Neolamprologus tretocephalus

belgrano
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 17 sierpnia 04, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: belgrano » 13 listopada 04, 18:41

[Bardzo mi sie podobaja Red chimba i duboisi (nie jestem pewien czy poprawnie napisalem) zamiast tretocephalusow???[/quote]

Do 375L spokojnei wejda Tropheusy:-))

MrMayer
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 23 sierpnia 09, 12:47
Lokalizacja: Płock

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: MrMayer » 27 lutego 11, 20:35

W żadnym razie nie dawaj tam tropheusów. Wszystkie ryby które posiadasz są raczej mięsożerne. A tropheusy przeciwnie. Jak chcesz to pogodzić?

Awatar użytkownika
LadyBonaFide
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 30 listopada 14, 18:20
Lokalizacja: Polska

NEOLAMPROLOGUS TRETOCEPHALUS

Postautor: LadyBonaFide » 11 grudnia 14, 13:27

Pielęgnice te w naturze zamieszkują litoral skalny i żwirowy w północnej i wschodniej części jeziora Tanganika w Afryce, w strefie płytkiej przejściowej na głębokości od 5 do 40 metrów. Dno jest piaszczyste pokryte dużymi skupiskami kamieni.

 http://www.akwapasja.com.pl/2014/12/neolamprologus-tretocephalus-wyglad-i.html#more

Szczelinowce pięciopręgie lubią przestronne zbiorniki z wolnymi przestrzeniami do swobodnego pływania, z licznymi kryjówkami i zakamarkami wśród skał, kamieni i grot.Zbiornik powinien mieć minimum 200 - 300 litrów i najmniej 120 cm długości, ponieważ ryby te lubią dużo pływać wzdłuż akwarium w strefie piaszczysto żwirowej. Najlepiej taką strefę zagospodarować w przedniej części akwarium. A w pozostałej zaaranżować usypisko skalne, i liczne groty skalne

WIĘCEJ NA
http://www.akwapasja.com.pl/2014/12/neolamprologus-tretocephalus-wyglad-i.html#more

ZACHOWANIE
Pielęgnice te z natury są drapieżnikami, hodując je w akwarium wspólnie z innymi gatunkami trzeba je trzymać raczej z większymi rybami lpielęgnicowatymi tylko z jeziora Tanganika. Odpowiednie towarzystwo dla Szczelinowców pięciopręgich to gatunki z rodzaju: Neolamprologus, Cyprichromis, Lamprologus, Altolamprologus, Lamprichthyslub.

Ja osobiście we wspólnym 300 litrowym zbiorniku trzymałam je razem ze Szczelinowcami cylindrycznymi (Neolamprologus cylindricus) i dogadywały się całkiem dobrze.

 MÓJ ZBIORNIK
URL=http://www.akwapasja.com.pl/2014/12/neolamprologus-tretocephalus-wyglad-i.html#more ]http://www.akwapasja.com.pl/2014/12/neolamprologus-tretocephalus-wyglad-i.html#more [/URL]

Ryby te po uzyskaniu pełnej dojrzałości rozrodczej mogą być agresywne wobec innych samców tego samego gatunku tzw. agresja wewnątrz gatunkowa. Z samicami łączy ich niezbyt silna więź – po złożeniu ikry i odchowaniu młodych stają się agresywni również wobec samic. Wówczas często dzieje się tak, że samica przebywa w jednej części akwarium lub ukrywa się w grotach skalnych, a samiec w drugiej części do momentu kolejnego tarła.
Gdzie ponownie wzrasta zainteresowanie swoją samicą. Dlatego ważne jest aby zbiornik był duży, z licznymi kryjówkami skalnymi. W moim zbiorniku razem ze szczelinowcami pięciopręgimi w ilości 5 sztuk, mieszkały również szczelinowce cylindryczne (neolamprologus cylibdricus).

mój piękny Tretocephalus

Obrazek

pozdrawiam serdecznie[
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 14, 11:40 przez LadyBonaFide, łącznie zmieniany 1 raz.
www.AkwaPasja.com.pl

AKWARYSTYKA DLA KAŻDEGO - PORADY
MALAWI / TANGANIKA / AMAZONIA / AZJA

Robert M.
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 2 października 06, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Re: NEOLAMPROLOGUS TRETOCEPHALUS

Postautor: Robert M. » 12 grudnia 14, 12:20

LadyBonaFide pisze:
ZACHOWANIE
Pielęgnice te z natury są drapieżnikami, dlatego hodując je w akwarium z innymi gatunkami należy trzymać raczej z większymi rybami lub średniej wielkości pielęgnicowatymi. Dobre towarzystwo dla nich to gatunki z rodzaju: julidochromis, Neolamprologus, Cyprichromis, Synodontis, Lamprologus, Aulonocara, Lamprichthyslub, Altolamprologus. Wyróżniają się dość ciekawym usposobieniem. Młode osobniki chętnie przebywają w liczniejszych grupach, z których to dopiero dobierają się monogamiczne pary.

[


Dzień dobry,

Bardzo to ładnie gdy ktoś kopiując, udziela innej osobie wyczerpującej informacji na temat :-)

Szkoda, że Aulonocara nie jest z tego biotopu...

To przecież ryba z j. Malawi, prawda?

Robert M.
Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN

Awatar użytkownika
LadyBonaFide
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 30 listopada 14, 18:20
Lokalizacja: Polska

Re: Neolamprologus tretocephalus

Postautor: LadyBonaFide » 16 grudnia 14, 11:48

Dziękuję za znalezienie błędu, już go skorygowałam. Przepraszam ale ostatnio sporo pisałam o aulonocarach i jakoś mi to utkwiło w głowie i wymieniając w poście gatunki z Tanganiki zamiast Altolamprologus napisałam Aulonakary. Już to poprawiłam - za błąd przepraszam wszystkich, którzy to czytali.

Co do kopiowania tekstu to nie wiem co masz na myśli ? bo zawarte w poście teksty są z mojej strony , mojego autorstwa, pisze z własnego doświadczenia. Pierwsze szczelinowce pięciopręgie nabyłam i hodowałam już w roku 2002 czyli 12 lat temu :)

pozdrawiam LadyBonafide
www.AkwaPasja.com.pl

AKWARYSTYKA DLA KAŻDEGO - PORADY
MALAWI / TANGANIKA / AMAZONIA / AZJA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości