tropki - jak rozrużnić płeć

pawcio7505
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 04, 18:30

tropki - jak rozrużnić płeć

Postautor: pawcio7505 » 30 maja 04, 18:37

kupiłem niedawno tropki 8 duboisi i 10 black bemba mają już po około 5 cm i zaczynają się ganiać (akwarium 200 l) czy w takim stadium rozwoju można coś powiedzieć o płci czy jeszcze za wcześnie czekam na jakieś wskazówki .
pozdrawiam !!!!!!

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: tropki - jak rozrużnić płeć

Postautor: Aigel » 30 maja 04, 20:53

Za mlode, mozna z domyslac sie po zachowaniu, po tym jak ryby rosna, ale to bedzie totolotek.
Obrazek

trofciarz
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 04, 08:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: tropki - jak rozrużnić płeć

Postautor: trofciarz » 31 maja 04, 07:27

rozróżnienie plci u trofci dokońca niejest pewne ja mając 15 sztuk dopiero po tarle na bank wiedzialem ile jest czego nawet samice zachowywaly się jak samce walczyły między sobą dodam że są wielkości samca.
240l black bemby mboko i doboisy powodzenia

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: tropki - jak rozrużnić płeć

Postautor: Idzikowski » 31 maja 04, 22:46

Nie no przy tej wielkości to faktycznie raczej nie możliwe i tak jak powiedziano wcześniej można się sugerować i zakładać co i jak jednak nic nam to nie da :mrgreen:

Czas pokaże a ganianie to normalna rzecz...w moim stadzie 17 Mpulungu Kasakalawe non stop sie ganiają i po zachowaniu to mógłbym powiedzieć, że mam same samce, ale to chyba niemożliwe...aż takiego pecha nie mogę mieć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości