120 litrów - plan na księżniczki

janciownik
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 8 grudnia 08, 18:37

120 litrów - plan na księżniczki

Postautor: janciownik » 22 lipca 09, 21:01

Uwiedziony przez księżniczki planuje parkę w takim akwa - wystrój podobny jak znalazłem tutaj na forum - dużo kamieni, biały piasek - taka jaskinia,

Pytanie co do oświetlenia i filtru - ponieważ małżonka mnie ubije jak wydam jakieś większe pieniądze na kolejne akwa, to chciałbym to zrobić tanim kosztem - dostałem w gratisie AquaFan 1 i mam 2 świetlówki 18 w oryginalne z pokrywy Aquaela - czy to na parkę będzie ok czy mało światła i mało filtru ??

czy moge na początek z akwa w którym pływają rybki typu molinezje, neony itp dolać do wody którą zamierzam wlać do nowego akwa na okres dojrzewania, i czy okres około 2 tygodni bedzie ok na dojrzewanie z taką mieszanka ??
i czy może wrzucić ten filtr przed włożeniem do akwa do "żyjącego" akwa żeby na gąbce cośtam się zaczęło dziać ??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: 120 litrów - plan na księżniczki

Postautor: Addekk » 22 lipca 09, 21:16

janciownik pisze:czy moge na początek z akwa w którym pływają rybki typu molinezje, neony itp dolać do wody którą zamierzam wlać do nowego akwa na okres dojrzewania, i czy okres około 2 tygodni bedzie ok na dojrzewanie z taką mieszanka ??
Nie
i czy może wrzucić ten filtr przed włożeniem do akwa do "żyjącego" akwa żeby na gąbce cośtam się zaczęło dziać ??
Tak ale nie skróci to okresu dojrzewania czyli 3 tygodnie
janciownik pisze:czy mało światła
Za dużo
janciownik pisze:mało filtru ??
Za słaby, popatrz na te wymagane do 112l.

Tanga i Malawi musi dłużej dojrzewać od roślinnych zbiorników.
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

janciownik
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 8 grudnia 08, 18:37

Re: 120 litrów - plan na księżniczki

Postautor: janciownik » 22 lipca 09, 21:29

Dzięki za odpowiedz - wsio jasne :D

Awatar użytkownika
Gismo
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 28 października 08, 17:48
Lokalizacja: Chorzów

Re: 120 litrów - plan na księżniczki

Postautor: Gismo » 22 lipca 09, 21:49

Przeczytaj sobie cały mój wątek:

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=18198&start=0

Też mam Księżniczki i właśnie pod te ryby tworzyłem całe akwarium, pewnie Ci się przyda.

Co do Twoich pytań - światła masz w sam raz, ja mam 2x24W i jest ok. Filtr zdecydowanie za słaby. Ja u siebie w 112l mam FZN-2 więc u Ciebie FZN-3- będzie dobry. Możesz go częściowo przerobić na biologiczny wyciągając jedną gąbkę i wypełniając ją ceramiką i watą (nie pamiętam nazwy ale jest to specjalna wata do filtrów) W razie pytań pisz mi na PW chętnie odpowiem gdyż przeszedłem to już ;)
Szanuj forum i innych użytkowników - Oni także Cię szanują
„c’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

janciownik
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 8 grudnia 08, 18:37

Re: 120 litrów - plan na księżniczki

Postautor: janciownik » 22 lipca 09, 22:47

OK, filtr dokupię, najwyżej dam żonie kase na nową sukienkę :D
Będę osaczał jak tylko wystartuję z akwa !!
Dzięki za link

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości