73L Tanga - porady. poprawki

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 8 grudnia 15, 22:53

Magik88 pisze:Myślałem o potomstwie, ale w sumie nie wiem czy łatwo się mnożą, gdzieś przeczytałem, że w towarzystwie innych ryb nie dochodzi u nich do tarła. nie wiem czy to prawda.

przy zapewnieniu im odpowiednich warunków młode pojawia się szybko i nie ma z tym żadnego problemu.Przy jednej parze w twoim akwarium i dobrej kondycji samicy młode możesz mieć już za miesiąc ;-)

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 9 grudnia 15, 19:05

Są zmiany, więc piszę. Samiec się oswoił (ten nowy) zaczął pływać po akwarium i nawet nie ucieka przede mną, przyjmuje jedzenie bez namietnie ale jednak. Toczą sie dropne "spinki" przy scianie z pleksy. Teraz uwaga, samica wypłyneła skads blada ledwo zywa. odlowiłem ją do kojca, dałem muszle do srodka by doszła do siebie. Nie widzę tego kolorowo, wyglada marnie.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 10 grudnia 15, 18:05

Kolejny dzień przynosi złe wiadomości, samica nie przezyła. no2 - 0 no3 - 15 przed podmianą. pH 8.
Myślałem ze woda świruje i odbija się to na rybach, ale samce super, a te samice takie słabe. Czy to jest mozliwe by problem był ze strony związanej z pochodzeniem ryb? Ostatni raz bede probował kupić dwie samice i wpuscić je do odgrodzonego akwarium, Widze ze samce obrały twardo swoje muszle. w popłochu trafiaja do tych samych, na szczęscie udało mi się ze lecą do tych do których chce, czyli po rogach. Muszli dzisiaj doszlo jeszcze 9, wyglad super, planuje raz tyle.

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 11 grudnia 15, 21:07

Obrazek
Powiedzcie mi proszę czy to są same samce? Bo podobno kupiłem dwie samice jak mnie zapewniał sprzedawca, a teraz gdy widze je przy moich samcach, samicami one nie są. Tak na moje oko. pomoże ktoś?

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 12 grudnia 15, 09:02

Jakiej wielkości są ryby? Ciężko powiedzieć coś na podstawie jednego zdjęcia na st procent ale moim zdaniem to są cztery samce.
U gatunku Neolamprologus Brevis dymorfizm płciowy zaznacza się słabo, u młodych ryb nie widać różnicy u ryb starszych samiec jest sporo większy od samicy i to właśnie na tej podstawie najłatwiej określić płeć. Są też pewne niuanse kolorystyczne samiec jest jakby bardziej kolorowy i złoty u mnie (congo).Zależy to jednak od miejsca pochodzenia ryby czyli bezpośredniego odłowienia w jeziorze poszczególne populacje tworzą różne odmiany barwne.Twoje ryby mogą być zmieszane pod względem pop. kolorystycznej ale i tak samiec powinien być bardziej wybarwiony ;-)

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 12 grudnia 15, 09:21

One sa jednakowej wielkości. Samice które mialem wcześniej mialy 2/3 długości samca. A wybawienie zalezalo od nastroju ryby. Znowu musze kombiniwac. Co za zadupie. Nawet nikt sie na rybach nie zna...

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 14 grudnia 15, 20:02

Ryby oddane. Czekam na samice, będą po niedzieli. Pytanie kolejne... Mam po prostu wpuścić jedną do jednego samca druga do drugiego? dalej są rozdzieleni pleksą. Po zachowaniu widzę, że ten nowy nie jest gotowy jeszcze, strasznie płochliwy, za to ten dominator nadrabia za ich dwóch. Wczoraj jak wkładałem rękę to mnie "dziabał", w ogóle się nie boi, wręcz odwrotnie, jest ciekaw i podpływa do frontu akwarium i obserwuje, cieszy mnie takie zachowanie. Czekam aż ten drugi bedzie odważniejszy by bronić swojego terytorium.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Patryk1009 » 22 grudnia 15, 21:10

Jak sytuacja?

Magik88
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 27 października 15, 18:44
Lokalizacja: Andrychów

Re: 73L Tanga - porady. poprawki

Postautor: Magik88 » 23 grudnia 15, 09:32

Witam, Właśnie idę oddać tego samca terrorystę. Siedzi od tygodnia w kotniku, i resztę ryb zaczeło żyć. Wpuściłem dwie nowe "samiczki" z czego okazało sie ze jedna to na pewno samiec, bo siedzi w muszli i stroszy sie na potęgę jak przypływa inna rybcia, te druga niby samica chyba też nia nie jest bo siedzi zdominowana za skałką i widać tylko ogon, nie zauważyłem zeby sie sparowały z kim kolwiek, podsumowanie. stary samiec siedzi w muszli odzyskuje odwagę. samiec agresor dzisiaj trafia do sklepu. ten niepewny samiec/samica - zobacze co z tego wyrośnie. ten mały samiec nowy na razie zostanie, a tego agresora zamienie na samice o ile w koncu uda mi sie ją kupic. Wybieram mniejsze osobniki l z pletwami mniej ostrymi, lagodniej "wykonczonymi". Zobacze po poludniu co z tego wyjdzie. Ostatkami cierpliwości rozwiązuję ta sytuacje. Czuje ze kupie nie dlugo multi faciatusy i bedzie po problemie.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 15, 12:13 przez Magik88, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości