Jaka obsada

Przemo
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 06, 17:14
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Jaka obsada

Postautor: Przemo » 9 kwietnia 06, 17:50

Od 2 tyg. mój dziadek i ja mamy oczko wodne co lepsze do niego Karp koi czy karaś ozdobny
1250l morskie
250l paleciarnia
45l ogólne
7l z małymi gupikami

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Jaka obsada

Postautor: Jakus » 9 kwietnia 06, 19:18

Moim zdaniem to kwestia gustu ale może i jedno i drugie??? Karpie koi mają chyba ciekawsze ubarwienie...
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jaka obsada

Postautor: Tomekł » 12 kwietnia 06, 17:19

karpie koi są bardziej wymagającymi rybami, potrzebuja duzej powiezchni oczka do plywania a takze oczko musi byc dość głebokie, natomiast karasie nie potrzebują az tak duzego i głebokiego oczka podaj długość, szerokość i głebokośc oczka.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Przemo
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 06, 17:14
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Re: Jaka obsada

Postautor: Przemo » 14 kwietnia 06, 19:55

Długość:8m
Szerokość ok:6,5m
głębokość:ok 1,36m
1250l morskie
250l paleciarnia
45l ogólne
7l z małymi gupikami

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jaka obsada

Postautor: Tomekł » 14 kwietnia 06, 20:19

hmm, myśle ze w takim oczku mozna chodować karpie koi, tylko ze karpie koi mają znacznie wyższe ceny od karasi, karaz moze kosztować 8zł a koi 20-30zł, do takiego oczka wejdzie jakieś 5 koi i jak ktoś lubi bardzo dużo kolorów w oczku to mozna dodac kilka karasi
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Jaka obsada

Postautor: Jakus » 14 kwietnia 06, 20:23

u mnie w sklepie karp koi jest po 13zł
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jaka obsada

Postautor: Tomekł » 14 kwietnia 06, 20:40

Jakus, ja kiedyświdziałem koi po cenie karasi czyli 8 zł, ale chyba częściej zdaża się ze sa w cenach 20-30, widziałem tez takie za 20, ale to juz były ładnie rasowe koi
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Przemo
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 06, 17:14
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Re: Jaka obsada

Postautor: Przemo » 15 kwietnia 06, 07:28

Kupiłem 2 szt karasi ozdobnych i 2szt.koi koi u mnie kosztował 12zł
1250l morskie
250l paleciarnia
45l ogólne
7l z małymi gupikami

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jaka obsada

Postautor: Tomekł » 15 kwietnia 06, 13:29

Przemo, wydaje mi sie ze karasie koi wola zyć w stadkach, jak bedziesz miał okazjię to dokup ich yle zeby było około 5 sztuk karasi i koi, ale narazie mogą być po 2 sztuki, wkońcu ja mam 1 koi i 6 karasi.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Przemo
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 06, 17:14
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Re: Jaka obsada

Postautor: Przemo » 18 kwietnia 06, 14:24

Niestety w moim mieście żade zoologiczny tylko jeden jest oddalony o 30km więc wizyty zkładam tam raz na 4miesiące a więc co proponujesz??może znasz jakiegoś hodowce
a tak przy okazji ryby zaczęły jeść mam kupione tetra pond koi sticks i tetra ani min
1250l morskie
250l paleciarnia
45l ogólne
7l z małymi gupikami

Kleo
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 27 stycznia 07, 12:56
Lokalizacja: Mełgiew

Re: Jaka obsada

Postautor: Kleo » 5 lutego 07, 14:35

Dzieki wam, że gadacie o tym problemie, bo ja mam taki sam, ale oczko dopiero w lecie bedzie (chyba), i będzie chyba troche wieksze... ale dzieki za pomoc :mrgreen: .

[ Dodano: 2007-02-08, 18:38 ]
Ups.... temat sprzed roku.
Jestem Kasia, mam 11 lat. Interesuję się różnymi rzeczami, a najbardziej rybkami, chartami i piłką nożną.

krzysiek_za
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 2 grudnia 07, 21:36

Re: Jaka obsada

Postautor: krzysiek_za » 24 lutego 08, 02:45

kup sobie narybek zwykłego karpia wpuść do oczka dawaj mu parzoną kukurydze i na wigilię będziesz miał jak znalaz

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka obsada

Postautor: Pawel Woynowski » 28 kwietnia 08, 23:52

Przemo pisze:Niestety w moim mieście żade zoologiczny tylko jeden jest oddalony o 30km więc wizyty zkładam tam raz na 4miesiące a więc co proponujesz??może znasz jakiegoś hodowce

W dużych sklepach ogrodniczych mają też ryby do oczek, i nie koniecznie musi to być supermarket.
Osobiście proponuję złote rybki (Carassius auratus) i ich odmiany.
Są to: kometa, nimfa, shubunkin, oraz nie rasowe mieszańce.
Odmiana shubunkin charakteryzuje się występowaniem czarnych, niebieskich, czerwonych i purpurowych plam pod perłowymi lub matowymi łuskami. Jest to odmiana występująca nieco rzadziej od innych i poszukiwana z uwagi na ciekawe ubarwienie.
Odmianę kometa charakteryzuje się wydłużonym kształtem ciała i długą, mocno wciętą płetwą ogonową, mogącą osiągać długość całego ciała. Ryby te są żwawe i potrzebują sporo przestrzeni do wypływania się. Najczęściej mają kolor pomarańczowoczerwony, lub żółtawy. Bardzo ciekawa jest odmiana komety o nazwie sarasa (red cap). Posiada ona pomarańczowe plamy na srebrzystobiałym tle. Istnieją także komety-shubunkin.
Nimfy to nierasowe osobniki pojawiające się wśród potomstwa welonów. Mają one lekko jajowaty kształt, jednak występuje u nich tylko jedna płetwa ogonowa.

Karpi pod żadną postacią (koi, lustrzenie, czy sazany) nie polecam. Wszystkie one pracują w oczku jak koparki.
Natomiast oczko dla koi musi mieć specjalny system filtracyjny, z tzw spustem dennym, oraz ogrzewanie w okresie zimowym, bo wbrew pozorom, to bardzo delikatne i ciepłolubne ryby. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie przezimują w oczku o głębokości 1,50.
Te koi sprzedawane w Polsce, to efekt izraelskich hodowli, i są to nieszlachetne odmiany, a w zasadzie krzyżówki różnych odmain, ryby nie trzymające żadnych wzorców jakim podlegają odmiany szlachetne. W Polsce, w warunkach stawowych nie rozmnażają się. Potrzeba do tego celu, ogrzewanych basenów hodowlanych, ze stałą temperaturą wody i powietrza ok 20 st, w ciągu co najmniej 3/4 roku, a do tarła wiosną powyżej 20 st. Cena odmian szlachetnych waha się od kilkuset do kilku tysięcy dolarów, w zależności od odmiany.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

stas
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 17 listopada 09, 10:47
Lokalizacja: z gdyni

Re: Jaka obsada

Postautor: stas » 20 listopada 09, 14:57

Ja terz mam oczko wym.5m długości 2m szerokości, w nim:
2xJesiotr sterlet
3xKarp koi
8xKaraś ozdobny
2xLin złoty
Polecam tą obsadę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka obsada

Postautor: Pawel Woynowski » 20 listopada 09, 15:44

stas pisze:Polecam tą obsadę

Na jakiej podstawie polecasz starlety do 5 m oczka, a jak je masz wyposażone, jaką ma głębokość i co w nim rośnie, a przede wszystkim jak długo je hodujesz.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości