Karasie z oczka do akwarium na zimę :)

KaBe
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 4 listopada 05, 15:55
Lokalizacja: Łódź

Karasie z oczka do akwarium na zimę :)

Postautor: KaBe » 4 listopada 05, 16:00

Witam wszystkich :)
Jestem tu po raz pierwszy i od razu moje pytanie.
Mój dziadek przeniósł swoje 9 karasi z oczka wodnego do bardzo dużego akwarium.
Są w nim duże filtry i .....kamyczki na dnie.
Co można im jeszcze wstawić do akwarium?? :oops:
Może jakieś roślinki posadzić??
Jak czyścić akwarium?
Dlaczego woda po trzech tygodniach mimo, iż zainstalowane sa duże filtry zrobiła się jakaś taka mętna?? :roll:
Czy mozna wpuścić im glonojada, żeby czyscił szybki??
A może jest jakaś bardzo dobra książka, która możecie polecić, bo ja jestem zupełnie zielona :niewiem:
Pozdrawiam wszystkich :)
I będę wdzięczna za wszelkie porady :lol:

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Karasie z oczka do akwarium na zimę :)

Postautor: Tomekł » 5 listopada 05, 15:37

Więc tak: karasie to ryby bardzo brudzace wodę , bardzo dobże ze są tam 3 filtry, tylko jaką mają wydajność, noi przedewszystkim ile litrów ma akwarium? roślin nie musi byc ale mogą być, np. moczarki i rogatki, karazie lubią zimną wode, więc nie mogą mieć glonojada, wode tzreba im będzie modmieniać co tydzień mysle że około 25-30%. Co dajecie im jeść?
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

KaBe
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 4 listopada 05, 15:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Karasie z oczka do akwarium na zimę :)

Postautor: KaBe » 12 listopada 05, 11:15

Akwa ma 200l.
Właśnie się chciałam spytać Co najlepiej dawać do jedzenia karasiom? Czy mogą żyć z innymi rybami? Jakimi?

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Karasie z oczka do akwarium na zimę :)

Postautor: Aigel » 12 listopada 05, 12:06

Witam
Jezeli akwarium nie ma byc dekoracyjne to nie dawaj podlorza, bedzie latwiej utrzymac czystosc w zbiorniku, chodz mozesz z powodzeniem wlorzyc kilka korzeni, bedzie ladniej to wygladalo, a i ryby beda miely gdzie sie schowac.
Ja bym karasia z oczka nie dawal grzalki, czyli inne ryby odpadaja (ewentualnie kardynalki, ale po co), napisz co to za filtry, no i mam nadzieje ze nie wylanczasz filtrow na noc, one musza pracowac 24 h by spelnialy swa role.
Karmienie to gotowe pokarmy dla karasi, badz ochotka itp.

Pozdrawiam
Obrazek

KaBe
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 4 listopada 05, 15:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Karasie z oczka do akwarium na zimę :)

Postautor: KaBe » 12 listopada 05, 13:22

Filtry chodzą przez cały czas. Jakie to raczej nie powiem... dziadek kupił pierwsze lepsze na rynku. :cry: Własnie dlatego teraz sie was o wszystko pytam. Chciałabym aby rybki miały dobre warunki. Ostatnio przeczytałam, że karsie mogą jeść co 2,3 dni. Niestety mój dziadek lubi ,,podkarmiać" rybki.
Co jest jeszcze karsiom potrzebne do szczęścia? Czy są jakieś roślinki które przetrwaja ich zmasowany atak :twisted: ?

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości