Budowa oczka - kilka pytan !!

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: BigFish » 3 lipca 05, 10:19

co do wód gruntowych to radze ci wykopac wpierw mała ale głeboka dziure w obrysie oczka i sprawdzic czy sa wody. UWAGA wody gruntowe w zimie sa na poziomie owiele wyzszym a po rostopach u mnie były na wyskości 50 cm :shock: :shock:
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Thom (AS) » 3 lipca 05, 13:24

A czy rzeźba terenu ma wpływ na poziom wód gruntowych :?:

Mam nadzieje że nie będe musiał zgłaszac tego oczka gdzieś, jeszcze tego brakuje żębym latał po urzędach po zezwolenie na budowe oczka :shock:
A czy wy zgłaszaliście gdzies że budujecie takowe oczko :?:
POZDR

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Tomekł » 3 lipca 05, 13:54

ja nigdzie nie zgłaszałem, moje oczko jest na tyle małe ze nigdzie nie trzeba je zgłaszać
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: BigFish » 3 lipca 05, 14:54

jesli masz sasiada ktory budował dom to sie go zapytaj jakie sa wody gruntowe. rzezba terenu ma znaczenie. jesli jestes na gorce to wody sa nizej bo woda jak wiemy zachowuje poziom. napisz skad jestes
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Tomekł » 3 lipca 05, 21:29

mam nadzieję ze Thom (AS) sie na mnie nie obrazi ze podam za niego, jak tak to sorry. Thom (AS) mieszka w Krakowie
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Thom (AS) » 4 lipca 05, 08:18

Oczywiście że sie nie obraże :D
A konkretnie to mieszkam na obrzeżach Krakowa - wyzyna Krakowsko-Częstochowska, mam dom na górce, co przy koszeniu trzech duzych trawników jest zmorą :twisted:
Bo jest tak że po seodku dolina a pozniej 2 górki po bokach i ja mieszkam na jednej z nich :wink:
Miejsce na oczko jest dosyć wysoko, powyżej domu ale tam teren jest akurat równy a kawałk dalej jak widzieliscie na projekcie jest skarpa także myśle że wody gruntowe będą dosyc nisko, a tak dla informacji to jakies 200 m ode mnie w dolinie która biegnie główna droga jest studnia wodociągowa :wink:

Pytałem o koparke, orientacyjnie godzina pracy Ostrówkiem (taka koparka) kosztuje 60/70 zł :roll:
Ale chodzi o to żeby mi tylko podkopał facet troche a ja sobie reszte wyrównam, nawet ja zaczne troche łopatą żeby wiedział jaki kształt tego ma byc :wink:

POZDR

Sylwek P.
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 05, 11:04
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Sylwek P. » 4 lipca 05, 13:27

Ja nigdzie nie zgłaszałem budowy swojego oczka ale jest ono dosyć małe 2x3x1m(szer-dł-gł) jednak wszystko zależy do tego jak zyjesz z sąsiadami bo najczetrzą przyczyna tego ze trzeba rozbierac jakas samowolke budowlana typu wlasnie oczko czy altana jest donos sasiada ktoremu zaszlo sie za skure albo poprostu z natury jest donosicielem :). Wydaje mi sie ze nadzur budowlany wiąrze sie z dodatkowymi kosztami noi chyba jeszcze jakies plany budowy musza byc a to juz troche kosztuje.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Thom (AS) » 5 lipca 05, 11:53

Heh... No z sąsiadami żyje nie za dobże :evil:
Ale oni bedą siedziec cicho bo wiedzą że ja tez mam na co donieść, m.in. drzewa rosnace przy siatce, rozrywające ja, a powinny byc chyba 2-3 m od siatki :evil: drugi sasiad ma kompostownik przy płocie wiec tez niefajne a powinien byc kilka merów dalej :evil: i jeszcze kilka innych rzeczy wiec mysle ze beda siedzec cicho :mrgreen:

A teraz robilem ogrodzenie na glebokosci 120 cm wody nima :D
Mam taki świderek do kopania także kiedys wezme wykope jakies dwa metry i zobacze czy woda napłynie czy nie, a narazie cały czas uprzatam plac pod oczko, ludzie jak byscie to widzieli co to jest to niewiem :roll: był stary budynek gospodarczy zbużylismy go w zeszlym roku a teraz mam kupe złomu, dziadek naznosił jakies beczki stare piece, on zamiast sprzątac i to wywieźc gdzies to rozwala po podwórku mowi ze sie może jeszcze przydać, a ja mowie tu cytat;" A na cholere mi zardzewiała beczka 200 L po oleju, co ja w niej ogórki będe kisił" :evil: Aha, dziadek nie jest zbyt chętny na moje pomysły typu oczko, także bedzie musiał jeszcze zatwierdzic projekt, a teraz prosze tate żeby pomógł mi wywieźc te zasrana kupe kamieni która została po tym budynku, sfoce wam jak to wygląda teraz i w miare posuwania prac też będe focił, zobaczycie jak sie to zmieniło, a fotki wrzuce jak już wszystko bedzie urzadzone, no chyba że projekt zdechnie jak go dziadek nie zatwierdzi ale wtedy to dopiero popełnie samowole budowlana :zly:

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: dadi321 » 8 lipca 05, 21:58

na beton nie ma potrzeby układać folii u nas na działkach facet ma oczko z betonu i nie jest ono wyłożone folią a wielkością jest mniej więcej takie jak twoje, ma w nim ryby bo czasmi widzę go tam z wędka ale nie wiem czy zapezpieczał go jakimś środkiem, wygląda jakby nie było niczym malowane
Ostatnio zmieniony 12 lipca 05, 17:36 przez dadi321, łącznie zmieniany 1 raz.
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Thom (AS) » 9 lipca 05, 08:23

No jakbym nie dawał folii tylko beton to bym huuu.... dużo zaoszczędził nawet chyba ponad 400 zł :!:

Chciałbym tak zrobic ale niewiem czy beton jest toksyczny dla ryb czy nie, albo czym go zabezpieczyć, a może dałbys rade zapytać tego pana jak on to zrobił albo coś :?:

POZDR

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: dadi321 » 12 lipca 05, 17:39

pytałem mówił że zrobione jest z płytek chodnikowych na to siatka zbrojąca i tynk z cementu tylko jakiś mocny podobno 500 (podobno ten cement potrafi wyschnąć nawet w wodzie i jest po wyschnięciu bardzo szczelny), oczko po wyschnięciu ok miesiąca bylo tylko kilkakrotnie przepłukane woda i tyle ,a i pod płytkami dał folię budowlaną
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Thom (AS) » 26 lipca 05, 08:31

Sorka że tak długo mnie nie było, na podwórku robota była cały czas :!:

A budowe odkladam jeszcze o jakis tydzien, ponieważ teraz dużo pracy jest, w domu remont, a na podwórku tata muruje murek oporowy ale to sie dobże składa bo w przyszłym tygodniu zamawia "gruszke" betonu więc jak bede już miał wykopany dół, a napewno bede miał to jak zostanie betonu to pojdzie do oczka :wink:

A ostatecznie jeszcze chyba zostanie zmieiona lokalizacja bo wojna z dziadkiem była ale ta nowa lokalizacja będzie korzystniesza, więcej miejsca na większe oczko :twisted: i mamie sie spodobał pomysł :wink:

Także jeszcze tydzien i powinno być już zalane (betonem oczywiście nie wodą), zaczne się rozglądać za folią :wink:

Pozdr.

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa oczka - kilka pytan !!

Postautor: Pawel Woynowski » 6 września 05, 00:04

Zerknij na tę stronę http://www.mikrojezioro.met.pl , znajdzesz tam w zasadzie wszystko co będzie Ci potrzebne do zrealizowania Twego zamierzenia. Zacznij od działu Technika tam znajdziesz porady jak wykonać filtr bioloiczny, po co "odkrywać Amerykę" skoro inni to już zrobili, jeśli będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało na priva odpowiem i doradzę w miarę swoich możliwości.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości