prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: Pawel Woynowski » 7 lutego 08, 11:21

pka333 pisze:A czy ktoś wie czy są gotowe formy o głębokości 1m lub takiej żeby zimom nie zamarzły? Jeśli tak to proszę o ewentualną cenę.


Są, ale basenowe.
A, dlaczego chcesz robić oczko na formie?
W takim oczku nie uzyskasz równowagi biologicznej. Czeka Cię ciągła walka z glonami. Brak tam miejsca na rośliny, a to one odpowiadają za czystość wody (pobierają azotany, które są przyczyną rozwoju glonów). Proponuję folię PVC o grubości 0,8 mm, lub EPDM dla większych oczek. Masz wtedy możliwość dowolnego formowania kształtu oczka.
Moje oczko ma już 13 lat i jest zrobione na folii PVC, żadnych problemów z folią nie miałem, mimo tego że oczko położone jest w ogródku pod blokiem na dużym osiedlu mieszkaniowym. Wizyty dzieciaków ,"bo mi prosę pana piłka sama tam wpadła" i psów, w upalne dni w lecie, są na porządku dziennym.
Zapraszam na moją stronę do działu Technika, tam znajdziesz kilka wskazówek dotyczących oczek, link do strony masz niżej. Znajdziesz tam również Atlas roślin wodnych, wraz z poradami co i w jakiej strefie sadzić. Bo rośliny w oczku to podstawa, najpierw rośliny, a dopiero później ryby. Pamiętaj również że jak budujesz nowe oczko to w miarę możliwości finansowych i terenowych, zbuduj je jak największe. Ryby i rośliny, mają to do siebie że się rozmnażają, i w maleńkich oczkach po kilku latach brak im tam miejsca. Rozbudowa oczka na większe, jest bardziej kosztowna finansowo i czasowo w porównaniu z budową nowego oczka.
Jeśli chcesz zimować ryby w oczku, to głębokość, w strefie głębokiej, powinna wynosić minimum 1,30 m. W Polsce, grubość lodu na takich oczkach w czasie silnych mrozów, dochodzi do 60 - 70 cm, co zostawia rybom jedynie 60 cm wody pod lodem na przeżycie.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

pka333
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 października 07, 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: pka333 » 7 lutego 08, 22:03

Dobra zrobie Duże oczko mam w planie mostek bo tak zsobie duże to babcia nie dostanie się do kwiatków ładne w koniecznym.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: osama » 7 lutego 08, 22:41

pka333 pisze:Dobra zrobie Duże oczko mam w planie mostek bo tak zsobie duże to babcia nie dostanie się do kwiatków ładne w koniecznym.


Polska mowa być piękna :ok:
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

pka333
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 października 07, 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: pka333 » 8 lutego 08, 08:08

Jeżeli zrozumiałem dobrze to chcesz sprzedać krewetki. Moja rada wystaw na allegro.

[ Dodano: 2008-02-08, 08:10 ]
Cokolwiek chcesz sprzedać to na allegro.

krzysiek_za
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 2 grudnia 07, 21:36

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: krzysiek_za » 8 lutego 08, 21:38

W takiej kałuży 250 litrów to wodę możesz wymieniać codziennie.Zasadź jakąś pałkę i wpuść parę żab.

pka333
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 października 07, 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: pka333 » 9 lutego 08, 19:14

Ale ja już nie mam 250l kopie nowe w innym miejscu w ogrodzie. ;-)

[ Dodano: 2008-02-09, 19:20 ]
Niestety gdy udałem się do tapicera pokazał mi mate koksową zbitą i powiedział że ona bardzo ciężko przepuszcza wodę a innej nie miał więc zakupiłem wełnę filtrującą czy ktoś niej słyszał? :?:

[ Dodano: 2008-02-09, 19:22 ]
Sory za błąd matę kokosową

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: prosze o pomoc jak zrobić dobry filtr do oczka wodnego

Postautor: Pawel Woynowski » 10 lutego 08, 03:17

pka333 pisze:Ale ja już nie mam 250l kopie nowe w innym miejscu w ogrodzie. ;-)

[ Dodano: 2008-02-09, 19:20 ]
Niestety gdy udałem się do tapicera pokazał mi mate kokosową zbitą i powiedział że ona bardzo ciężko przepuszcza wodę a innej nie miał więc zakupiłem wełnę filtrującą czy ktoś niej słyszał? :?:

Trzeba się było go zapytać o hurtownię z materiałami tapicerskimi.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości