problem z księżniczkami

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z księżniczkami

Postautor: Tomek83 » 26 listopada 08, 21:35

Dosyć już tego. Nie wtrącałem się ale po raz kolejny obrażasz ludzi, którzy wkładają wiele czasu, chęci i pracy by za darmo pomagać innym na tym Forum.
karlos pisze:Aaa i nie chodziło mi o porównywanie się do moderatorów:) ale o to że często odpisujecie nie na temat żeby tylko licznik podskoczył, o co mnie próbowano oskarżyć;)

Czuję się urażony i zapewne nie tylko ja tym postem i Twoimi poprzednimi. To, że Ty pojawiasz się na Forum raz na pół roku i coś tam napiszesz nie predestynuje Cię to porównywania się do Moderatorów, którzy na Forum są po kilka godzin codziennie, pisząc mnóstwo postów pomagających innym Użytkownikom. Nazywanie tego spamowaniem w celu podbicia licznika i porównywania nas do 10-o latków, którzy faktycznie po to wchodzą na Forum jest poniżej pewnego poziomu. Jak czegoś nie wiesz to się nie wypowiadaj na ten temat. A jeżeli napisałeś to z rozmysłem to chyba zmienię zdanie na Twój temat. Z całym szacunkiem, bo zawsze uważałem Cię za specjalistę od pielęgnic i swego czasu, gdy na Forum bywałeś częściej, polecałem innym, którzy chcieli się czegoś o nich dowiedzieć przestrzegam Cię przed dalszym kontynuowaniem tej dyskusji OT tylko po to by kogoś dalej obrażać.

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: problem z księżniczkami

Postautor: karlos » 28 listopada 08, 11:19

Na pewno moim zamiarem nie było obrażenie kogokolwiek. Jeśli tak się stało, to szczerze PRZEPRASZAM.
Chodziło mi po prostu o to że czasem mimo dobrej woli , zamiast pomagać, po prostu można komuś zaszkodzić. Po co zabierać głos w tematach o których ma się tylko teoretyczne pojęcie?
Jeśli ktoś nie miał u siebie Tanganiki to nie moźe za wiele pomóc.

Ja np nie mam u siebie polypterusów i tylko sobie czytam o nich...albo zbiorniki morskie..nie miałem tego i na pewno nikomu nie będę udzielał rad na ten temat.

To tyle co chciałem powiedzieć. I bez urazy :)
Ostatnio zmieniony 28 listopada 08, 12:15 przez karlos, łącznie zmieniany 1 raz.
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z księżniczkami

Postautor: Jaro69 » 28 listopada 08, 11:43

karlos pisze:Jeśli ktoś nie miał u siebie Tanganiki to nie moze za wiele pomóc.

Zgodzę się z tym, choć nie do końca, bowiem często praktyka i doświadczenie akwarystyczne w parze, pozwalają na odnalezienie jakiegoś innego rozwiązania, niż wpuszczanie do (być może :? ) mocno przerybionego już zbiornika jakimiś "killerami".
karlos pisze:W pzrypadku chorej ryby...zostawia się ją. Jest to mniejsze zło. Zachwianie hierarchii ma trudne do przewidzenia skutki.

A w tej materii akurat mam doświadczenie i to spore. Załóżmy zbiornik z kilkoma gatunkami pielęgnic, u jednego z osobników widoczne wyraźne objawy np. posocznicy lub dziurawicy? Mamy pozostawić w zbiorniku i pozwolić na wyginięcie reszty obsady?
Nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości