Jak zaczac?

SlodkaKotka
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 29 sierpnia 11, 07:44

Jak zaczac?

Postautor: SlodkaKotka » 29 sierpnia 11, 14:06

Witam, chciałbym po raz kolejny zrobic oczko wodne w ogródku. Mam wykopany dolek okolo 8mx 4 w nieregularnym ksztalcie (taka ósemka). W zeszłym roku miałem oczko z foli budowlanej; pod folia ułożyłem dywany i gąbka do paneli, ale mimo to po paru tygodniach pojawiła sie dziura i woda zleciala (mozliwe ze przez psa ktory czasem wskakuje). Teraz chcialbym zabrac sie na powaznie, wiec chcialbym jakiegos fachowca w tej dziedzinie spytac jak sie zabezpieczyć przed dziurami, korzeniami spod folii, jaka folie wybrac ile kosztuje i w ogole RAZ NA WIEKI :)
dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
sejmir
Ryba
Ryba
Posty: 375
Rejestracja: 11 lutego 11, 22:52
Lokalizacja: od ka do z Karpacz

Re: Jak zaczac?

Postautor: sejmir » 29 sierpnia 11, 14:14

w Castramie masz folię do oczek wodnych 70 zł za metr bieżący ( 4 m szerokości ). Bardzo dobra folia. Lecz jeżeli 0,5mm nie styknie są folie 1mm, ale wtedy cena sięga koło 200 zł za metr bieżący

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jak zaczac?

Postautor: marrkus85 » 29 sierpnia 11, 20:46

Kup sobie geomembranę.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jak zaczac?

Postautor: Tomekł » 30 sierpnia 11, 08:55

Mam oczko jakieś 8 lat także mogę się coś wypowiedzieć. Jeżeli chcesz mieć folię raz na wieki to EPDM, gwarancja trwałości jest na kilkadziesiąt lat, jest też dość droga. Tańsza ale i mniej wytrzymała jest folia PVC, którą sam mam wyłożone oczko. Grubość przydała by się 1mm, choć ja sam mam 0,5mm i dotychczas miałem tylko jedną dziurę, ale skoro twój pies lubi się kąpać w oczku to polecam kupić grubszą.

Folie budowlane mają chyba do 0,3mm grubości, nie reagują też tak dobrze na zmienne warunki pogodowe, stąd dziury.

sejmir, zauważ jakie wymiary ma oczko. 8m x 4m, po dodaniu głębokości będzie potrzebna szersza folia niż 4 metry.

PS: SlodkaKotka, możesz podać nam głębokość oczka? Czy zamierzasz w nim trzymać ryby? Czy jest wystarczająco głebokie?
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

SlodkaKotka
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 29 sierpnia 11, 07:44

Re: Jak zaczac?

Postautor: SlodkaKotka » 31 sierpnia 11, 07:49

glebokosc tak 1m moze 1.5. Zamierzam trzymac jakies rybki i roslinki ;)

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Jak zaczac?

Postautor: Tomekł » 31 sierpnia 11, 09:38

Czyli ryby mogą spokojnie zimować.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

WodnikRa
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 8 czerwca 12, 13:16

Re: Jak zaczac?

Postautor: WodnikRa » 8 czerwca 12, 13:22

Jak nie chcesz żeby oczko co jakiś czas się dziurawiło, to nie rób oczka z folii. Myślałeś może o gotowych formach? Ja mam w swoim ogródku takie oczko i bardzo sobie chwalę, bo nie ma z nim żadnych problemów. Najlepsze są formy z laminatów, wtedy są najtwardsze. No i kolejną zaletą takiego oczka jest to, że wygląda bardzo naturalnie. Możesz wejść na stronę: szamba-baseny.com.pl i poczytać na ten temat więcej.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości