ryba tanganiki

jarzombek
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 13 stycznia 08, 12:03

ryba tanganiki

Postautor: jarzombek » 13 stycznia 08, 19:57

Słyszałem o pyszczakach hełmiastych i nawet widziałem je dlamnie to najładniejsza ryba.Co nieco wiem onich ,że samiec rośnie aż do 30cm i nie niszcą roślin , a najlepsze co wiem ,że ta ryba niejest agresywna lecz płochliwa.

chciałbym więcej wiedzieć o tych rybach czy ktoś by mi powiedział??
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 08, 21:22 przez jarzombek, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: ryba tanganiki

Postautor: Seraphim » 13 stycznia 08, 20:02

Dziękuję za poprawę :) A więc interesuję cię hodowla jej? Bo jeśli tak to zdajesz sobie sprawę że to wymagająca ryba pod względem wielkości akwarium, więc poniżej 300 ( jak nie 400 litrów ,a nawet więcej!) nie można hodować? Dużo informacji na jej temat nie ma, ale może ktoś hoduję więc poczekajmy na posty właścicieli
Nothing runs like a Deere.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: ryba tanganiki

Postautor: Tomek83 » 13 stycznia 08, 21:10

Proszę zmienić tytuł postu.

jarzombek
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 13 stycznia 08, 12:03

Re: ryba tanganiki

Postautor: jarzombek » 13 stycznia 08, 21:24

Jakie ryby mógłbym hodować w 160l akwarium oczywiście pielęgnic?? :czat:

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: ryba tanganiki

Postautor: karlos » 18 stycznia 08, 14:39

Frontozy potrzebują dużo większego litrażu,co do ich płochliwości i braku agresjii..z tym nie do końca bym się zgodził.U mnie dominujący samiec jest bardzo agresywny.reszta ryb siedzi pochowana w kryjówkach jeśli jaka się pojawi od razu dostaje baty od dominatora.

Tzn taka sytuacja była u mnie przez ponad rok( ryby dorosłe) i wszystko zmieniło się po przebudowaniu akwarium i zmniejszeniu liczby kryjówek.Po tym przez ok 2 tygodnie ryby częściej się widziały i z czasem samiec przestał reagować na nie agresywnie..ale do tej pory jak tylko coś mu sie nie spodoba to jest popłoch w akwarium.:)
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Wróć do „Tanganika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości