Rybki w balii

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Rybki w balii

Postautor: Aliena » 14 czerwca 14, 14:31

O, jednak potrafisz być miły :)
ja rozumiem i wiem to wszystko, ale nie popadajmy w przesadę i panikę .

MrYankes
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 12 czerwca 14, 21:37

Re: Rybki w balii

Postautor: MrYankes » 14 czerwca 14, 15:12

Dobra, na wstępnie chciałbym przeprosić za moje "z tam tond" faktycznie mój błąd. Z właścicielem, tego stawu do którego je wypuściłem, rozmawiałem nie miał nic przeciwko. O czym wy wgl mówicie ? Karasie żyją w takich warunkach. Przecież jak pisałem nie było tam dziś wody, został sam muł, te ryby ledwo dychały.

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Rybki w balii

Postautor: Kaef'son » 14 czerwca 14, 15:46

Tak, karasie żyją w takich warunkach. Jak woda wysycha zagrzebują się w dnie i obywają bez powietrza.

MrYankes
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 12 czerwca 14, 21:37

Re: Rybki w balii

Postautor: MrYankes » 14 czerwca 14, 18:19

Ale chyba lepiej im będzie w tym stawie, tak mi się wydaje. Szczególnie tym ukleją i kiełbiom.

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Rybki w balii

Postautor: Aliena » 14 czerwca 14, 18:35

Tak, jasne, karasie zakopują sie mule..ale zimą. Według naszego pana ichtiologa tak mają zyc, zimą zakopane w mule, wiosną troszkę popływały, a lato mają przeżyć znów w mule...

Bardzo dobrze zrobiłeś, że zabrałeś ryby z tego błota, przypominam, że wymiary tego leśnego stawiku nie pozwalają przypuszczać, że przez lato zamieniłby się w zbiornik odpowiedni dla karasi, kiełbi i uklejek, ale cóż. Nie tłumacz się , bo ichtiolog wyśledzi Cię i wsadzi za kratki za uratowanie ryb z błota, ech....wszystko rozumiem, ale moja empatia nie sięga aż tak daleko.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Rybki w balii

Postautor: kuba4410 » 14 czerwca 14, 20:57

Aliena, ja uważam, że Kaef'son ma rację. Ryby zostały odłowione ze swojego naturalnego ekosystemu i tym sposobem można zachwiać tam równowagę biologiczną (w tym przypadku pewnie nie).

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Rybki w balii

Postautor: Aliena » 14 czerwca 14, 21:15

Nie dośc, że się podlizujesz to demonizujesz,

wyciągnięcie ryby z błota!!!!! ludzie, pogięło Was chyba....tak, wiem, jutro jakieś zwierzaki miałyby uciechę i żerowanie, a tymczasem te ryby pływają w stawie osoby, która na to przystała. zatem, idąc Waszym tokiem rozumowania-każdy wędkarz( w tym i ja) zakłóca ekosystem, bo wyciąga rybę z wody , i albo ją wpuści z powrotem, albo i nie!!!!!!

Całe szczęście, że na świecie są też ludzie normalnie myślący, a nie tacy , jak Wy. Poza tym już jest po tarle i zapewne tam zostałqa albo ikra, albo i narybek, więc nic się nie zachwiało.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: Rybki w balii

Postautor: kuba4410 » 14 czerwca 14, 21:31

Haha. Komu się podlizuję?
A gdzie łowisz? Na wyznaczonych do tego celu łowiskach?

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: Rybki w balii

Postautor: Kaef'son » 14 czerwca 14, 21:36

Aliena pisze:Całe szczęście, że na świecie są też ludzie normalnie myślący, a nie tacy , jak Wy. Poza tym już jest po tarle i zapewne tam zostałqa albo ikra, albo i narybek, więc nic się nie zachwiało.
I znowu się mylisz.

Ja widzę, że dalszy udział w tym temacie nie ma sensu.
Pozdrawiam i powodzenia życzę w zdobywaniu wiedzy.

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Rybki w balii

Postautor: Aliena » 14 czerwca 14, 21:58

uhm, racja,
polecam balię zimnej wody na głowę w celu ochłonięcia , to także zmniejsza pychę...

łowię gdzie chcę, a co? też nie wolno? bez odbioru, bo faktycznie bez sensu ta dyskusja, grunt, że ryby sa w stawie.

MrYankes
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 12 czerwca 14, 21:37

Re: Rybki w balii

Postautor: MrYankes » 15 czerwca 14, 15:27

Co do łowienia, to tylko na stawach PZW, ewentualnie na prywatnych, za zgodą właściciela. Ryby zostały wpuszczone, do większego stawu, bo moim zdaniem nie przeżyły by, a z pewnością ukleje i kiełby.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości