aksoloty w oczku

Michal Zajac
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 23 czerwca 16, 21:29
Lokalizacja: Manchester

aksoloty w oczku

Postautor: Michal Zajac » 24 czerwca 16, 23:40

Hej, kopiuje tekst z działu oczko wodne bo nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktoś tutaj mi podpowie

Witam
Czytałem ostatnio dość sporo na temat trzymania aksolotow w oczku. Wszyscy odradzali bo to się źle skończy albo dla ryb albo dla aksow. Postanowiłem spróbować i idzie całkiem nieźle.
Nie jest to oczko ale akwarium na ogrodzie. Założyłem rok temu i wszystkie rybki przeżyły. Obsada to dwa karpie, jesiotr i 7 karasi. Dwa miesiące temu (kwiecien) wpuscilem 11 aksolotow o długości ok4-5 cm.
Dogladam akwarium codzienne i ani razu nie zdarzyło się aby ryby czy aksy się sobota interesowały. Teraz mają ok 10-11 cm więc rosną dość szybko, jedzą i czują się świetnie. Temperatura ok 18, jak wpuszczalem było 11.
Macie może jakieś inne doświadczenia? Interesuje mnie czy jak będą większe to zaczną stwarzać problemy.
Dodam że akwarium ma 2000l plus filtr ok 250.
Dodam kilka zdjęć jak ktoś mi wytłumaczy jak.
Dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: aksoloty w oczku

Postautor: Dhuz » 25 czerwca 16, 08:07

Zerknij na terrarium.pl do działu Aksolotle. Może tam ktoś taki eksperyment zrobił.

anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Re: aksoloty w oczku

Postautor: anigh » 17 października 16, 06:47

Hej, w przyszłości możesz mieć problem z tym, że aksolotle zaczną się podgryzać lub że ryby zaczną podgryzać im skrzela. Jak się zachowują? Czy siedzą ciągle w ukryciu? Jak wyglądają ich skrzela? Na zimę możesz mieć problem, będzie tam temperatura lodówkowania i aksolotle po prostu zapadną w sen "zimowy"

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości