płeć bemb i rozmnażanie

stachumal
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 5 listopada 08, 15:46
Lokalizacja: Świecie

płeć bemb i rozmnażanie

Postautor: stachumal » 5 listopada 08, 15:56

Chociaż próbuję dostrzec różnice płci u moich trofci to ich nie widzę. Proszę o podpowiedzi gdzie i czego szukać. dodam że największe mają ok 9 do 10 cm i jeszcze nie miałem tarła . jak je sprowokować ?

Pozdrawiam miłośników akwarystyki. Staszek.


216 l
13 tropheus bemba
3 kiryśniki czarnoplame
8 kiryski spiżowe
3 zbrojniki niebieskie
Ostatnio zmieniony 5 listopada 08, 17:42 przez stachumal, łącznie zmieniany 2 razy.
BEMBY SĄ SUPER!!

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: płeć bemb i rozmnażanie

Postautor: Tomek83 » 5 listopada 08, 16:25

Po pierwsze na Forum nie piszemy wielkimi literami w związku z czym proszę dokonać korekty tytułu. Po drugiego tytuły mają być czytelne, a Twój jest tylko dla Ciebie, to też proszę poprawić. I wreszcie po trzecie nie wiadomo o co Ci chodzi. Mamy ocenić obsadę?
Jeżeli tak to od razu napiszę, że kiryśniki, kiryski i zbrojniki nie nadają się do biotopu Tanganiki.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: płeć bemb i rozmnażanie

Postautor: osama » 6 listopada 08, 09:22

Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

stachumal
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 5 listopada 08, 15:46
Lokalizacja: Świecie

Re: płeć bemb i rozmnażanie

Postautor: stachumal » 6 listopada 08, 09:57

osama, dziękuję pięknie . B :dzieki: ędę teraz przerabiał podany przez Ciebie materiał.

[ Dodano: 12 Listopad 08, 07:04 ]
osama, Mam do ciebie pytanie ponieważ po przeczytaniu opisu bemb zwątpiłem że posiadane przeze mnie trofcie to właśnie bemby. Otóż u moich ryb nie mogę dostrzec ,, wyraźnej pomarańczowej obwódki wokół oka " czy jest możliwe że mam inne rybki niż kupiłem?? Po za tym szczegółem wszystko mi się zgadza.

Bardzo proszę o odpowiedź.
BEMBY SĄ SUPER!!

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości