Szkło płynne pod folię

Awatar użytkownika
e-netland
Ryba
Ryba
Posty: 194
Rejestracja: 16 lutego 09, 17:47
Lokalizacja: Siedlce

Szkło płynne pod folię

Postautor: e-netland » 10 maja 12, 21:00

Znajomy poprosił mnie o ponoć przy założeniu oczka wodnego. 3m x 3m x 1,2m.
Słyszał gdzieś o takim uszczelniaczu w płynie który stosuje sie np w łazienkach. Prawdopodobnie nazywa sie to szkło w płynie, ale po taj nazwie googlie nic sensownego nie wypluwa.
Słyszeliście może o czymś takim i czy zda to egzamin żeby nie kupować drogiej folii 0,1 tylko wyłożyć 0,5.
Akwa 600l netto
Symphysodon discus Red Melon -5
Symphysodon discus Leopard Snake Skin -3 (podrostki)
Symphysodon discus blue diamond -1 (maluch)

don_Vall
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 9 listopada 11, 14:36

Re: Szkło płynne pod folię

Postautor: don_Vall » 10 maja 12, 21:05

...folia w płynie. Jest to izolacja przeciwwodna. Oceniam, że b. dobra tylko technologia jej nanoszenia dosyć upierdliwa. Tworzy warstwę niby gumy, która jest miękka i b. podatna na uszkodzenia.
Cena folii normalnej będzie o niebo niższa niż tej w płynie. 5 l - mnie wystarczyło na dobrą izolację brodzika prysznicowego, kosztuje około 100 zł.
No i oczywiście musisz tę folię w płynie smarować na jakiś twardy materiał (beton?) i jak pisałem wcześniej jest delikatniejsza od folii budowlanej.
126l: 7 Kryptopterus minor, 6 Corydoras pleatus, 1+1 Mikrogeophagus ramirezi, 5 Caridina sp. "Crystal Red" A, + zatoczki
25l: 1+3 Xiphophorus maculatus, 5 Paracheirodon innesi, 6 Corydoras Pigmey, Neocaridina heteropoda var. red

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Szkło płynne pod folię

Postautor: nsp » 12 maja 12, 21:50

Szkło wodne. Pod taką nazwą szukaj na google. Pozdrawiam

jokervol
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 5 września 13, 12:22

Re: Szkło płynne pod folię

Postautor: jokervol » 25 lutego 14, 22:48

możesz też zobaczyć na "AQUASZCZEL 820" ostatnio używałem tej izolacji i wygląda to jak folia w płynie z tym, że tworzy się o dużo grubsza warstwa.

Awatar użytkownika
Rainok94
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 19 stycznia 14, 22:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Szkło płynne pod folię

Postautor: Rainok94 » 28 lutego 14, 14:22

Ja robiłem oczko tanim kosztem i powiem szczerze ,że jestem zadowolony a teraz do czego zmierzam - kupiłem folię budowlaną x3 ( nie malarską )
I rozkładasz folię na folie mi wyszło 6 warstw , na dno dajesz trochę kamieni by pęcherzyki nie wyrzucały folii , na końcach też kładziesz kamienie by nie spadła i tyle , 3 lata już mam jedną i tą samą folię której koszt nie przekracza 20 zł i dodam ,że cały sezon trzymam tam żółwie które drapią folię i nie ma żadnych przecieków , wygląda to całkiem estetycznie jeśli woda jest zalana po samą górę praktycznie.
I całe oczko wykonałem nie większym kosztem niż 100 zł ale do tego doszły jakieś rośliny , kamienie jakieś 300 kg , siatka ( by żółwie nie uciekły ) i kilka kątowników .
Ale to zależy czy chcemy tam filtrację czy nie .
Może komuś się pomysł przyda :)
Myślałem ,że folia zacznie się rozkładać po kilku miesiącach ale nie :) Polecam :ok:
"Jeśli nie umiesz zająć się "x" to kup sobie rybki "
Najgorszy tekst jaki można usłyszeć .

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości