Dobranie sie księżniczek w pary

Kuba92nh
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 18 grudnia 08, 09:12

Dobranie sie księżniczek w pary

Postautor: Kuba92nh » 19 grudnia 08, 14:52

W moim akwa 200l posiadam 9 księżniczek. 2 z nich zajęły małą skałkę i kokos a reszta wielkie rumowisko skalne. Ale co odziwno jedna z rybek siedzi pod kamieniem i kopie dołek a druga pilnuje małego skrawka akwa dzielnie broni się przed najazdami pozostałych 7 rybek. Ale kiedy wypływa ta mniejsza od niego z pod kamyków trochę drastycznie ją tam wpędza z powrotem Ktoś wie czy mam sie tym martwić że ten większy ta mniejsza tak popycha

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dobranie sie księżniczek w pary

Postautor: Jaro69 » 19 grudnia 08, 15:14

Ktoś wie czy mam sie tym martwić że ten większy ta mniejsza tak popycha

IMO raczej tak, gdyż trzymanie tylu osobników tego gatunku w 200l to nie lada ryzyko. Rybki w mogą bowiem wykończyć współmieszkańców nieposiadających swego terytorium.
Twój błąd polegał na tym, że nastawiłeś się na zbiornik z samymi księżniczkami, gdybyś od początku trzymał je z muszlowcami i/lub naskalnikami można by pomyśleć o pozostawieniu przedstawicieli z każdego gatunku, a tak chyba niestety zbiornik jest obecnie dla max. 2 par księżniczek.
Ile par oceniasz na dobrane?

Kuba92nh
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 18 grudnia 08, 09:12

Re: Dobranie sie księżniczek w pary

Postautor: Kuba92nh » 19 grudnia 08, 19:10

No powiem tak że w sumie chyba jedna właśnie ta co ją opisywałem jedna cały czas kopie dołek a druga pilnuje rewiry przed resztą księżniczek. Ale nie umiem rozpoznać płci czy było by możliwe że dwa samce by ze sobą mieszkały w jednej kryjówce tylko jeden w kokosie a drugi robi sobie schronienie pod kamykiem opartym na kokosie czy to raczej jest parka. która szykuje sie do tarła. Jeżeli będą miały pierwszą partie młodych to resztę księżniczek wyłowie i do kupie na skalniaki i szczelinowce.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Dobranie sie księżniczek w pary

Postautor: osama » 19 grudnia 08, 19:20

To zostaw tą jedną, dobraną parkę, wkrótce na pewno pojawią się młode ;) przez jakiś czas będzie pusto w akwarium, ale za to widok parki opiekującej się swoim potomstwem gwarantuję Ci, że zapamiętasz do końca życia. Gdy pojawią się młode, będziesz mógł zostawić kilka sztuk, tak by w akwarium pływało max 8 dorosłych osobników.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kuba92nh
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 18 grudnia 08, 09:12

Re: Dobranie sie księżniczek w pary

Postautor: Kuba92nh » 19 grudnia 08, 22:28

No oki to jurto postaram sie odłowić resztę ryb. Ale wydaje wam sie że to jest parka. Czy możliwe jest że przez brak miejsca dwa samce sie tolerują na wzajem i sie bronią przed resztą ryb. Ale czytałem na internecie ze raczej to niemożliwe I objawy podejścia do tarła to właśnie kopanie dołków i pilnowanie obranego rewiru przez samca. Ale wole sie upewnić od bardziej zaawansowanych akwarystów

Aaa i czy mogę dokupić jakieś szczelinowce lub naskalniaki. Albo takie żółte chyba lelupi ale nie wiem jak dokońca sie to piszę nie chce przekręcać nazw

Luckylukass
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 09, 20:19

Re: Dobranie sie księżniczek w pary

Postautor: Luckylukass » 26 stycznia 09, 20:49

Tak rozmnażaja sie księżniczki czyli kopia i samiec i samica. Później samiec broni terytorium. Zasysa małe do pyska i zanosi do kryjówki. Nie warto odławiać reszty bo i tak nie zjedza małych bo dostana manto od rodziców. A co do pytania czy dwa samce moga się tolerować to tak. Miałem taki przypadek, ale oba samce były sobie równe i wielkościa i w hierarchi i razem pilnowały obranego rewiru. Co prawda prały sie przez pół roku niesamowicie, ale w końcu dali se na zgode ;-)

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości