karasie,czerwone czy czarne?

zbiho
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 lipca 06, 21:41
Lokalizacja: z Posyny małopolska

karasie,czerwone czy czarne?

Postautor: zbiho » 8 lipca 06, 22:14

Mam w oczku kilka karasi czerwonych , żółtoczerwonych i jednego dzikusa czarnego.Jesienią zeszłego roku wypompowałem wodę żeby wyczyścić dno i okazało się że mieszka tam jeszcze koło setki maluchów,karasie koło dwóch centymetrów,ale wszystkie czarne ,to jest srebrne ,ale nie czerwone.Gdzieś słyszałem,że nie są one kolorowe od małego tylko się wybarwiają po czasie,tylko jakim?? wziąłem parę na zimę do akwarium,żeby zobaczyć czy się wybarwią.Minęła zima i nic więc wpuściłem je z powrotem do oczka teraz pływają razem z resztą,już wszystkie podpływają do powierzchni po jedzenie i nie widać koloru czerwonego,czyżby wszystkie były od tej jednej samiczki i nie odziedziczyły koloru po ojcach.Czy mam sie jeszcze łudzić czy porzucić wszelką nadzieję na kolorowe karasie?

NEONEK
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 4 stycznia 06, 22:24

Re: karasie,czerwone czy czarne?

Postautor: NEONEK » 17 lipca 06, 18:58

te karasie co ci się urodziły na 100% bądą czerwone licząc w procętach będzie około 40-50% czerwone i pamarańczowe a reszta to czarne. ale moge się mylić i około 90%bvędz\ie kolorawa zalerzy od warónków i rodziców karasi.

zbiho
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 lipca 06, 21:41
Lokalizacja: z Posyny małopolska

Re: karasie,czerwone czy czarne?

Postautor: zbiho » 19 lipca 06, 15:49

Może i będą czerwone tylko kiedy,kupiłem tydzień temu w tesco pięć kolorowych karasi i moje są od nich dużo większe a koloru nie mają,łowię je z synem na wędkę i wpuszczam do stawu znajomego jako pokarm dla szczupaków,które tam mieszkają i czerwone to one są ale dopiero w pysku szczupaka :twisted:

R.Grabowski
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 czerwca 04, 23:09
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: karasie,czerwone czy czarne?

Postautor: R.Grabowski » 25 lipca 06, 21:03

Witam,
w tamtym roku na jesieni zabrałem do domu ok. 40 szt. narybku karasia (10-15 mm), który pływał sobie w filtrze. Tylko dwie były kolorowe - reszta czarne. Rybki umieściłem w akwarium 112 l gdzie sobie pływały same aż troche podrosły. Siedem z nich, tych co najszybciej rosły musiałem niedługo wypuścić do oczka gdyż strasznie rozrabiały i podjadały te mniejsze. Niestety nie przeżyły tej przeprowadzki. W związku z tym, z pozostałymi musiałem się męczyć aż do wiosny i rozstaliśmy się dopiero kiedy woda się ogrzała. Opłaciło się poczekać gdyż 100 % z tych co zniosły niewygody niewoli (19 szt.) wybarwiło się i teraz są dodatkową, niezaplanowaną ozdobą oczka a dwie z nich akwarium - pływają sobie razem z glonojadami i sumikami. W stawie mam również karasie, które wybarwiły sie dopiero po dwóch latach - więc może szkoda tych tymczasowych szaraczków dla szczupaków.
RG
grabek963

zbiho
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 lipca 06, 21:41
Lokalizacja: z Posyny małopolska

Re: karasie,czerwone czy czarne?

Postautor: zbiho » 26 lipca 06, 21:18

Obawiam sięże jednak moje są czarne i takie zostaną bo są od jednej czarnej samiczki,którą miałem w oczku.Wtym roku pojawiły się już nowe młode,nie uda mi się wszystkich wyłowić napewno koło 20 zostało,dam im szansę do następnego roku,zamierzam przebudowawć oczko,wtedy będzie sąd ostateczny,a narazie siekiera do pnia już przyłożona.Dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam rówieśnika.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości