Podłoże do miniaturowego oczka wodnego

ziembek
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 27 stycznia 15, 21:34

Podłoże do miniaturowego oczka wodnego

Postautor: ziembek » 25 kwietnia 15, 08:09

Witam! Mam na działce taki typowy czarny basenik na wodę z castoramy. Ma on pojemność 200l i obecnie służy jako zbiornik na wodę. Nie ma tam roślin, ani rybek, woda robi się zielona, jakieś dziwne robaki się tam gnieżdżą.

Chciałbym do basenika dać trochę roślinek. Po pierwsze, żeby udowodnić, że woda może być przejrzysta bez stosowania chemii (dziadek do swojego oczka co roku leje coś innego), a po drugie, żeby tam nie szpeciło ogólnego wyglądu ogródka. Moje pytanie to:

Jakie podłoże do takich roślin:

Sporo Moczarki Kanadyjskiej,
Sporo Rogatka,
Niezapominajka błotna,
Mięta wodna,
Grążel żółty,
Nenufar?

Wystarczy żwirek na dno czy lepiej jeszcze ziemię pod niego dać?
Mogę mieć tam jakąś rybkę?

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: Podłoże do miniaturowego oczka wodnego

Postautor: djmoniska » 29 kwietnia 15, 06:01

Mam u siebie na kopczyku też takie mini ozdobne oczko wodne, obłożone kamieniami, w środku też kilka kamieni pod wodą żeby wyglądało naturalnie. Roślinek wodnych nie mam oprócz lili wodnych ze względu na małą powierzchnię oczka. W oczku pływają 2 karasie ozdobne, nie mam filtra ze względu na brak prądu na ogródku działkowym ale rozważam kupne czegoś takiego http://allegro.pl/pompa-do-oczka-wodneg ... 29873.html a z oczkiem póki co nie mam problemów ponieważ na bieżąco biorę z oczka wodę do podlewania roślin, roslinki na tej wodzie rosną pięknie a oczko uzupełniam woda z kranu i jest ok :)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości