Mlode cyrychromisy??

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Mlode cyrychromisy??

Postautor: SZYMON » 17 stycznia 05, 22:07

Witam.
Mam pytanie odnosnie mlodych cyprychromisow leptosoma blue flash. Spodziewam sie mlodych w najblizszym czasie i mam maly problem bo w kotniku dorastaja Brevisy. Czy jest szansa ze male cyprychromisy przezyja w akwarium ogolnym gdzie plywaja jeszcze julidochromisy regani i brevisy czy raczej musze grzac po jeszcze jedno akwarium??

I jeszcze pytanko dot. karmienia. Czy po wydostaniu sie z pyszczka samicy musza dostac w ten sam dzien pokarm czy sa w stanie przezyc jakies dwa dni??
375 L. Tanganika.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mlode cyrychromisy??

Postautor: Idzikowski » 18 stycznia 05, 15:23

Powinny przeżyć te dwa dni, ale jak masz sklep za rogiem albo poprostu możesz podjechać to po co zwlekać, lepiej dawać od początku. Ponadto możesz dawać rozrobniony pokarm taki jak rodzice jedzą przecież.


Co do kotnika - tutaj nie wiem, ale według mnie mogą wciąć je te naskalniki szczególnie, ale nie muszą. Tutaj to już zjawisko losowe, albo zjedzą, albo nie. Jeżeli masz taką możliwość i chce mieć te małe to kup sobie kotnik oddzielny dla nich. Napewno sie kiedyś jeszcze przyda, może na następne młode albo na kwarantanne :ok: .

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Mlode cyrychromisy??

Postautor: SZYMON » 18 stycznia 05, 19:28

Dzieki z info.
Z tym czekaniem na jedzenie chodzilo mi tylko o to ze akurat moge miec lekki przestoj w chodowli artemii i tylko z ciekawosci chcialem wiedziec czy przezyja.
Jak myslisz o kotniku 20-25 L. na pierwsze jakies 2 tyg. potem brevisy wedruja do sklepu a ich miejsce zajmuja cyprychromisy w 60 L.???
Tak wogule to sie troszke rozmazylem z tymi malymi bo jeszcze nie wiem czy bede je miec.

A czy ty widziales ich tarlo i taniec godowy??
U mnie wyglada to tak ze taniec byl. Samce pieknie sie prezyly i drgaly przed samicami. Teraz samice sa zapedzone w jedno miejsce w akwa , a kazdy samiec ich pilnuje. One nie moga nigdzie odplynac ani zadna inna ryba do nich. Czy to jest po prostu inkubacja ikry tak jak mi sie to wydaje czy po prostu jakies dziwne zachowanie??

Dzieki za pomoc.
375 L. Tanganika.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mlode cyrychromisy??

Postautor: Idzikowski » 18 stycznia 05, 21:10

No to przetrwają. Ale możesz im podawać zawsze rozdrobniony pokarm taki jak dajesz dorosłych rybom i już :ok: .

Możesz je tam wpuścić a potem do większego akwa i będzie good :ok: .

Co do samych ryb to nie miałem ich bezpośrednio w swoich zbiornikach. Jak się prężą to dobrze. Co do inkubacji to widać, musisz obserwować podgardla ryb, jeżeli są wypchane tzn, że inkubują, a jeżeli nie no to nie ;-)

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Mlode cyrychromisy??

Postautor: SZYMON » 24 stycznia 05, 16:14

No to sie zaczal dzis pierwszy dzien inkubacji.
Czy wiesz moze jak dlogo samice beda nosic ikre a pozniej narybek w pyszczku??
375 L. Tanganika.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mlode cyrychromisy??

Postautor: Idzikowski » 25 stycznia 05, 14:21

Powinna inkubować od 3 do 4 tygodni.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości