Przeżyją?

mirooosss
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 sierpnia 05, 12:46

Przeżyją?

Postautor: mirooosss » 24 listopada 05, 10:58

Witam

Mam pytanie co zrobić z karasiami i złotymi orfami i linem w stawku o głębokości 1 m ? co prawda ta głębokośc 1 metra nie jest na całej powierzchni dna tylko na jakiejść 1/4 dna. Oczko jest dość małe jakieś 3500 l. Wyciągać je czy nie ? zabardzo niemam gdzie ich wsadzić :/ może wystarczy przerębel i zamontować napowietrzacz akwariowy ? bo już oczko prawie mam zamarznięte. Aha i jeszcze co zrobić z pąpką która pompuje wode na wodospad ? bo niby teraz jeszcze chodzi ale boje się że zamarznie :) zdjęcie oczka jest tu:

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2567&start=30

tam widać jakie duże i jaki wodospad jest. Co proponujecie ?

Pozdr.

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeżyją?

Postautor: Pawel Woynowski » 28 listopada 05, 05:12


Mam pytanie co zrobić z karasiami i złotymi orfami i linem w stawku o głębokości 1 m ? co prawda ta głębokośc 1 metra nie jest na całej powierzchni dna tylko na jakiejść 1/4 dna. Oczko jest dość małe jakieś 3500 l. Wyciągać je czy nie ? zabardzo niemam gdzie ich wsadzić :/ może wystarczy przerębel i zamontować napowietrzacz akwariowy ? bo już oczko prawie mam zamarznięte.


Nic nie robić, oczko nie powino zamarznąć całkowicie jeżeli włożysz na zimę napowietrzacz w te najgłębsze miejsce. Jak to zrobić pisże tutaj


Aha i jeszcze co zrobić z pąpką która pompuje wode na wodospad ? bo niby teraz jeszcze chodzi ale boje się że zamarznie :) zdjęcie oczka jest tu:



Pompkę proponuję wyjąć z oczka, dobrze umyć z osadów i opłukać w czystej wodzie, następnie wstawić do pojemnika z czystą wodą i wstawić do chłodnego i ciemnego pomieszczenia byle nie było tam temp. minusowej, tak przetrzymać ją do wiosny.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

mirooosss
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 sierpnia 05, 12:46

Re: Przeżyją?

Postautor: mirooosss » 7 grudnia 05, 11:56

Mam zainstalowany ten napowietrzacz i działał do wczoraj bardzo dobrze i na
chwile go odłączyłem bo potrzebowałem gniazdo prądu :) wieczorem znów go
podłączyłem i nie działa :( tzn działa tylko jak go podniose na połowe
głębokośći to zaczyna bulgotać a na dnie jak położe tą kostke kamień która
napowietrza to już nie lecą bąbelki... co jest grane ? przedtem normalnie
działało aha i jeszcze jedno bo teraz już nie lecą bąble z całej kostki
tylko z jakiejś 1/4.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeżyją?

Postautor: Pawel Woynowski » 8 grudnia 05, 01:51

Najprawdopodobniej trzeba wymienić kostkę na nową (kosztuje parę "groszy"), woda cofnęła się do jej wnętrza, a muł zrobił resztę. Jak wyłączasz pompkę to najpierw wyjmij kostke z wody. Jeśli nie pomoże wymiana to znaczy że coś jest nie tak z napowietrzaczem. Mógł paść elektroniczny regulator, jeśli masz napowietrzacz SERA air 550, bo piszesz ze masz ten napowietrzacz, a jeśli masz inny to mogła paść mebrana tłocząca, wystarczy małe jej pęknięcie aby napowietrzacz stracił moc i nie ma siły popować na taką głębokośc. Jeszcze jedna wskazówka jeśli będziesz kładł kostkę do oczka załóż na wężyk, w odległości 40 cm od kostki, kawałek styropianu wiekości pudełka od zapałek, spowoduje to uniesienie się kostki nad dno oczka. Nie będzie pracować w osadach dennych i powietrze nie będzie mieszać dennej warstwy wody która ma stałą temp. +4 stC. Dokładniej piszę o tym tutaj.
Pozdrawiam,
Paweł Woynowski
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości