Trofy z CZECH

chicken
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 czerwca 04, 12:37

Trofy z CZECH

Postautor: chicken » 2 lipca 04, 11:38

Czy kots cos na ten temat wie? Znajomy ostrzegal mnie ze ceny ryb (nie mowil o trofach) sa generalnie nizsze niz w polsce ale mowi tez o tym ze czesi chcac chronic swoj rynek stosuja zabieg sterylizacji ryb perhydrolem czy jak kto woli wodą utleniona uniemozliwiajac tym samym rozmnazanie ich? Czy to jest prawda i czy da sie taka rybe odroznic od w pelni sprawnej? Wielkosc ok3,5 cm.
pozdrawiam
Pozdrawiam

240 LTR TANGANIKA Tropheus Bemba i Kasanga

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trofy z CZECH

Postautor: Idzikowski » 2 lipca 04, 21:28

tym akurat nie słyszałem, ale z tego co zawodowi hodowcy niektórzy mówią to w czechach niestety, ale kombinują z tymi trofami aby uzyskać lepsze kolory i niestety wychodzą beznadziejne gdy wyjadą z hodowli do ludzi i po przestaniu karmienia tym co oni podają ryby tracą momentalnie ubarwienie...szczególnie tyczy się to podobno Bemb gdyż teoretycznie mają piękny pas równy i pełny jak ikola, a potem robi się tego taka połówka o beznadziejnym kolorze...niestety.

chicken
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 czerwca 04, 12:37

Re: Trofy z CZECH

Postautor: chicken » 3 lipca 04, 09:21

Zastanawiam sie czy skusic sie na taka oferte bo ryby sa duzo tansze niz w polsce ale jest jednak jakies ryzyko, tym bardziej ze sa malutkie ok 3,5 cm. Jak sadzisz czy warto zaryzykowac? cena jest niższa o ok 60%.
Pozdrawiam

240 LTR TANGANIKA Tropheus Bemba i Kasanga

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Trofy z CZECH

Postautor: Hawk » 3 lipca 04, 12:52

Ja bym rozgladal sie za hodowca w kraju, mialem mozliwosc kupienia 12 mlodych moliro po rodzicach z odlowu za 26 zl sztuka a ryby 5-6 cm
Szukaj a na pewno znajdziesz jakas okazje
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trofy z CZECH

Postautor: Idzikowski » 3 lipca 04, 20:36

Ja też polecam krajowych hodowców, dobrych i sprawdzonych. W pogoni za niższą ceną można kupić szajs...

Ja ostatnio miałem możliwość kupić dorosłych 12 sztuk CHIMBA RED plus młodych i wychodziło, że płaciłbym po 35zł za dorosłą Chimbę plus jeszcze młodych do odchowu bym miał. To jest okazja porządna, ale naszczęście można takich znaleźć jak sie wie gdzie szukać.

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Trofy z CZECH

Postautor: ahaja » 5 lipca 04, 21:46

witam.
warto pojechac po duza ilosc, chyba, ze masz niedaleko. ceny rzeczywiscie maja okazyjne - zasada bezwzgledna - kupujesz tylko od hodowcy kiedy mozesz zobaczyc rodzicow.
faktem jest, ze kapia ryby w roznych roztworach ale sa to kasaczowate. o pyszczakach nie slyszalem (a znam z tamtad ludzi, ktorzy exportowali ryby m. in. do Holandii, Niemiec, Belgii (np Verduin) - gdyby kapali to nikt by tego od nich nie kupowal).
inna sprawa jest to, ze w porownaniu z nimi jesli chodzi o poziom akwarystyki to jestesmy w epoce kamienia lupanego.
pozdrawiam

Fox
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 20 czerwca 04, 07:37

Re: Trofy z CZECH

Postautor: Fox » 9 lipca 04, 20:41

Witam
Ja osobiście 1,5 roku temu nabyłem 6 sztuk tropheus moliro ( 3 ze Słowacji i 3 z Czech). Te ze słowacji już miały potomstwo. Czeskie do tej pory nie lecz były znacznie mniejsze od Słowackich dlatego też ciężko mi wyrokować czy były moczone. Jakieś 3-5 lat temu częste zabiegi tego typu spotykane były u paletek ale chyba w chili obecnej Czesi zaptrzestali tego procederu , który zpowodował u nich brak zainteresowania kupców z zagranicy.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości