Jak dobrać drugi filtr do 450 l baniaczka

Awatar użytkownika
mckolek
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 05, 16:50
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak dobrać drugi filtr do 450 l baniaczka

Postautor: mckolek » 21 czerwca 05, 19:03

dadi321 U mnie ta filtracja nie bedzie ja mówisz góra dół jak w labityncie . Pewnie że woda pójdzie na łatwiznę.
To ma być kubełek porzedzielany pleksi z otworami. przegrody maja iść równolegle do dna . Woda ma się filtrować od gory do dołu i z dołu pompka fontannowa pcha ją do akwarium. To czyba ma sens czy nie
DZIEKI POZDROWIONKA

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Jak dobrać drugi filtr do 450 l baniaczka

Postautor: dadi321 » 21 czerwca 05, 21:35

no tak ale łatwiej ci to bedzie zrobić z beczki plastikowej niż ze szkła ,szkło jest ciężkie do obróbki a wiercenia otworów tutaj nie unikniesz musisz jakoś podłączyć węże i wyprowadzić kabel zasilający do pompy, chyba że bedziesz miał pompę zewnętrzną ktora będzie ssała wodę z filtra ale takie pompy sa dość drogie,niektóre opracowania polecają do tego celu pompy do CO podobno są ciche i wydajne ale są one w całości wykonane z metalu więc nie wiem czy co się nie będzie dostawało do wody
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
mckolek
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 05, 16:50
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak dobrać drugi filtr do 450 l baniaczka

Postautor: mckolek » 24 czerwca 05, 19:12

Poszukam beczki i pokombinerkuję najpierw z nia jak nie wyjdzie to ze szkłem, a jak nie to najwyżej pompa fontannowa którą mam zakupic do eksperymentów będzie w ogrodzie u dziadków słuzyła dla zaby ogrodowej i już
Nie wiem tylko jak mam tą pokrywę dobrze uszczelnić i docisnąc ale jak znajde bęczkę to sobie ją obejrzę i pokombimuje
Heyah
DZIEKI POZDROWIONKA

lyczek226
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 14 października 08, 10:02

Filtr

Postautor: lyczek226 » 23 listopada 08, 19:28

Witam...Mam akwarium 150L i pytam sie gdzie najlepiej zamontować filtr Aquael Fan3?? Przy dnie czy do góry??

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak dobrać drugi filtr do 450 l baniaczka

Postautor: Jaro69 » 23 listopada 08, 19:39

lyczek226 pisze:Mam akwarium 150L i pytam sie gdzie najlepiej zamontować filtr Aquael Fan3??

Masz tylko ten filtr czy jest on filtrem pomocniczym?

EDIT: na przyszłość nie podpinaj się do takiego tematu, bo o co innego w nim chodzi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości