Akwarium dla Tropheus duboisi i T annectens

Reptil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 09, 17:36

Akwarium dla Tropheus duboisi i T annectens

Postautor: Reptil » 3 lutego 09, 10:12

Znajoma dostała w prezencie 4 T. d. i 4 T a. trzyma je w akwarium 112l bo nie są jeszcze dorosłe ale juz dosyć spore, mówiłem jej że akwarium za małen na 8 ryb ale narazie jest w nich zakochana ale bede musiał jej to wyperswadowac jak podrosną.

1) Prosze mi powiedziec czy można trzymac razem te dwa gatunki w takiej ilosci w akwarium 240l czy nie będzie problemów z rozmnażaniem tj. odchowem narybku?
2) Chciałbym jeszce zaytać co z wystrojem, bo ona ma żwir i rosliny a z tego co wiem to w tanganice powinien być piasek, zmielone muszelki, skały wapienne, piaskowce, łupki i różne inne kamienie,.
3) Czy mozna miec rosliny, czy tropheusy ich nie zdziesiątkują tak jak pseudotropheusy...?
4) Jak te ryby zapatruja się na chemie w akwarium?
5) Czy można razem z nimi w tym 240l hodowac małe krewetki jak RC, WP, itp?
6) Czy moga w z tymi rybami w akwa rosnąc mchy?
7)Jakie rybki z jeziora Tanganika/malawi proponowalibyście do tego akwa 112l, tak by mogły tam spokojnie zyc i sie mnozyc?

Niektóre pytania mogą się wam wydac głupie, nie umiałem takich informacji znaleźć w Google, mam też prośbe jeśli ktos ma jakieś dobre opisy tych dwóch gatunków Tropheusów, byłbym bardzo wdzięczny, bo w necie ciężko cokolwiek znaleźć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

daf
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 08, 13:46

Re: Akwarium dla Tropheus duboisi i T annectens

Postautor: daf » 3 lutego 09, 23:12

Przede wszystkim Tropheusów nie trzyma się tak jak pyszczakach w haremach np. 1+3 tylko w stadach od 10 wzwyż osobników.
1) W 240l jak chcesz aby było wszystko ok to możesz trzymać 12 dorosłych trofci ale JEDNEGO GATUNKU. Jak chcesz połączyć 2 stada po 12 osobników - 375.
2) No wystrój kwestia gustu, ale trofcie będą sie czuły najlepiej tak jak mówisz na piasku udekorowanym kilkoma sporymi wapieniami i piaskowcami. Co do muszelek to niekoniecznie. A poza tym po co zmieniać naturalne otoczenie tych ryb, skoro nie należy ono do brzydkich ?
3) Zależy jakie. Jak będą to anubiasy i inne o twardych liściach to przy diecie z dużą ilością pokarmów roślinnych powinny rosnąć i cieszyć oko. Mchy i rośliny delikatne będą idealnym uzupełnieniem diety :)
4) Jak każde ryby. A dokładnie jaką chemię? Oczywiście można lać jakieś kultury bakterii aby proces dojrzewania ruszył. Ale cóż z tego jak i tak dopiero ryby można wpuścić po 3/4 tygodniach. Jeśli chodzi Ci o antychlor itp to kup w biedronce najtańszą wodę wylej ją i masz piękne, czyste 5l pojemniczki i do takich nalej wodę, po 3 dniach jest ona bez chloru i możesz lać śmiało do akwa. I tym sposobem nie potrzebujesz chemii.
5) Krewetki możesz dać ale zanim je wrzucisz tzn. podasz to powiedz SMACZNEGO :)
6) Już pisałem wyżej- zostaną skonsumowane
7) Do 112 z Tanganiki to jakieś muszlowce lub szczelinowce a z Malawi to albo Pseudotropheus Saulosi (1samiec + 3samice) albo Iodotropheus Sprengare (1samiec+3 samice). Skłaniałbym się jednak na Saulosi, ponieważ samiczki są całe cytrynowo żółte a samiec niebieski z czarnymi, pionowymi pasami.

Pytaj, pytaj jak czegoś nie znajdziesz, służymy pomocą
Co do opisów to tu masz stronę:
http://www.tropheus.com.pl/index.php?op ... &topid=12#
Jakby tam nie było satysfakcjonującej Cie odpowiedzi to zajrzyj na forum znajdujące się na tej stronie. Jest tam bardzo wielu hodowców trofci służących radami, może Ci podpowiedzą gdzie znajść info o tym annectens bo to raczej jakiś rzadko spotykany gatunek :)

Reptil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 stycznia 09, 17:36

Re: Akwarium dla Tropheus duboisi i T annectens

Postautor: Reptil » 9 lutego 09, 10:38

Po pierwsze dzieki za odpowiedz. Odpowiadam dopoiero teraz bo dopiero teraz tu zajrzałem, nie dostałem maila z powiadomieniem.

Co do muszelek to niekoniecznie. A poza tym po co zmieniać naturalne otoczenie tych ryb, skoro nie należy ono do brzydkich ?

Nie chciałem muszelek dla ozdoby, tylko słyszłem że pokruszone muszelki działają korzystnie na chemię w akwarium dla trofów i pseudotrofów.

A mam pytanie czy Pseudotropheusy tez zjadają krewetki?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Akwarium dla Tropheus duboisi i T annectens

Postautor: osama » 9 lutego 09, 12:34

Reptil pisze:A mam pytanie czy Pseudotropheusy tez zjadają krewetki?
A dlaczego miałyby nie zjadać? Zjadają.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

CocoChanels
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 3 lipca 09, 23:15
Lokalizacja: France

Akwarium dla Tropheus duboisi i T annectens

Postautor: CocoChanels » 14 lipca 09, 15:43

Przepraszam że zadaje tyle pytań ale chcę zająć żółwiem jak najlepiej. Czy mogę wkładać na kilka minut chociaż 3 centymetrowego żółwia żółtolicego do akwarium z rybami takiego normalego przeznaczonego dla rybek bez wypłyceń itp. tak żeby sobie ładnie popływał zanim kupie mu jego własne akwa? w tym akwarium jest 25 cm wody czy on się nie utopi.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości