Porwana folia na dnie.

keri
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 1 sierpnia 04, 22:01

Porwana folia na dnie.

Postautor: keri » 1 sierpnia 04, 22:05

Mam rozcięcie na dnie oczka dł ok 1m czym skleic folię aby woda mi nie zwiewała?

hopek
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 2 sierpnia 04, 13:09

Re: Porwana folia na dnie.

Postautor: hopek » 2 sierpnia 04, 13:23

wyjmujesz folie dokladnie czyscisz, kupujesz klej do klejenia folli , zapytaj w sklepie cos dobrego ci doradza, j aproponuje zwykla latke nie za duza i nie za mala, i zrob to dokladnie , odczekaj az klej dobrze wyschnie bo po kilku dniach znowu mioze byc dziura ;]

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Porwana folia na dnie.

Postautor: BigFish » 3 sierpnia 04, 11:19

Ale żeby wyjąć folie trzeba wyciągnąć ryby i rośliny oraz wypompować wode. Wiec jak jest z tym tak duzo roboty to lepiej od razu dac nowa folie (najlepiej 2 warstwy).
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porwana folia na dnie.

Postautor: Pawel Woynowski » 19 sierpnia 04, 15:11

Ale żeby wyjąć folie trzeba wyciągnąć ryby i rośliny oraz wypompować wode. Wiec jak jest z tym tak duzo roboty to lepiej od razu dac nowa folie (najlepiej 2 warstwy).


W zupełności wystarczy jedna warstwa folii PVC do oczek o grubości 0,9 mm. Polska folia firmy ERGIS jest tania i w moim oczu funkcjonuje bezawaryjnie już od ponad 10 lat. Producent daje gwarancję na działanie czynników atmosferycznych (mróz i promieniowanie UV). Te dwa czynniki w ciagu roku "załatwiają" odmownie folię budowlaną.
Podrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Porwana folia na dnie.

Postautor: BigFish » 22 sierpnia 04, 10:06

A jeśli jakiś kret lub inne zwierzę przekopie sie pod oczko. ja bym dał 2 warstwy.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porwana folia na dnie.

Postautor: Pawel Woynowski » 22 sierpnia 04, 10:56

BigFish pisze:A jeśli jakiś kret lub inne zwierzę przekopie sie pod oczko. ja bym dał 2 warstwy.


Jeśli Cię stać na dwie warstwy folii PVC to proponuję geomenbramę EPDM, lub GARDENMAT, ta ostatnia to "Rols Roys" wśród izolacji oczek wodnych, tych izolacji kret, korzenie roślin czy kamienie nie uszkodzą.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości