Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

panka38
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 22 stycznia 08, 18:47

Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: panka38 » 27 lutego 09, 18:52

Witam Państwa chciałbym dowiedzieć się jakie rybki mogę trzymać z księżniczkami z Burundi.

Posiadam:
Zbiornik 150 l
6x Ksieżniczki z Burundi.
ksieżniczki sa bardzo małe bo niedawno kupione POZDRAWIAM:P

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: Greek » 27 lutego 09, 19:24

Jakie są dokładne wymiary zbiornika?
W takim akwarium powinny być raczej same księżniczki , ale jeszcze poczekam na odpowiedź ;-) .
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: Tomek83 » 27 lutego 09, 19:35

Same księżniczki.

panka38
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 22 stycznia 08, 18:47

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: panka38 » 27 lutego 09, 20:45

80x45.55

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: Greek » 27 lutego 09, 20:47

panka38 pisze:80x45.55

A więc o drugim gatunku już nie ma mowy.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
soobeek
Narybek
Narybek
Posty: 71
Rejestracja: 25 lutego 09, 16:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: soobeek » 2 marca 09, 10:26

A tak nawiasem mówiąc jakbyś chciał jednak większe akwa, to najlepiej trzymać inne rybki z Tanganiki, np naskalniki, albo ewentualnie z Malawi, ogólnie naskalniki, pyszczaki, ale to jak wiadomo nie w takim małym baniaku.
szaleństwo-uczucie znane jedynie szaleńcom :D

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: Addekk » 4 marca 09, 19:47

Kolego to tak jakby do akwarium 240l wpuścić welonke, neony, pyszczaki, harem mieczyka i harem gurami i powiedzieć że ilościowo się zgadza...

Nie łączy się Malawi z Tangą (w malawi ph 7,8-8,2 a w tandze chyba od 8,6 do 9,2)
I zresztą księżniczek tak czy siak nie powinno się łączyć nawet w dużych baniakach (nie mówie o 200l tylko o 1000l).
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

Kuba92nh
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 18 grudnia 08, 09:12

Re: Jakie rybki można trzymać z Ksieżniczkami z Burundi

Postautor: Kuba92nh » 16 czerwca 09, 05:53

wg mnie to 120 l Jak zostawisz już dobraną parę księżniczek to możesz dokupić 2 Calvusy albo jakieś naskalniaki bardzo ładne są regana jak zrobisz dobre kryjówki to księżniczka nie zabije ich nawet przy wychowywaniu młodych ale zrobisz jak uważasz. JA miałem same księżniczki w akwa I jest to bardzo nudne akwarium wtedy. Choć niektórzy mówią ze spoko, ale ja tak nie uważam. Księżniczki jak sam juz pewnie zauważyłeś są dość płochliwe nawet przy ograniczeniu światła w akwarium. I co podejdziesz do akwa to pusto ani rybki więc nie wiem czy to fajne. Lepiej do 120l wpuścić naskalniaki regana i jeszcze jakieś inne plus lelupa będzie dużo ładniej wyglądało Jak nie mam racji to mnie poprawcie to moja opinia z własnego doświadczenia. AA i tez dużo osób sie tu wypowiada ze 120 l to w sumie nie można nic hodować albo jeden gatunek wcale nieprawda. Jak da sie więcej ryb do takiego akwarium mówię np 3 gatunki po 3 rybki to ich agresywność do siebie maleje. Tutaj tez naśmiewali sie ze mnie jak napisałem ze mam zbrojniki niebieskie w Tanganice. Ok ryba nie z Tanganiki ale dostosowuje sie do każdych warunków. Mówili ze albo rybki będą sie męczyć albo one a tu niespodzianka co miesiąc stado małych glonojadów wyciągam wraz z kokosem w którym jest zbrojnik a nadto stado młodych księżniczek pływa i jeszcze 2 calvusy które odchowałem z ich tarła.. Więc sporo osób które sie tutaj przechwala nie mają racji albo maja ale na swój sposób. Poczekaj jeszcze chwile to ci powiedzą ze sobie krewetkarium zrób bo to za mały biotop na tanga nike.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 09, 08:00 przez Kuba92nh, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości