63L Plan Tanganiki dla muszlowców wielopręgich

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: 63L Plan Tanganiki dla muszlowców wielopręgich

Postautor: EyeQueue » 8 listopada 09, 13:09

FSB - powinno być FSBF, czyli FBF z piaskiem (można przecież zastosować inne złoża), ale nie komponowałoby się DSB. ;) Ale żeś inteligentny chłopak, to sam na to wpadłeś...

Jak zrobisz tylko to, nie będziesz miał denitryfikacji. Nie namawiam Cię do zmiany koncepcji, bo będziesz jeszcze rok czekał na rozruch akwarium. Zrób grubo piachu, na wierzch żwirek, potem bioballe lub słomki i Twoja pompa też powinna wystarczyć. Co do pompy, nie doradzę Ci za dużo, bo jestem sceptykiem i nie wierzę w konieczność olbrzymich przepływów, a co za tym idzie, nigdy nie stosowałem silnych pomp i się na nich nie znam.

Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: 63L Plan Tanganiki dla muszlowców wielopręgich

Postautor: deXter » 8 listopada 09, 13:19

Dobra decyzja podjęta siadam zaraz z ojcem wymiarować szyby na panel i będzie 21L kolos.
Przelewy na zasadzie naczyń połączonych powrót 400L/H.
Od dołu mini plenum, na to ruszt na to żwirek potem się coś dalej wymyśli, jak kupię tanio słomki to będą słomki ;) jak nie to pójdę do ogrodniczego i kupie keramzyt coś będzie.

Atmana chciałem kupować do FBF bo w końcu ruszyć piasek to siły potrzeba.

Jak zrobię wszystko to dam fotki działającego akwarium, albo nie dam fotek proste ;P

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości