Książki

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Książki

Postautor: Hawk » 5 czerwca 04, 21:11

Tu zwracam sie z pytaniem do wszystkich hodujacych trofy.
Czy nie znacie jakiejs dobrej ksiazki o trofach?? Jak narazie to tylko wiele artykulow na necie i gazetach czytalem, itp, itd... ale umnie ogolnie trudno dostac o tfoach ksiazke :(
Jezeli znacie to prosze podajcie cene i jezeli to jest sklep internetowy to adres :?

Pozrdrawiam
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Książki

Postautor: Aigel » 5 czerwca 04, 21:28

Polskiej ksiazki niestety nie ma :(
Bardzo dobra publikacja jest niemieckie Afrikanische Buntbarsche 2 - Tanganjika - TROPHEUS mialem przyjemnosc ogladac, ale to kosztuje 360 zl :(
Obrazek

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 21:31

Nie ma Polskich książek o trofach.

Jeżeli interesują cię inne...i jeżeli dobrze znasz Niemiecki to zapraszam do poszukania książek wydawnictwa chocby Bede-Verlag, które ma przepiekny atlas trofów w swojej ofercie, którego postaram się mieć w niedługim czasie.

Co innych to także jest dużo Ada K. ogólnie o Tanganice. Niestety o trofach nie specjalnie wielu wyspecjalizowanych publikacji jeżeli chodzi o książki. Jednak możliwe, że w przyszłym roku pojawi się coś o trofach po Polsku, jak dobrze pójdzie.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Książki

Postautor: Hawk » 5 czerwca 04, 21:35

Z niemieckim to bedzie problem, juz dawno nie uzywalem i nie pamietam wiele...
Moga byc angielskie publikacje, lub francuskie jezeli sa to mame oprosze zeby mi przetlumaczyc pomogla ;) a z agnolem sam sobie poradze
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 21:46

Musisz sprawdzic w efercie wydawców ksiązek..większość dobrych książe Niemieckich jest przetłumaczona na Angielski tylko wtedy książka kosztuje więcej...nawet o 50zł :/ no ale to raczej oczywiste w końcu tłumacza też trzeba opłacic.

www.cichlidpress.com - wydawnictwo książek o pielęgnicach

Bodajże www.um-um.pl ma listę książek wydawnictwa Bede-Verglag lub na producenta www.bede-verlag.de

Myślę, że dwa powyższe linki to wydawnictwa pierwszorzędne jeżeli chodzi o książki o pielęgnicach a szczególnie o Tanganice..raczej inne nie maja wiele do zaoferowania.

Jak cos mi wpadnie w ucho to dopisze.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Książki

Postautor: Hawk » 5 czerwca 04, 21:49

Wielke dzieki :D
Ja cos wynajde to tez dam znac

[ Dodano: 2004-06-12, 15:43 ]
Pare dni teamu załatwiłem Atlas Pielęgnic z Tanganiki na CD od faceta, ktory trofy sprowadza. Calkiem niezle wydanie po angielsku lub niemiecku jak kto woli do wyboru
Nazywa się to Aqualex Tanganyika Cichlids.

Opisuje wszystkie pielęgnice z Tangi. Jest tam pokaz graficzny samego Jeziora, miejsc z ktorych pochodza ryby. Samych Trofow jest tam spory opis.Samych odmian naliczylem jakies 70. Duzo zdjęć, filmow itp...
Ogółem bardzo udany "atlas" jezeli można to tak nazwać

Pozdrawiam i polecam :ok:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Fox
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 20 czerwca 04, 07:37

Re: Książki

Postautor: Fox » 9 lipca 04, 20:55

W tym roku ukazały się pierwsze książki pod redakcja AD. Konings-a w grudniu ma wyjść książka o Tanganice a w następnym kolejne z tłumaczeń niemieckich i angielskicg (uwaga będą to pozycje niskonakładowe - ceny około 100 zł)

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości