oczko z betonu

zulwik
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 sierpnia 05, 18:32

oczko z betonu

Postautor: zulwik » 2 sierpnia 05, 14:43

witam mam pewien pomysł na oczko wodne ale niewiem czy sie sprawdzi zwłaszcza w zime .Otoż chcę wykonać je z betonu a ze wgłędu na to ze niemam zbrojenia postanowiłem ze od krawedzi oczka,jakiesz 25 cm bedzie grubszy beton 10 -15 cm aby w miejscu skucia lodem był on mocniejszy bo chyba tylko tam parcie lodu jest najwieksze? zbiornik ten nie bedzie duży 100cm x 130cm i głebokosc 100 cm .Oprucz tego mam zamiar w beton tam gdzie bedzie on najberdziej narażony na działanie cisnienia wmurować duże płaskie kamienie . Mam nadzieje ze poradzicie mi czy jest to wystarczające zabezpieczenie i prośił bym o jeszcze jakieś informacje
dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: oczko z betonu

Postautor: shell » 2 sierpnia 05, 18:40

a czemu chcesz beton? to troche drogo wychodzi i duzo wiecej roboty niz przy folii.
Z perspektywy znajomości pewnego zbiornika wodnego przez ponad 15 lat moge powiedziec tez ze to nie jest super pomysł - oczko bylo zrobione solidnie i fachowo a mimo to na dzień dzisiejszy beton popękał i przecieka; i nie bardzo można cokolwiek z nim zrobić - trzebaby rozwalić, skuć i robić na nowo;
oczywiście dziś sa inne technologie, ale czy nie rozważałeś innej metody?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: oczko z betonu

Postautor: Dave » 2 sierpnia 05, 20:37

Mysle, ze lepszym rozwiazaniem bylaby folia. Zbiornik jest bardzo maly i nie oplaca sie robic do niego betonu.

Moze zastanow sie nad wiekszm oczkiem, krytmym folia. Tak bedzie duzo taniej i duzo lepiej.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: oczko z betonu

Postautor: Tomekł » 3 sierpnia 05, 08:33

jeśli juz koniecznie chcesz beton to zrób tak jak mówi Dave, wydaje mi sie ze tak będzie dobże
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości