leleupi

pawel39
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 5 lutego 11, 02:23

leleupi

Postautor: pawel39 » 11 listopada 11, 14:22

witam. dostałem 5 dorosłych leleupi, dwa samce trzy samice. w 200l chce łączyć je z parą naskalników i haremem muszlowców. słyszałem, że nie zawsze dobrana para zostanie dobraną parą, więc planuje zostawić samca i trzy samice. na czuja dwa największe potraktowałem jako samce więc jednego przełożyłem do osobnego akwarium dopóki się nie upewnie co wpływa w akwarium.

Obecnie dwa lelupi, w tym ten największy zrobili dołek pod kamieniem, ale to ten mniejszy odgania inne ryby a wielki siedzi w kamieniach przy dołku. To najprawdopodobniej jest para, tak mi sie przynajmniej wydaje. teraz kwestia dwóch pozostałych. jedna ryba pływa z dala od rzekomej pary, druga bardziej agresywna toczy boje z muszlowcem i pływa wSzędzie, czy po takim zachowaniu można wywnioskować, że ten agresywny (trzeci leleupi) jest samcem? i kwestia podstawowa, czy dobrze w ogóle robie chcąc zostawić więcej niż jedną samice?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 listopada 11, 14:45 przez pawel39, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości