obsada w 375l

maciass
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 10, 17:47

obsada w 375l

Postautor: maciass » 18 stycznia 10, 18:43

Czesc!!!
Jestem Maciek maciass milo mi. Mam pytanie odnosnie obsady do akwa 150x50x50. Najbardziej chcialbym Frontozy z jakims innym gatunkiem ale chyba za maly zbiornik. Co Wy na taka obsade lelupi, regani, ksiezniczki, compricysepsy a moze cos do tego?? Sam nie wiem prosze doradzcie w jakiej ilosci czego wpuscic.

pozdro

maciass
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 10, 20:58 przez maciass, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: obsada w 375l

Postautor: osama » 18 stycznia 10, 22:32

Cyphotilapia Frontosa to spora ryba, 375l to raczej za mało, by móc trzymać ten gatunek.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

bernard
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 9 października 08, 23:24

Re: obsada w 375l

Postautor: bernard » 29 stycznia 10, 21:53

maciass pisze:Najbardziej chcialbym Frontozy

To akwarium jest za małe dla frontosy.

maciass pisze:lelupi, regani, ksiezniczki, compricysepsy

Księżniczki na dłuższą metę są złym towarzystwem dla wymienionych ryb. Pozostałe ok. Dodatkowo w toń możesz dać Paracyprichromis.

Awatar użytkownika
Vieniek123
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 679
Rejestracja: 15 marca 08, 16:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: obsada w 375l

Postautor: Vieniek123 » 29 stycznia 10, 21:58

Niema co przesadzać z ilością gatunków... Tak ogólnie to podałeś wszystko co Ci się podoba? Jeśli masz zamiar mieć akwarium z kamieniami/łupkami to może lepiej się zdecydować na tropheusy lub pyszczaki bo z reguły naskalniki i szczeliniowce siedzą na dnie akwarium.
450l - Paletki

72l - Takie nie wiem jakie

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: obsada w 375l

Postautor: Dyzioo » 10 lutego 10, 00:11

Spotkałem się z obsadą : księżniczki+ szczelinowce leleupi+naskalniki regana i marliera+zbrojniki w 300l i jakos byly młode z każdego gatunku i jakoś sie nie pozabijały(oczywiscie była selekscja naturalna)-odkupiłem te akwarium i mam zamiar powtórzyć te obsadę po bylym właścicielu.


Jednak będzie inaczej- zakupiłem szczelinowce pięciopręgie i parkę księżniczek. 2 zbrojniki niebieskie juz byly w baniaku i 1 gibiceps też.Z czasem chyba dodam inne szczelinowce. Jeśli żle myślę proszę o wiadomość. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 10, 18:42 przez Dyzioo, łącznie zmieniany 2 razy.

Robert M.
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 2 października 06, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Re: obsada w 375l

Postautor: Robert M. » 13 lutego 10, 22:29

Dyzioo napisał:
Jednak będzie inaczej- zakupiłem szczelinowce pięciopręgie i parkę księżniczek. 2 zbrojniki niebieskie juz byly w baniaku i 1 gibiceps też.Z czasem chyba dodam inne szczelinowce. Jeśli żle myślę proszę o wiadomość. Pozdrawiam.[/quote]

No to chyba czas na złotą rybkę jeszcze. A! Zapomniałem o neonkach i gupikach. Będzie kolorowo i bardzo ruchliwie.
A na dno żółwia wodnego.
I jak mówili w kabarecie OTTO - i zasmażka!!

Dyzioo - przecież zbrojniki i ten nieszczęsny gibbiceps to zupełnie inne wody.
Selekcja naturalna( jak sama nazwa wskazuje) występuje w naturze a nie w szkle 300-litrowym.

Robert
Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: obsada w 375l

Postautor: Dyzioo » 14 lutego 10, 18:36

Drogi Robercie sarkazm nie jest nigdzie pożądany,wiem,że zbrojniki to inne wody ale są od dawna w twardej wodzie a gibiceps jest tam gdyż nie mam gdzie go włożyć żeby nie było mu ciasno i idzie na sprzedaż właśnie. Z 6-u Neolamprologus tretocephalus mam zamiar zostawić parkę i dlatego myślę o dodatkowej obsadzie.O księżniczkach wiem,że potrafią zdominować akwarium ale gdy wpuszcza się ryby razem do nowego zbiornika może być ok..Popełniłem parę błędów-facet od którego kupiłem akwarium z Tanganiką nie miał pojęcia raczej co i jak powinno być a miał ją dwa lata ( tudzież wcześniej opisana obsada ) i te błędy sprzedał mi razem z akwarium - zaczynam od nowa z Tangą,dużo czytam i mam też kolege,który wytknął owe błędy.
Oczywiście jestem otwarty na wszelkie poprawki i porady od Szanownych Forumowiczów
Ostatnio zmieniony 18 lutego 10, 12:02 przez Dyzioo, łącznie zmieniany 1 raz.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Robert M.
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 2 października 06, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Re: obsada w 375l

Postautor: Robert M. » 15 lutego 10, 21:33

Sarkazm bierze się stąd, że mając świadomość błędów, nic nie robisz, by to zmienić. Przecież wystarczy sprzedać/oddać zbrojniki i gibicepsa i masz święty spokój.
A to zdanie: O księżniczkach wiem,że potrafią zdominować akwarium ale gdy wpuszcza się ryby razem do nowego zbiornika może być ok.. po prostu rozwala. Na jakiej podstawie piszesz, że może być OK?
Piszesz, że dużo czytasz - to super. Może czytasz nie to, co trzeba?

Miałem jedną PARĘ księżniczek w 980 litrach (200*70*70) z innymi rybami. ALe i tak połowa akwarium należała do księżniczek i późniejszej rodziny.

Robert

P.S. Pożądany nie porządany.
RM
Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: obsada w 375l

Postautor: Dyzioo » 15 lutego 10, 22:07

Robercie cd. pewnie nie czytałeś moich innych postów wiec tłumacze dalej ( życie wciąż koryguje moje plany )- jestem w trakcie naprawy 100l baniaczka ( dział zrób to sam )-jeśli naprawa zda egzamin a będą problemy z księżniczkami to tam trafią lub je wydam,gibiceps idzie do "żyda" (dział sprzedam ), zbrojniki są bo nie chcę ich wydawać gdyż czekają na swój nowy domek w akwarium ogólnym u znajomego a niestety nie mam ich gdzie indziej trzymać .A co jeszcze to informuje Cie,że dzwoniłem też do Was w sprawie porady itp. Myślę ,że Twój sarkazm został uśpiony. Nikt nie urodził się fenomenem,nawet chodzić każdy z nas musiał się nauczyć i oczywiście wciąż jestem otwarty na wytykanie mi błędów i wszelkie porady za co z góry dziękuję.

PS. Robercie do swego akwarium wpuściłem ślimaki świderki - co o tym sądzisz? Z opini są to bardzo porzyteczne stworzenia zalecane do akwarium,ponoć sprawdzają się w akwarium z Tanganiką.

[ Dodano: 16 Luty 10, 01:35 ]
Zbrojników już niema.

[ Dodano: 24 Luty 10, 03:31 ]
Zbrojniki w osobnym akwa a glonka już niema mieszka teraz w Katowicach :) w 600l baniaczku.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości