Dochód

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Dochód

Postautor: piteri » 11 czerwca 05, 21:33

Myślę o założeniu akwa i może wpuścił bym do niego stadko tropheusów. Słyszałem że można na nich nieźle zarobić. I mam następujące pytanie : jak często trze sie np. tropheus bema i ile sztuk nakybku można otrzymać z jednego tarła ?
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dochód

Postautor: Hawk » 12 czerwca 05, 08:06

Moim skromym zdaniem powinienieś jeszcze trochę się poduczyć zanim założysz akwarium dla trofów... btw ryby w większości hodujemy dla przyjemności o ile mi wiadomo no ale świat się zmienia ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Dochód

Postautor: piteri » 12 czerwca 05, 09:23

Wiem że moja wiedza jest raczej skromna ale nie odpowiedziałeś na moje pytanko :twisted: Z tym zarabianiem chodzi mi o to czy dzięki tropheusom zwrócą mi sie częściowo koszty akwa. Jak narazie szukałem na google i znalazłem że z pyszczaka ukośnego można otrzymać 7-17 ziarenek ikry. I zostało pytanie : Jak często sie trą ?
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dochód

Postautor: Hawk » 12 czerwca 05, 10:25

piteri, wszystko zależy od warunków w jakich żyją, ja nie znalazłem reguły na moje trofy a miałem proporcję 2 samce na 8 samic i tarły się dość często. Samica trofeusa inkubuje ikrę w pysku, dopiero juz wyklute maluszki opuszczają pysk matki i zaczynają powoli normalnie samodzielnie żyć. Inkubacja trwa około miesiąca. Dochód? Sam przelicz, w sklepie mały trof średnio 3-4 cm kosztuje bagatela 30-50 zł w zależności od odmiany. Hodowcy prywatni sprzedają je zwykle połowę taniej jak nie mniej. Ja np kupiłem kiedyś 15 młodych bemb z bardzo dorej "hodowli" ;) za 100 zł. Czyli tyle co nic. Jeżeli ryby regularnie się nam trą i regularnie je sprzedajemy z zyskiem, choćby małym ale zyskiem to na pewno ich koszt się zwróci.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Dochód

Postautor: Aigel » 12 czerwca 05, 10:34

Jak napisal Hawk poczytaj troche jeszcze w necie jest mnustwo materialow, czy na trofciach mozna zarobic, no napewno koszty hodowli moga sie zwrocic, ale raczej trzymajac mniej popularne odmiany no i wiedza, pieniadze na poczatek na dobre ryby i sprzet i doswiadczenia to sa warunki by z tego cos bylo.

Pozdrawiam
Obrazek

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Dochód

Postautor: piteri » 12 czerwca 05, 10:35

Dobra, narazie kupie sobie jakąś książkę o trofach, a na wakacje planuje akwa 500l.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Dochód

Postautor: Thom (AS) » 9 sierpnia 05, 08:52

No ale jeśli kupisz F1 i je rozmnożysz to juz niema tak wielu chętnych na kupowanie F2 po twoich trofach, teraz raczej albo ludzie kupuja F1 albo odłów. Kokosów może na tym nie zrobisz, chyb żebys kupił odłów i sprzedawał młode F1 to wtedy jeszcze koszty akwa w końcu się zwrócą ale ceny ryb z odłowu to tak około 180 - 500 zl za sztuke :shock: Więc raczej na to mogą sobie pozwolic albo chodowle albo bogaci, no ale po co bogaci maja zarabiać skoro już są bogaci :lol:
Ja też powoli myśle o założeniu baniaka z trofami, tak ostatnio orientacyjnie pytalem o ceny takiego zbiornika :
200 cm dł. x 60 cm szer. x 65 cm wys. czyli 780 L bo taki baniak mnie interesuje, ceny wahaja się w granicach od 900 do 1200 zł więc nie mało, do tego chciałbym jakiś sump około 200 L bądź większy i do akwa podklejony komin zęwnętrzny (taki dość nietypowy, ale to dobre rozwiązanie bo dziur nie wierci się w duzym akwa tylko w małym zbiornicznydo niego przyklejonym, a jak wiadomo każda dziura w akwa osłabia je :wink: )
Mam nadzieje że może w krakowie i okolicach znajde jakiegoś tańszego szklaża, a narazie zabieram się do czytania książek i artykólów o trofach :)

Jak narazie to tylno rozmyślunki, akwa planuje kupic do zimu tegorocznej, jak na razie na akwa może wykombinuje max 2500 zł, a jeszcze poprosze o pożyczke rodziców, mam nadzieje że po kilku latach sie zwróci :roll:

POZDR

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Dochód

Postautor: BigFish » 9 sierpnia 05, 19:36

do tego chciałbym jakiś sump około 200 L bądź większy i do akwa podklejony komin zęwnętrzny (taki dość nietypowy, ale to dobre rozwiązanie bo dziur nie wierci się w duzym akwa tylko w małym zbiornicznydo niego przyklejonym, a jak wiadomo każda dziura w akwa osłabia je )


:shock: :shock: :shock: Przeciez taki przyklejony do akwa zbiorniczek o wiele bardziej osłabia akwa. wyobraz sobie jaki to jest napór w 780 litorwym baniaku. 2 dziurki o wiele słabiej odziałowywuja na akwa niz ten zewnetrzny komin
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Dochód

Postautor: Thom (AS) » 10 sierpnia 05, 08:34

To nie jest jakis duzy zbiornik żeby aż tak ciążył, to jest taka malizna przyklejona po boku, nie ciązy bardziej niz 2 dziury w tafli szkla 200 x 60 :wink:

brunopl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 listopada 08, 09:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Dochód

Postautor: brunopl » 26 listopada 08, 14:34

Thom (AS), Witaj mam pytanie pisałeś coś o dodatkowym akwa doklejonym tak zeby nie wiercić otworów w dużej skrzyni.Mam 400l i niepasuje mi wiercenie w nim mozesz opiszć dokładnie o co biega i jaki jest sposób na to doklejanie dzięki
300l Tęczanki

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dochód

Postautor: Jaro69 » 26 listopada 08, 14:37

brunopl, starszego tematu nie dało się wykopać? Patrz na daty ostatnich postów. :twisted:

brunopl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 listopada 08, 09:34
Lokalizacja: Poznań

zewnetrzny komin jak zrobić?

Postautor: brunopl » 26 listopada 08, 14:42

sorki ale tylko to znalazłem jak wiesz to moze pomozesz proszę o opis budowy zewnętrznego komina do 400l
300l Tęczanki

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dochód

Postautor: Jaro69 » 26 listopada 08, 14:47

brunopl pisze:moze pomozesz proszę o opis budowy zewnętrznego komina do 400l

A proszę Cię bardzo: http://dami-rz.pl/~woczko/opis_filtr.htm

[ Dodano: Sro 26 Lis, 2008 2:49 pm ]
Lub tu http://www.holendry.republika.pl/artykuly/sump.html, zamiast wiercenia, potrzebna jest głowica do przelewu wody.

brunopl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 4 listopada 08, 09:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Dochód

Postautor: brunopl » 26 listopada 08, 14:52

Jaro69, Dzięki ale on coś pisze o doklejaniu do dużego akwa małego i tego za bardzo nie kumam jak to ma się przelewać bo niechcę wiercić w akwa 400l otworów
300l Tęczanki

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dochód

Postautor: Jaro69 » 26 listopada 08, 15:01

brunopl pisze:on coś pisze o doklejaniu do dużego akwa małego i tego za bardzo nie kumam jak to ma się przelewać

Jest tam na rysunku pokazane. Musisz mieć zamiast wiercenia obciętą parę cm od góry jedna boczną ściankę i do tej ścianki doklejony zbiornik przelewowy z otworami.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości