Filtracja w 375l czy wystarczy?

WEREK
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 08, 14:14
Lokalizacja: Łodz

Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: WEREK » 3 stycznia 09, 14:47

Witam wszystkich to mój pierwszy post.A wiec do rzeczy mam zbiornik 150x50x50 i mam zamiar mieć tropheusy.Teraz pływają paletki mam zamiar się ich pozbyć.Pytanie filtracja tetra tec ex1200 wewnątrz aouael circulator 1100.Tetra ma wkład wyjsciowy co powinienem zmienic jakie wkłady zastosować.I czy ta filtracja wystarczy?Z góry dziękuje Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 09, 10:43 przez WEREK, łącznie zmieniany 1 raz.

damian14
Ryba
Ryba
Posty: 136
Rejestracja: 10 listopada 07, 15:45

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: damian14 » 4 stycznia 09, 19:54

filtracja powinna wystarczyć
tropheusy to najlepiej jeden gatunek ok 20sztuk

WEREK
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 08, 14:14
Lokalizacja: Łodz

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: WEREK » 4 stycznia 09, 21:07

Ok dzięki serdeczne.A co z wkładem do filtra zewnętrznego?Bo czytam czytam i rozumiem,ze ceramika tylko?Chodzi mi o tetra 1200.A jakieś rybki jeszcze mogę dodać do tropheusa czy to wykluczone

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: Tomek83 » 4 stycznia 09, 21:24

Po pierwsze proszę zmienić tytuł na czytelny, ten nic nikomu nie mówi.
Po drugie jeśli chodzi o obsadę to proponuję nic nie dodawać i nie mieszać.
Jeśli chodzi o media filtracyjne do kubełka to można zastosować watę, gąbkę, ceramikę, bioballe, węgiel jako stałe medium filtracyjne odradzam, wyjaławia wodę.

Robert M.
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 2 października 06, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o radę

Postautor: Robert M. » 5 stycznia 09, 19:21

WEREK pisze:A wiec do rzeczy mam zbiornik 150x50x50 i mam zamiar mieć tropheusy.Pytanie filtracja tetra tec ex1200 wewnątrz aouael circulator 1100.Tetra ma wkład wyjsciowy co powinienem zmienic jakie wkłady zastosować.I czy ta filtracja wystarczy?Z góry dziękuje Pozdrawiam


375 litrów to zbiornik w sam raz na taką filtrację. Namawiam Cię jedynie na zmianę wkładu do tego wewnętrznego filtra. Koszyk na jego koncu w sam raz nadaje się do założenia gąbki o wymiarach 25x10x10cm. Zdecydowanie poprawi się filtracja mechaniczna, powstanie lepsza powierzchnia dla tworzenia się flory bakteryjnej. Przy okazji namawiam Cię na piasek na dno zbiornika. Przy dobrej cyrkulacji wody odpadnie Ci kwestia tzw. "odmulania" dna.

Poszukaj w sklepach internetowych pisma Tanganika Magazyn. Tam znajdziesz sporo praktycznych porad. Co do ilości ryb - nawet trzydzieści, tylko wtedy powinieneś mieć wydajniejszy filtr wewnętrzny i gąbkę o większej powierzni.

Robert Mierzeński
Można by to potraktować jak kryptoreklamę własnego pisma... ;-)
Ostatnio zmieniony 5 stycznia 09, 20:18 przez Robert M., łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN

daf
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 08, 13:46

re

Postautor: daf » 5 stycznia 09, 23:45

Filtracja wystarczy ale nie do akwa przerybionego.. Ta filtracja starczy na ok. 20 trofci + 2 pary eretmodusów ewentualnie. Jak chcesz troszkę przerybić akwarium- do 30sztuk i 3 pary eretmodusów to powinieneś pomyśleć o jeszcze jednym kubełku np. Tetra EX 700 albo kupić jeden a pożądny - Tetra Tec EX 2400 - rzadko spotykany ale na allegro jest cena ok. 650;) Co do obsady to od 20-30 tropheusów (zależy od filtracji) - możesz mieć Tropheusy; Ikola, bebmba, duboisi co ci się podoba nawet 2 gatunki po 10-12 sztuk każdy. Ale nie trzymiemy ikola z bembami bo sie krzyżują. Do tych 20-30 trofci możesz dorzucić Eretmodusy np. Eretmodus cyanostictus- bardzo fajne i kolorowe ryby z jeziora Tanganika wprawdzie nie pływają zbyt wiele ale bardzo dużo do akwa wnoszą. Wystrój najlepiej piasek (po 8 zł worek praktikerze) - potrzebujesz ok 2/3 worki. Wystrój najlepiej z kilku dużych kamieni piaskowca lub wapieni. Jak ci się podobają rośliny to jedynie anubiasy ale też nie dużo. Przy większych trofciach i tak nie wytrzymają ;P Najlepiej jakbyś nie kupował zbyt mocnego oświetlenia bo rybki mogą nie wyglądać na tle jasnego podłoża zbyt korzystnie. Tu masz link do opisów poszczególnych gatunków trofci - http://www.tropheus.com.pl/index.php?op ... &topid=12# . Pozdrawiam i powodzenia w zakładaniu TANGI :)

WEREK
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 08, 14:14
Lokalizacja: Łodz

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: WEREK » 6 stycznia 09, 16:23

Na początek dziękuje za odpowiedzi.Nie rozumiem [Zmień tytuł na czytelny] Nie wiem jak przy tanganice, ale z tego co się orientuję ale przez węgiel filtruje sie po zakończonej kuracji jakimiś lekami.Ok 20 szt dorosłych,a ile młodych mam zakupić żeby zostało te 20szt?Widziałem kiedyś tropheusy razem z księżniczkami,i nawet pływały młode.Co o tym myślicie?Wiem że mają inne wymagania żywieniowe,ale czy to możliwe?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: osama » 6 stycznia 09, 16:30

WEREK pisze:Nie rozumiem [Zmień tytuł na czytelny]
Np na filtracja w akwarium 375l.
WEREK pisze:Nie wiem jak przy tanganice, ale z tego co się orientuję ale przez węgiel filtruje sie po zakończonej kuracji jakimiś lekami.
Dokładnie.
WEREK pisze:Wiem że mają inne wymagania żywieniowe,ale czy to możliwe?
Może i możliwe, ale czy nie ładniej wyglądałaby szczęśliwa rodzinka tropheusów?
WEREK pisze:Ok 20 szt dorosłych,a ile młodych mam zakupić żeby zostało te 20szt?
Na to pytanie odpowie Ci zapewne ktoś mądrzejszy ode mnie w tej dziedzinie ;)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

WEREK
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 08, 14:14
Lokalizacja: Łodz

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: WEREK » 6 stycznia 09, 16:41

Dzięki kolego za szybka odpowiedz :ok:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: Tomek83 » 6 stycznia 09, 21:57

Dostałeś odpowiedź co masz konkretnie zmienić i się nie dostosowałeś, proszę to zrobi albo cały temat zostanie usunięty.

Robert M.
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 2 października 06, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: Robert M. » 6 stycznia 09, 22:11

Robert
To był taki żart, nie ma co kopii kruszyć, a tak w ogóle to nie jestem anonimowy. Tomek83

Nie mam żadnych pretensji. Spokojnie :-)

Robert
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 09, 21:35 przez Robert M., łącznie zmieniany 2 razy.
Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN

WEREK
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 08, 14:14
Lokalizacja: Łodz

Re: Filtracja w 375l czy wystarczy?

Postautor: WEREK » 7 stycznia 09, 11:11

I po co te nerwy,chwile mi zajęło gdzie mam to zmienić.Czy tak może być? Jeżeli Tomku tak się traktuje nowych na tym forum to tylko pozazdrościć

Nowy, czy stary użytkownik, wszyscy są traktowani tak samo.
Znajomość Regulaminu i zastosowanie się do niego obowiązuje wszystkich. Jaro69


[ Dodano: 7 Styczeń 09, 12:09 ]
Niema sprawy Jaro.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 09, 12:22 przez WEREK, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości