Wasze trofcie

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze trofcie

Postautor: ahaja » 28 listopada 05, 22:46

>Ewelinka22
Jeszcze raz podpowiem: trof dorasta do około 12 cm. Stadko ryb to jakieś 15 sztuk (ilość przy której się dobrze czują. Na każdy cm długości ciała ryby licz 1 litr wody ... co daje 180 litrów wody ( netto !!!!! ). Czyli dolicz jakieś 30-40 litrów na piasek, kamienie, sprzęt i wyjdzie 220-230 litrów minimum.
Jak te ryby dorosną w tak małym zbiorniku to wtedy zaczną się klopoty. Nie powinno się ich trzymać w takim akwarium - jeśli ktoś powiedział Tobie , że można to Cię okłamał.
Pozdrawiam
Ps. To co napisałem to wynik obserwacji i doświadczeń wlasnych .... a mam co obserwować w swoich baniakach :-))

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: Wasze trofcie

Postautor: Ewelinka22 » 1 grudnia 05, 12:55

W tej chwili to sa jeszcze mlodziutki rybki wiec moge sobie pozwolic na trzymacie ich w tym akwarium, pozniej to sie okaze...Bede chciala kupic pewnie wieksze akwarium :!:
Mam jeszcze pytanko, ktore mnie nurtuje...Mianowice czy Pseudotropheus socolofi zaliczamy do Tangi czy Malawi :?: :!:
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasze trofcie

Postautor: ahaja » 1 grudnia 05, 18:31

Witam.
Pseudotropheus, Labeotropheus, Melanochromis, Metraclima to ryby z Malawi tzw grupa Mbuna - generalnie roślinożercy.
Krzysztof

stachumal
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 5 listopada 08, 15:46
Lokalizacja: Świecie

Re: Wasze trofcie

Postautor: stachumal » 6 listopada 08, 06:44

Cześć . mam akwarium 216 l profil a w nim 13 bemb, 3 zbrojniki,3 kiryśniki czarnoplame i
chyba 8 kirysków spiżowych .

Pozdrawiam Staszek. ;-)
BEMBY SĄ SUPER!!

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości