać się czegoś bez dostatecznych podstaw, nie mając pewności. Więc twierdzenie ,że coś komuś zarzucam jest nadużyciem ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości