gdzie znajde...

malysobol
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 lipca 04, 20:42
Lokalizacja: warszawa

Re: gdzie znajde...

Postautor: malysobol » 9 sierpnia 04, 11:41

witam all to znowu ja :D , mam juz folie 1mm kolor ciemnozielony i moje pytanie: co ile robic zakladki i jak duze?
ps.slyszalem ze wzimie mozna wlozyc do oczka butelki plastykowe z uwiozanym kamieniem wtedy to one absorbuja sile nacisku lodu czy to prawda?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: gdzie znajde...

Postautor: Pawel Woynowski » 19 sierpnia 04, 15:18

witam jestem nowy na tym forum w domu mam baniak 205 L a na dzialce wykopane oczko wodne ale mam problem kto mi poradzi gdzie znajde tania dobroa folie do oczek wodnych jakies linki albo cos tam z gory dzieki


Witam!
Tu jest specjalistyczny sklep z artykułami do oczek http://www.hydroogrod.com.pl/
Polecam polską folię firmy ERGIS o gr 0,9 mm. Można zamówić na dowolny wymiar, jak ją zmierzyć piszę na stronie http://www,mikrojezioro.met.pl --> TECHNIKA--> BUDOWA OCZKA
Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

malysobol
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 lipca 04, 20:42
Lokalizacja: warszawa

Re: gdzie znajde...

Postautor: malysobol » 30 sierpnia 04, 11:36

Witam!
Tu jest specjalistyczny sklep z artykułami do oczek http://www.hydroogrod.com.pl/

dzieki juz tam kupilem folie o gr. 1mm bardzo sympatyczni ludzie tam sa zawsze cos doradza

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: gdzie znajde...

Postautor: Pawel Woynowski » 30 sierpnia 04, 22:49

malysobol pisze:Witam!
Tu jest specjalistyczny sklep z artykułami do oczek http://www.hydroogrod.com.pl/

dzieki juz tam kupilem folie o gr. 1mm bardzo sympatyczni ludzie tam sa zawsze cos doradza


Dokładnie. Wszystkie akcesoria do Mikro Jeziorka tam kupuję i od 10 lat jeszcze się nie zawiodłem na nich.
Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Awatar użytkownika
SlaWasII
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 05, 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: gdzie znajde...

Postautor: SlaWasII » 16 maja 05, 16:06

sir Michael pisze:Jak wody podziemne sa w miare plytko to folia nie potrzebna :)

No, jest jeden "mały" problem...
Jak w pobliżu są zabudowania, to sąsiad może się złościć, że mu zalewasz piwnice. I wtedy nic nie pomoże!
Wody gruntowe przecie płyną...
Sławek vel SlaWasII & Amadeo & Pazurek

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: gdzie znajde...

Postautor: Pawel Woynowski » 17 maja 05, 22:25

sir Michael pisze:Jak wody podziemne sa w miare plytko to folia nie potrzebna :)


Nawet jest nie wskazana, ze względu na to iż może być przez te wody wypychana

SlaWasII pisze:No, jest jeden "mały" problem...
Jak w pobliżu są zabudowania, to sąsiad może się złościć, że mu zalewasz piwnice. I wtedy nic nie pomoże!
Wody gruntowe przecie płyną...


Jeżeli do tej pory nie zalewają to i w momencie wybudowania oczka również nie będzie tych piwnic zalewać. Najlepiej zaś oczko wybudować poniżej, jeśli jest spadek terenu, zabudowań. Wtedy takie oczko może działać jak dół chłonny.

Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Awatar użytkownika
SlaWasII
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 05, 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: gdzie znajde...

Postautor: SlaWasII » 18 maja 05, 12:24

Paweł Woynowski pisze:Jeżeli do tej pory nie zalewają to i w momencie wybudowania oczka również nie będzie tych piwnic zalewać.


Nie zrozumieliśmy się.
Należy bardzo uważać na tzw. naruszenie stosunków wodnych!
Jeśli sąsiada zaleje z innego powodu, a zauważy, że masz oczko, to gwarantuję Ci, że sprawa trafi do sądu. "Co tam jakieś Twoje oczko... mi się chałupa wali!!!" Sprawy są bardzo poważne i skomplikowane! Ja miałem duże problemy kiedyś, jak się budowałem. Sąsiad zauważył, że naruszyłem nieistniejące na żadnych mapach przedwojenne dreny. Oczywiście dreny były sprawne i zaraz fachowo naprawione. Po roku (bardzo mokrym) spadło dużo deszczu i go zalało. Była oczywiście moja wina - naruszyłem moją budową stosunki wodne! Skończyło się na szczęście ugodą.
Ja tylko przestrzegam. Oczka o głębokości 1m i więcej, na pewno naruszą stosunki wodne. Albo: jak udowodnisz, że oczko nie przeciekało???
Pomijam oczywisty fakt konieczności zgłoszenia budowy dużego oczka w odpowiednich instytucjach.
Sławek vel SlaWasII & Amadeo & Pazurek

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: gdzie znajde...

Postautor: Pawel Woynowski » 26 czerwca 05, 18:57

SlaWasII pisze:.
Nie zrozumieliśmy się.
Należy bardzo uważać na tzw. naruszenie stosunków wodnych!


Jakich stosunków wodnych, jeżeli wybudowałeś oczko do 30 m2 powierzchni o dowolnej głębokości, lub kilka takich oczek połączonych strumieniami to sąsiad może Ci co najwyżej "nagwizdać".
Regulują to wszytsko przepisy prawa budowlanego, które cytuję na swojej stronie http://www.mikrojezioro.met.pl w dziale TECHNIKA.


SlaWasII pisze:.
Ja tylko przestrzegam. Oczka o głębokości 1m i więcej, na pewno naruszą stosunki wodne. Albo: jak udowodnisz, że oczko nie przeciekało???
Pomijam oczywisty fakt konieczności zgłoszenia budowy dużego oczka w odpowiednich instytucjach.


Na budowę dużego oczka, powyżej 30 m2 nie wystarczy tylko zgłoszenie to dotyczy jedynie oczek do 30 m2. Natomiast te wieksze będą wymagały uzyskania decyzji o pozwolenie na budowę. A to już inny temat.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości