Neolamprologus tretocephalus

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 1 listopada 04, 19:21

Czy ktos z was chodowal kiedys lob choduje teraz te wlasnie rybki :?:
Mialbym kilka pytan do kogos kto mial do czynienia z tymi rybkami.
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 5 listopada 04, 23:07

SZYMON pisze:Czy ktos z was chodowal kiedys lob choduje teraz te wlasnie rybki :?:
Mialbym kilka pytan do kogos kto mial do czynienia z tymi rybkami.


No to powiedz co cię interesuje, mialem kiedyś te rybki i pewnie ktos ma ale musisz konkretnie pytać.

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 6 listopada 04, 00:15

1. Mam 2 pary tych rybek poniewaz dowiedzialem sie ze jesli jest wiecej niz para w akwa to ryby wyzbywaja sie agresji wewnatrzgatunkowej. Ale u nmie chyba sie nie wyzbyly. Czy powinienem sie pozbyc jednej pary czy tylko samca jednego, czy sa jeszcze inne opcje pozbawienia nadmiernej agresji tych ryb?
2. Samice sa zagonione w ciche, ciemne katy przez samcow. Czy to normalne?
3. Czy dobieraja sie wpary? Czy zyja w samotnosci?
4. No i cos na temat rozmnazania? Co? Jak? Gdzie? Kiedy?


Zwracam sie z prosba do forumowiczow poniewaz zaden z moich znajomych nie mial nigdy do czynienia z tymi rybami i nie moze mi pomoc. W internecie takze nie moge znalezc odpowiedzi na pytania ktore mnie drecza.
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 6 listopada 04, 10:07

[shadow=red]Czy powinienem sie pozbyc jednej pary czy tylko samca jednego, czy sa jeszcze inne opcje pozbawienia nadmiernej agresji tych ryb?[/shadow]
zastanawiam, się dlaczego masz agresję skoro masz akwa 375L to dużo, dobra aranzacja wnetrza i masz spokój, no wzgledny przy tych rybach. Napisz jaka masz jeszcze obsadę i jak urządzone akwa?

[shadow=orange]2. Samice sa zagonione w ciche, ciemne katy przez samcow. Czy to normalne?[/shadow]

Może tak byc, choć masz pewność że to samice, były małe? Może to poprostu mniejsze samce i dostają po tyłku? Jak duże masz ryby? Cos mi się zdaje że masz ich raczej za mało jak na dobranie się o ile są jeszcze płcie nie rozpoznane.

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 6 listopada 04, 10:33

obsada to: 6x julidochromis regani (mlode czekam na dobranie pary)
3x ancistrus
2x lamprologus brevis
1x labeo ( :oops: kompromis z kobeta, to jej najukochansza rybka, nie zgodzila sie na oddanie).


ryby maja 2 po ok 10 cm i 2 po ok 7 cm. Gosc w zoologu ktory mi je dobieral powiedzial ze na 95% to sa pary. A gosc jest jednym z przodujacych chodowcow cyklid z tanganiki w Szwecji takze mozna mu chyba ufac.


Zdjecia postaram sie dodac dzis wieczorem takze ocenisz wystroj.
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 6 listopada 04, 20:21

obsada to: 6x julidochromis regani (mlode czekam na dobranie pary)
2x lamprologus brevis

No to ładna obsada ja dodałbym jeszcze coś że szczelinowców, Lelelupi raczej bo inny kolorystycznie.

ryby maja 2 po ok 10 cm i 2 po ok 7 cm. Gosc w zoologu ktory mi je dobieral powiedzial ze na 95% to sa pary. A gosc jest jednym z przodujacych chodowcow cyklid z tanganiki w Szwecji takze mozna mu chyba ufac.

Juz były duże jak kupowałeś? Moim zdaniem to masz troche mało ryb, i za dużo jest agresji. jak masz zdjęcia akwa to zapodaj zobaczymy. Ja bym jeszcze dokupił z 5 Lelelupi.
Cos mi sie wydaje że treto.. jest za mało i dostaja po kościach od dominanta.

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 6 listopada 04, 23:22

No to ładna obsada ja dodałbym jeszcze coś że szczelinowców, Lelelupi raczej bo inny kolorystycznie.


tez onich myslalem ale dla mnie bardziej zalezy na rozmnazaniu i odchowku narybku w akwarium ogolnym a wyczytalem ze leleupi jest dobrym mmysliwym i chetnie zjada narybek. Poza tym nie wiem czy znalazlyby sobie terytorium. Uwazasz ze bedzie ok. :?:

Juz były duże jak kupowałeś?


te mniejsze byly takie jak teraz a te wieksze ok 2 cm mniejsze.


jak masz zdjęcia akwa to zapodaj zobaczymy


Wlasnie wyslalem dla admina.

Cos mi sie wydaje że treto.. jest za mało i dostaja po kościach od dominanta.


to przypuszczenie czy jestes pewien??
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 7 listopada 04, 12:31

tez onich myslalem ale dla mnie bardziej zalezy na rozmnazaniu i odchowku narybku w akwarium ogolnym a wyczytalem ze leleupi jest dobrym mmysliwym i chetnie zjada narybek. Poza tym nie wiem czy znalazlyby sobie terytorium. Uwazasz ze bedzie ok. :?:

Wszystko zależy od wystroju akwa i ilości kryjówek, widzisz w małe szczeliny Treto nie wejdzie, po narybek Lelelupi tez nie wszedzie się wciśnie. Widzialem akwarium gdzie było upakowane dość duzo ryb w tym Twój zestaw + Księżniczki i jakoś małe były. Wszystko zalezy od wystroju wnetrza i sprytnego układu szczelin, tak aby były mniejsze i większe. Choć wiem że Szczelinowce ladnie daja w kośc narybkowi. Ja jednak ze względu na walory dekoracyjne dodałbym je. Sam wtedy zobaczysz czy coś z tego wyjdzie. Ja nie bedziesz głodził ryb to nie powinno yc dużych strat w narybku.
Jak masz zdjęcia to wyslij mi na anipio@gemini.net.pl

to przypuszczenie czy jestes pewien??[/quote]
Pewien to moge byc jak zobacze na zywo ale tak mi z opisu wynika. One są agresywne wew. gatunku ale bardziej powinny bic samca. No przynajmniej ja tak miałem.

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 7 listopada 04, 21:29

Belgrano czy dostales mego e-maila ze zdjeciami
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 8 listopada 04, 21:23

SZYMON pisze:Belgrano czy dostales mego e-maila ze zdjeciami


Tak ale coś Ci napisze dopiero w wolnej chwili bo wracam z pracy o 21.30 i mało czasu, a trzeba troche zmian w twoim akwa zrobic:-)

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 8 listopada 04, 21:40

Oki. Czekam z niecierpliwoscia na wskazowki od chyba bardziej doswiadczonego :wink:
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 9 listopada 04, 07:51

SZYMON pisze:Oki. Czekam z niecierpliwoscia na wskazowki od chyba bardziej doswiadczonego :wink:


Ja miałem te rybki rok, ale to ju z coś zwlaszcza że nikt Ci nie odpisał. Mam zdjecia ze swego akwa to Ci zeskanuje i podeśle, a akwa mialem podobnie urzadzone i za nardzo się nie sprawdziło ale było dekoracyjne, potem zmienialem otoczenie.

[ Dodano: 2004-11-11, 21:22 ]
belgrano pisze:
SZYMON pisze:Oki. Czekam z niecierpliwoscia na wskazowki od chyba bardziej doswiadczonego :wink:


Witam.
Patrzyłem sobie na przesłane zdjecia i trzeba zrobic zmiany. Za bardzo duzy jest rozgardiasz. Po pierwsze trzeba wyznaczyc konkretne strefy, rewiry. Widzę że masz korzeń, daj go na środku i obuduj kamieniami, po bokachg daj skalne rumowiska, moga byc nie wysokie ale za to dobre beda szerokie a przy tylniej ścianie podnies je do góry tak aby były szczeliny dla ryb. Na korzeniu za to pojedz z kamolami do góry, dodatkowo możesz go obsadzic mikrozorium lub anubiasem. Tylko nigdzie nie rób specjalnie grot, bo ryby za ostre bedą. Z walisneri zrób w 1 miejscu gaj. Z przodu zostaw szerokie miejsce do pływania, bedzie lepiej.

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 12 listopada 04, 16:11

Oki. Jutro dokupie jeszcze cegielek i postaram sie cos zmienic.
Czy wtedy neolamprologusy wszystkie powinny sie trzymac tego rewiru gdzie bedzie zwalisko kamieni czy tylko silniejszy samiec?
A moze widziales gdzies w necie zdjecia ktoze moglyby mi poslozyc za jakis delikatny przyklad??

Czy udalo ci sie doprowadzic do tarla te ryby? Dlaczego miales je tylko rok?
375 L. Tanganika.

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 12 listopada 04, 20:20

SZYMON pisze:Oki. Jutro dokupie jeszcze cegielek i postaram sie cos zmienic.
Czy wtedy neolamprologusy wszystkie powinny sie trzymac tego rewiru gdzie bedzie zwalisko kamieni czy tylko silniejszy samiec?

Powinien być tylko samiec, a reszta mieś wtedy względny spokój, inne ryby powinny normalnie w miare tam przebywać, np szczelinowce bo się zmieszczą a Treto... nie:-))


Czy udalo ci sie doprowadzic do tarla te ryby? Dlaczego miales je tylko rok?


Miałem rok bo przeszedłem na Tropheusy:-))

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: SZYMON » 12 listopada 04, 20:58

oj i ja rozwazam zmiane tych rybek na cyprychromisy leptosoma. Bardzo mi sie podobaja ale nie myslalem ze sa tak agresywne, troszke mnie rozczarowaly.
A tak a propos trpheusow nie za dozo czytalem o tych rybach a wiec spytam.
Czy jest mozliwosc wsadzenia do mego akwa jakichs tropheusow???
Bardzo mi sie podobaja Red chimba i duboisi (nie jestem pewien czy poprawnie napisalem) zamiast tretocephalusow???
375 L. Tanganika.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości