Wiosenne sprzątanie oczka, co i jak ??

RaDzi
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 05, 17:09

Wiosenne sprzątanie oczka, co i jak ??

Postautor: RaDzi » 18 marca 05, 18:04

Witam, w tamtym roku koniec kwietnia założyłem oczko wodne. Pojemność ok.4000tys. litrów. Teraz zszedł lód i widzę, że na dnie jest dużo glonów i trochę mułu. Dno oczka mam wysypane w 80% żwirem wielkosci wiśni, i tak myślę:
1. upuścić wody zostawić tylko w najgłębszym miejscu wodę z rybami /przy okazji wyłowił bym trochę drobicy/ i wybrać ten żwir z glonami i mułem,
2. wsypać coś na te glony i je wyłowić przy okazji upuścić 1/3 wody i dolać świerzej
3. co zrobić ze żwirem potrzebny jest w oczku czy bardziej przeszkadza :?:

Co proponujecie

Mam pytanie czego użyć do zniszczenia tych glonów jeżeli bedę stosował chemię.
W oczku są rośliny w donicach więć żeby chemia mi ich nie zniszczyła :))

Z końcem marca początek kwietnia mam zamiar kupić lampę firmy Aqua-Szut - UV 11 W, odnośnie tego mam pytanie:
1. kiedy ją podłączyć. Od jakiej temp. rozwijają się glony:?:.
2. czy moc jej jest wystarczająca do likwidowania glonów:?:

Będzie chodziła z filtrem Tetry /beczka/.
Pompa to TetraPond 2000, długość węży do 3m, wąż idzie do filtra, nie ma zainstalowanej fontanny.
Dzięki :lol:

[ Dodano: 2005-04-06, 11:52 ]
I po robocie, oczko doprowadzone do porządku.

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiosenne sprzątanie oczka, co i jak ??

Postautor: AnUBiS » 15 maja 05, 14:23

hmmm... ja mam oczko... i nigdy ale to nigdy go nie czyszcze... czasami zdarza sie ze uzyje czegos przeciw glonom ale to 1-2 razy na rok... mułu nie usuwam, gdyz jest on miejscem zycia dla wielu organizmow... oraz nawozem dla roslin. Muj sasiad mial kiedys takie szczescie ze z pobliskiego naturalnego jeziora przybyla do jego oczka zabka... no i sobie tak zyla wiosne i lato... zimy nie przezyla poniewarz na dnie oczka nie bylo mulu w ktorym zaby sie chowaja na zime... bo go usunal... od tego czasu nie usowa mulu... ja tez :P ;)
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości