73L Tanga - porady. poprawki

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 1 grudnia 15, 18:41

Patryk1009 pisze:Myślę ,że muszlowcą jest wszystko jedno ;-)


Biorąc pod uwagę martwego muszlowca w akwarium autora tematu, myślę, że jednak nie ;-)

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 1 grudnia 15, 22:34

Dhuz pisze:
Patryk1009 pisze:Myślę ,że muszlowcą jest wszystko jedno ;-)


Biorąc pod uwagę martwego muszlowca w akwarium autora tematu, myślę, że jednak nie ;-)

Nie wiadomo czy jest martwy :mrgreen:
A na pewno nie przez wapień filipiński, no chyba ,że został nim przygnieciony bo jak to się mówi "podkopał się" wątpię jednak gdyż brevisy nie są typowymi kopaczami a takie zachowania można u nich obserwować gdy czują się naprawdę pewnie czyli na pewno nie teraz.
nie zapominajmy ,że autor wątku wpuścił ryby do nie ustabilizowanego biologicznie akwarium a breviski są wrażliwe na azotyny.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 2 grudnia 15, 06:28

Mówię tutaj o sytuacji, w której ryba wciska się w jakąś dziurę, blokuje, po czym nie potrafi wyjść. Skały dziurawki aż się proszą, by coś się między nimi zaklinowało. Dwa razy byłem świadkiem wygrzebywania takiego 'delikwenta' zaklinowanego w źle ułożonej lub źle dobranej dekoracji i w obydwu przypadkach ryba była kaput. :P Azotyny i niedojrzały baniak swoją drogą, ale po co umożliwiać rybie załatwienie samej siebie? :D

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: deXter » 2 grudnia 15, 10:08

I dochodzimy do wniosku, że nie ważne jak wygląda jak jest z wapienia to się po prostu nie nadaje do akwarium. Tyle w temacie ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 2 grudnia 15, 19:16

Proszę mi nie przypisywać rzeczy które odbiegaja od prawdy. Pierwsza para była wpuszczona do zbornika gdzie faktycznie jeszcze "buzowało". Druga dopiero gdy woda miała juz stałe, stabilne i odpowiednie parametry. Samiec alfa gniebił tego drugiego, a ten szukając ucieczki/schronienia wcisnał sie w tunel który sie zwężał. Nie mogłem jej wyciagnąć. Zostawiłem dwa kamienie filipinskie, które nie sa porowate jak wy to nazywacie dziurawki. Dołożyłem wapienie które kiedys były w malawi. Moim zdaniem akwarium straciło trochę, ale z kolei zyskałem na powierzchni które rybki mogą sobie zająć, Ten kamień który usunąlem naprawdę zajmował miejsca.
Teraz mam problem, bo nie mam kiedy kupić drugiego samca, a widzę ze akwarium stało sie puste, bez ciągłego przeganiania sie. z drugiej strony boję sie ze ten samiec znowu zacznie scigać jak tamtego. Myślałem, że tanga nie jest tak agreswynym srodowiskiem, jak malawi. Teraz podszedłem do tematu inaczej, kosztem wizażu oddzieliłem akwarium na poł takiem podlużnym kamieniem i mam nadzieje ze stworzy to taka naturalną granice, a zarazem nie bedą sie widzieć gdy tylko wychylą pyski w muszli. Mam nadzieje, że uda się by zajął muszle te o których myślę, zrobiłem dwa terytoria, jedno gdzie juz mieszka para (po lewej) i drugie gdzie przesiaduje sama samica (po prawej) a na srodku kamol.
Ostatnio zmieniony 2 grudnia 15, 20:06 przez Magik88, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 2 grudnia 15, 19:21

Dhuz pisze:Mówię tutaj o sytuacji, w której ryba wciska się w jakąś dziurę, blokuje, po czym nie potrafi wyjść. Skały dziurawki aż się proszą, by coś się między nimi zaklinowało. Dwa razy byłem świadkiem wygrzebywania takiego 'delikwenta' zaklinowanego w źle ułożonej lub źle dobranej dekoracji i w obydwu przypadkach ryba była kaput.

Hmm... przyznam ,że dla mnie osobiście brzmi to ekstremalnie.Nie jestem do końca pewien czy mówisz o muszlowcach z tanganiki nigdy nie słyszałem i nie widziałem takiego przypadku, A ryby te hoduje od kilku lat, w tej chwili mam ich pięć gatunków plus jeden fakultatywny. Wystarczy spojrzeć na filmy z jeziora i jakoś ryby się nie klinują :mrgreen:
deXter pisze:I dochodzimy do wniosku, że nie ważne jak wygląda jak jest z wapienia to się po prostu nie nadaje do akwarium. Tyle w temacie ;]

deXter a ty co taki uprzedzony do tych wapieni? ja nie lubie dziurawców ze względu na ich nie naturalny wygląd co jest kiczowate.Jednak o gustach itd.... Wiadomo hehe ale do akwarium się nadają a przy biotopach typu malawi/tanganika dodatkowo delikatnie podnoszą parametry w połączeniu np. z piaskiem wapiennym :ok:

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 2 grudnia 15, 19:25

Patryk, przeczytaj, co autor pisze w poście powyżej Twojego ostatniego. W Jeziorze muszlowce nie mają tych skał dziurawek. To, że hodujesz je od lat nie znaczy, że nagle dziurawka stała się dla nich naturalną i bezpieczną skałką, bez przesady :D

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 2 grudnia 15, 20:12

Patryk1009 pisze:ja nie lubie dziurawców ze względu na ich nie naturalny wygląd co jest kiczowate

Przepraszam bardzo, nie naturalne mogą być sztuczne rośliny czy jakieś debilne statki, ale co ty masz do kamienia który nie powstał w chinach, a własnie w sposob naturalny. Może miałeś na myśli "ekstremalny", "nie typowy", ale co to ma z nie naturalnością? Kwestia gustu, mi sie podoba taka "rafa koralowa' o ile jest z gustem zaaranżowana. Dalej się upieram przy tamtym układzie i tamtej dekoracji, ale nie chce znowu wyciagać ryb z kamieni =( ... martwych.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 2 grudnia 15, 20:13

Dhuz pisze:Patryk, przeczytaj, co autor pisze w poście powyżej Twojego ostatniego. W Jeziorze muszlowce nie mają tych skał dziurawek. To, że hodujesz je od lat nie znaczy, że nagle dziurawka stała się dla nich naturalną i bezpieczną skałką, bez przesady :D

Chyba z autorem pisaliśmy w tym samym czasie../
Nie ważne zostawmy to ;-)
Magik88 pisze:Proszę mi nie przypisywać rzeczy które odbiegaja od prawdy. Pierwsza para była wpuszczona do zbornika gdzie faktycznie jeszcze "buzowało".

Trochę sam sobie zaprzeczasz kolego ;-)
Magik88 pisze:Samiec alfa gniebił tego drugiego, a ten szukając ucieczki/schronienia wcisnał sie w tunel który sie zwężał. Nie mogłem jej wyciagnąć.

Naturalnym odruchem powinna być ucieczka do muszli.
Magik88 odpowiedz mi proszę na jedno pytane czy ryba żyła gdy próbowałeś ją wyciągnąć?
Kiedyś jeden facet pisał ,że multik mu się w muszli zaklinował ale on próbował mu pomóc wyciągając go.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 2 grudnia 15, 20:20

Magik88 pisze:Przepraszam bardzo, nie naturalne mogą być sztuczne rośliny czy jakieś debilne statki, ale co ty masz do kamienia który nie powstał w chinach, a własnie w sposob naturalny

Już ci tłumacze spokojnie bez nerwów ;-)
Obejrzyj ten filmik przykładowy taki jeden z pierwszych jaki mi się nawinął:
https://www.youtube.com/watch?v=eNPigqSyFw8#t=296
Czy widzisz tam gdzieś wapienie filipińskie?
Które wcale nie przypominają żadnej rafy :roll:

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 2 grudnia 15, 20:37

Obrazek
Mi tam przy pomina rafe... a tu zdjęcie aktualnego wyglądu. czekam na muszle jeszcze.
Obrazek
mam nadzieje ze weszły zdjecia, bo ostatnio ktos pisał ze nie widać.
Ostatnio zmieniony 2 grudnia 15, 20:53 przez Magik88, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 2 grudnia 15, 20:41

Przyznam ,że bardzo ciekawy wzór na tych winniczkach u mnie są inne jakieś. :mrgreen:
A pierwsze nie działa

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 3 grudnia 15, 05:29

Patryk1009 pisze:Naturalnym odruchem powinna być ucieczka do muszli.
.

A jak myślisz z czym rybie kojarzy się otwór w kamolu? pewnie z możliwością schronienia ;-) więc sam autor tematu prosi się o możliwe kolejne kłopoty .Mam nadzieję,że za jakiś czas aranż z wapnia się zmieni Magik88 no coś bardziej naturalnego (nie ujmując nic obecnemu aranżowi).

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 3 grudnia 15, 22:02

KAMYK32 pisze:A jak myślisz z czym rybie kojarzy się otwór w kamolu? pewnie z możliwością schronienia

Hmm można sobie podyskutować dla mnie jest to dziwne i tyle. A przypuszczam ,że było tak: ryba schroniła się w otworze autor tematu spanikował gorzej niz ten brevisek i zaczął go wydłubywać czym po prostu go zabił :roll:
Ale może się mylę tego chyba nigdy nie wyjaśnimy...

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 3 grudnia 15, 22:24

Patryk, rozumiem, że mojego kuzyna też byś oskarżył o 'zadłubanie ryby na śmierć' jak wyciągał przy mnie kilkudniowe truchło skalara spomiędzy trefnie ułożonych kawałków drewna? :) Zluzuj czasem i przeczytaj sobie na głos sam siebie, po czym zastanów, jak byś to odebrał gdyby napisano do Ciebie, bo zdarzają Ci się wypowiedzi zaczynając od ostatnio często deprecjonujących, przez lekceważące, a kończąc na zwykłych pomówieniach jak wyżej.

Wspomnę tylko, że zestresowanym, zagonionym muszlowcom zdarza się, choć rzadko, zaklinować w muszli, która jest przecież dla nich naturalnym schronieniem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości