trofy giganty

trofciarz
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 04, 08:44
Lokalizacja: Zabrze

trofy giganty

Postautor: trofciarz » 21 maja 04, 09:20

Na jednym z forum jest post:kolega pisze ma trofy po 18cm karmi spirulinom ochodką,sercem wołowym i wszelkimi pokarmami pochodzenia zwieżęcego ma problem zachorowały wspomne że karmi wten sposób kilka lat dziwie się tylko że wcześniej nie zachorowały.Co myślicie o takim sposobie żywienia.Moim zdaniem można karmić ochotką raz na tydzień lub mrożoną dafnią.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: trofy giganty

Postautor: Aigel » 21 maja 04, 09:26

Moim zdaniem ochotka odpada, nie mowiac juz o sercu wolowym. Niekorzy karmia raz w tygodniu szklarka badz dafnia, ja jednak nie stosuje takich pokarmow. Ryby karmione pokarmami zwierzecymi zdecydowanie szybciej rosna, gdyz bialko zwierzece jest "lepszym" budulcem niz pokarmy roslinne. jednak trzeba pamietac ze w naturze ryby jedza male ilosci planktonu, dlatego diete wybierajac diete trzeba o tym pamietac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Greg
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 04, 21:58

Re: trofy giganty

Postautor: Greg » 24 maja 04, 22:21

Witam.Ja karmię Spiruliną 36% Tropicala oraz spiruliną o.s.i trofcie szaleją na punkcie tych pokarmów.Sorry ale karmić ochotką i wszelkimi mięsnymi pokarmami to przesada.Przecież Tropheusy mają bardzo długi przewód pokarmowy i takimi pokarmami łatwo o Bloat.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: trofy giganty

Postautor: Idzikowski » 28 maja 04, 07:52

Tak ja też uważam zdecydowanie, że karmienie ochotką Trofci to idiotyzm. Rozumiem już dać im raz na tydzień troszkę tej szklarki, no ale żeby jeżdziły na mięsie w 3/4 albo i lepiej to już przesada. Dziwne faktycznie, że dopiero teraz chorują i że wogóle żyją

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości