73L Tanga - porady. poprawki

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 19 listopada 15, 18:32

Zrobiłem wczoraj podmiankę 1/3 wysokości wody. Parametry bez zmian. Jakieś sugestie? Widziałem, że obie ryby siedzą w jednej muszli, samca widać tylko przy wylocie z muszli, gdy za szybko się ktoś zbliży, to się chowa. Oświetlenie zmieniłem na 6W.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 19 listopada 15, 18:47

NO2 bez zmian przed czy po podmianie mierzone? To bardzo istotne.
Oświetlenie zmieniłem na 6W.
:mrgreen:
Bardzo słusznie przynajmniej na razie.
Brevisy to jedne z nielicznych muszlowców u których para wspólnie zamieszkuje jedną muszle.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 19 listopada 15, 19:05

Przed i po, parametry te same. Szkoda, że siedzą w jednej muszli, bo nie widuje ich wcale =(

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 29 listopada 15, 15:57

Parametry wody są OK, ustabilizowało się wszystko. Wpuściłem druga parę. Nowy samiec przepedza cały czas starego, odrobinę mniejszego i mam wrażenie, że chce zagarnąc jego samice. Przypływa do innej drugiej muszli i przepędza z niej samca... po czym wraca do swojej pani. Nie wiem czy to sie unormuje, nie mogą sie sparować na nowo przez niego.
Jeszcze mam takie pytanie, czym karmicie Breviski? bo kupiłem kryl drobny mrozony i nie chwyciły sie go wcale, suche pokarmu też nie chca. chipsy tanganika tez im obojetna. Kupiłem wczoraj Solowca i pierwszy raz widziałem zainteresowanie pokarmem. Nie wiem jakie pokam suchy kupic dobry.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 29 listopada 15, 18:38

Magik88 pisze:Nowy samiec przepedza cały czas starego, odrobinę mniejszego i mam wrażenie, że chce zagarnąc jego samice. Przypływa do innej drugiej muszli i przepędza z niej samca... po czym wraca do swojej pani.

Można spróbować przesunąć któryś kamień taki sposób by przecinał najkrótszą drogę jednego samca do drugiego ;-) Ogólnie w tym akwarium dwie pary powinny żyć sobie wygodnie.
Magik88 pisze:Jeszcze mam takie pytanie, czym karmicie Breviski? bo kupiłem kryl drobny mrozony i nie chwyciły sie go wcale, suche pokarmu też nie chca. chipsy tanganika tez im obojetna. Kupiłem wczoraj Solowca i pierwszy raz widziałem zainteresowanie pokarmem. Nie wiem jakie pokam suchy kupic dobry.

Podstawowym pokarm to: artremia, larwy czarnego komara, wodzeń od czasu do czasu można podać kryla lecz jest on trochę duży jak pojawią się małe podajesz jaja kraba, daphnie nigdy nie karm ochotką i tubifeksem do tego diete uzupełniasz płatkami suchymi np z tych tańszych tropical tanganika. Raz na tydzień podajesz spirulinę jeżeli kupisz w postaci granulatu należy go wcześniej namoczyć by zrobił się miękki i zwiększył objętość.Oprócz tego oczywiście jest wiele innych dobrych pokarmów główna dieta oparta powinna być jednak na drobnych skorupiakach i innych drobnych żyjątkach.
Osobiście uważam ,że dobrym pomysłem jest raz w tygodniu całodniowa głodówka dla ryb żywiących się mięskiem.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 30 listopada 15, 21:24

Dziękuje za rady, ale teraz mam inny problem. Nie moge znaleźć samca jednego - tego zdominowanego. Przetrzepałem całe akwarium, wszystkie muszle... Nie ma go. Po dwoch dniach nie pokazywania się zacząłem się martwić. Oczywiźcie nie wyskoczył.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 30 listopada 15, 22:43

Nie maczaj rąk w akwarium :!: nie ma takiej potrzeby samiec na pewno nie został zabity w tak krótkim czasie. Obejrzyj kamienie muszlowce często są przygniatane przez kamienie które podkopują. Przede wszystkim przestań stresować swoje ryby.Obserwuj drugą samicę.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 30 listopada 15, 22:50

Znalazłem, zaklinował się w kamieniu. Nie żyje... =(
Nie stresuj ryb, jak widzę, że mi brakuje ryby a mam 3 kamienie i 3 muszle, ryba nie wyparowała. z latarką ją znalazłem. musiał uciekać przed tym wiekszym samcem i zablokował się w tunelu. Jutro rozwierce to przejście, żeby to się nie powtórzyło...

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 1 grudnia 15, 05:38

Przede wszystkim wywal te skałę dziurawkę, bo to nie jest kamień o kształcie "typowym" dla Tanganiki, a muszlowcom na pewno nie służy. Jeśli chcesz jakieś kamulce wapienie, to lepiej już się zaopatrz w jednolite, w których nie będą miały szans się zaklinować. ;)

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 1 grudnia 15, 09:26

Tylko ze ten kamien zaslania mi filtr bo jest ogromny i podluzny. Nie wiem co zrobic zeby tego wewnetrznego nie bylo widac. Łupkow nie chce bo to juz w ogole porazka. Jak widze te domki poukladane to mi sie scyzoryk otwiera w kieszeni.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: deXter » 1 grudnia 15, 10:07

Magik88 pisze: Nie wiem co zrobic zeby tego wewnetrznego nie bylo widac.

Zaakceptować fakt, że to akwarium, a w akwarium jest sprzęt ;]

Wapienie to w ogóle beznadziejne rozwiązanie do akwarium, ale przecież to wie każdy wystarczy tylko popatrzeć na parametry wody jakie powinny mieć ryby.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Dhuz » 1 grudnia 15, 10:29

Jak Ci nie pasuje widok filtra, to go na hamburga przerób, mniej kłują po oczach. :P

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 1 grudnia 15, 14:39

Wywale chyba ta obudowe. Założę gabke i obnize do dna caly filtr. Bo ten fan2 jest na cala wysokosc akwarium. A tak może mi sie uda o polowe skrocic wysokosc. Mam wapienie takie nie porowate. Wloze dzisiaj. Do nich jestem przekonany, bo boje sie kamieni co tak migocza w swietle.. Nie chce nakupic dziadostwa.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: KAMYK32 » 1 grudnia 15, 17:46

Magik88 pisze: Nie chce nakupic dziadostwa.

Serpentynit zielony/czarny fajnie wygląda w takim akwa. ;-) lub może jakieś otoczaki.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 1 grudnia 15, 18:28

Dhuz pisze:Przede wszystkim wywal te skałę dziurawkę, bo to nie jest kamień o kształcie "typowym" dla Tanganiki, a muszlowcom na pewno nie służy.

Myślę ,że muszlowcą jest wszystko jedno ;-)
Magik88 pisze: Łupkow nie chce bo to juz w ogole porazka. Jak widze te domki poukladane to mi sie scyzoryk otwiera w kieszeni.

łupki można ułożyć inaczej niż tylko groty uwierz mi ,że można zrobić to gustownie ;-)
deXter pisze:Zaakceptować fakt, że to akwarium, a w akwarium jest sprzęt ;]

Jedno z rozwiązań ;-)
Dhuz pisze:Jak Ci nie pasuje widok filtra, to go na hamburga przerób, mniej kłują po oczach.

W tak małym akwarium bezsensem jest jeszcze ujmować miejsca, a poza tym techniczne rozwiązanie takiego pomysłu mogło by być trudne :neutral:
KAMYK32 pisze:Serpentynit zielony/czarny fajnie wygląda w takim akwa. lub może jakieś otoczaki.

:ok: byle nie za dużo. Twoje muszlowce nie są ściśle związane ze skałami. Służą one raczej do rozdzielenia terytoriów i jako dekoracja.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości