Folia do oczka !!

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Folia do oczka !!

Postautor: Thom (AS) » 4 lipca 05, 11:52

Gdzie w poblizu Krakowa kupie tania i dobra folie do oczka wodnego, a moze kupic na allegro, na www.colisa.pl tez jest folia firmy Aqua Nurt po 13 zł za metr kwadratowy :wink:

Zastanawiam się czy kupic folie w paskach o szerokosci 2 metrow i ja sklejac, lub kupic folie z wstegi całej o szerokosci np 10 metrow, albo kupic gotowy, zgrzany kawałek folii na wymiar, mnie najbardziej chyba pasuje 2 mozliwośc, bo to jest jeden kawałek, nigdzie nie zgrzewany ani nie klejony :!:

Taka jest własnie ta folia Aqua Nurt z beli o szerokosci chyba 2, 4, 6, 8, 10 i 12 metrów :wink:
A gdzie oprócz zakupów przez internet kupie taka folie, najlepiej własnie ta cała, a może radzicie inną, chodzi mi o to żeby było blisko, tanio i dobże :!: :!: :!:

POZDR

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Folia do oczka !!

Postautor: Tomekł » 4 lipca 05, 15:54

najmocniejsza folia to taka która nie jest klejona ani zgrzewana, w miejscu klejienia folia moze pękać, zawsze lepiej kupić cały kawał foli
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Folia do oczka !!

Postautor: BigFish » 4 lipca 05, 21:42

w krakowie na pewno jest obi albo castorama czy leroy merlan (penie zle napisałem :oops: )Poszukaj w sklepach zoo
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Folia do oczka !!

Postautor: basia » 5 lipca 05, 07:05

Nie wiem jak duże masz to oczko, ale unikaj klejenia folii. Jeżeli juz musi być ona sklejona to nie rób tego sam! Zdecydowanie lepiej jeżeli zrobią to ci co potrafią to robić :wink:
Ja w jednym oczku mam folię zwykłą budowlaną, niestety nie pamiętam grubości. Łażą po niej psy i szkody nie robią, jednak oczko nie jest duże i wymiana folii w razie awarii nie stanowi problemu. Drugie "oczko" a właściwie zbiornik wodny mam wyłożony właśnie folią klejoną o grubości 1,6 mm. Co roku czyszcze go kercherem (rety, nie wiem jak się to pisze ale chyba wiesz o co mi chodzi) i spojenia ani drgną. Psy ciągle drapia pazurami po folii i nic - ani jednaj dziurki :mrgreen:

O folię pytaj nie tylko w centrach handlowych ale i w punktach ogrodniczych. Jak potrzebujesz tego dużo to najlepiej skontaktować sie z producentem.
Aha! W Krakowie napewno funkcjonuje coś w rodzaju giełdy kwiatowej, ogrodniczej. Warto tam również zajrzeć :wink:

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Folia do oczka !!

Postautor: Thom (AS) » 5 lipca 05, 11:44

No więc tak, wczorajh bylem w OBI i sa folie, taka fajna zielona jest po 7 zetóz za metr kw. ale 5 m szeroka tylko :roll: , druga o podobnych wymiarach, z nadrukiem kamieni po 13 zl za metr kw. te folie raczej odpadają bo trzeba by to kleic :!:

Do innych sklepow jeszcze pojade, chociaz kazdy wie ze w marketach jest najgorzej kupic folie :roll:

Na gielde też sie skocze i zapytam znajomych gdzie oni kupowali :wink:

Ale jak już mowilem ja chce jeden kawalek caly, nie zgrzewany ani nie klejony :wink:

A oczko ma miec wymiary 6 m dł x okolo 4,2 m szer x jakies 1,7 m głebokie :!:

POZDR

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Folia do oczka !!

Postautor: basia » 6 lipca 05, 14:34

Obawiam się, że o takich wymiarasz folii w jednym kawałku - nie klejonej - nie kupisz :?
A wiesz może jakiej grubości były te w OBI? Ciekawi mnie ta z nadrukiem kamieni i ta zielona też :wink:

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Folia do oczka !!

Postautor: Thom (AS) » 6 lipca 05, 14:48

Hmmm. to było cos pomiędzy 0,4 a 0,6 mm :!:

A folie kupie taka np. w colisa.pl nawet do 12 metrow szeroką ale po 13 zł za metr kwadratowy :roll:

A niemożna by zastosowac folii basenowej była taka w obi po 7 zl za metr bierzący w 6 m (szerokiej) wstędze :?

POZDR

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Folia do oczka !!

Postautor: Pawel Woynowski » 6 września 05, 11:04

Thom (AS) pisze:Ale jak już mowilem ja chce jeden kawalek caly, nie zgrzewany ani nie klejony Wink

A oczko ma miec wymiary 6 m dł x okolo 4,2 m szer x jakies 1,7 m głebokie Exclamation


Będziesz więc potrzebował płachtę o wymiarach ok. 10 m x 8,20 m.
Taki jeden kawałek folii IZOFOL Polskiej firmy "Ergis" (myślę że grubość o,6 mm w zupełoności wystarczy) można zamówić tutaj http://www.hydroogrod.home.pl/index.php. , lub bezpośrednio u producenta http://www.ergis.com.pl/produkty_bud_folie1.html
Taką właśnie folię mam u siebie w oczku już od 12 lat, sprawuje się bez zarzutów.
Nie polecam folii z marketów z powodu kiepskiej jej jakości, do oczka powinno uzywać się materiałów jak najlepszej jakości, chociażby ze względu na ewentualne problemy z naprawą już zbudowanego i zasiedlonego oczka. Poza tym jest to inwestycja na ładnych kilkanaście lat.

Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości