Kiedy wpuścić nowe ryby

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Kiedy wpuścić nowe ryby

Postautor: Aigel » 29 marca 05, 10:30

Ale mi glupio i smutno jak sie dzis przyjrzalem oczku, niech juz sie ociepli bo tak ten lod bedzie schodzil przez tydzien ;/.
Jak to mowia czlowiek uczy sie na bledach, tylko dlaczego przez moje bledy zdechlo tyle ryb :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Kiedy wpuścić nowe ryby

Postautor: Dave » 29 marca 05, 10:53

Wspolczucie Aigel :cry:

Ty znasz sie na oczkach wodnych i Tobie sie to przytrafilo, a ze mnie kompletny laik w tej sprawie, a zadna ryba mi nie zdechla. Nie stosowalem zadnych lodolamaczy, ale mysle ze wiekszosc zyje. To znaczy nie widzialem jeszcze zadnej ryby w lodzie, ale i w wodzie nic nie widze.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Kiedy wpuścić nowe ryby

Postautor: august8 » 29 marca 05, 22:06

Aigel,
przykro mi bardzo :(

A u mnie ryby przeżyły co prawda było ich 5 ale to był test czy mi ryby będą zimowały w ocku i powiódł sie teraz moge zacząć zabawe z oczkiem na serio.
pozdrowienia Marcin

Awatar użytkownika
JOLA
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 04, 21:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy wpuścić nowe ryby

Postautor: JOLA » 3 kwietnia 05, 21:38

Obrazek Jak lod stopnial to okazało się że jednak rybek ubyło. A woda okropna. Za tydzień sprzątanko. Jak posprzątam to pochwale sie . Obrazek A jak u Was porzadki bo żaby już harcuja .

[ Dodano: 2005-04-03, 21:43 ]
To jeszcze raz ja. Zostały mi tylko 2 ofry ,karasie i jedna koia. No trudno trza dokupic.

[ Dodano: 2005-04-03, 22:05 ]
http://www.ryby-goslawice.com.pl/oferta_spec.htm Mają super ryby do kupienia. Ale ja mam do nich daleko. Moze ktos skorzysta kto mieszka w tym rejonie.

[ Dodano: 2005-04-10, 21:50 ]
Obrazek jestem juz po sprzątaniu wiosennym. W mule znalazłam jeszcze 2 liny i 3 malutkie rybki urodzone w zeszlym roku
karasie ,ofry,liny,jesiotr dwa yorki

R.Grabowski
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 czerwca 04, 23:09
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kiedy wpuścić nowe ryby

Postautor: R.Grabowski » 17 kwietnia 05, 22:00

Witam,
najpierw sie pochwalę, bo tę zimę przeżyły mi prawie wszystkie ryby, tj. 4 karpie, 4 jazie (orfy), 4 linki i rzesza karasi - padł tylko jeden, taki wypierdek, który już na jesieni ledwo pływał. A to za sprawą napowietrzania - całą zimę pracował dwudrożny napowietrzacz Aquael, przewód w plastikach 1/2 " z zaworem zwrotnym, na wypadek przerwy w zasilaniu, zakopany 0,50 m pod ziemią, wymiana membranek co ok. 1 mies. (aby nie przegapić).
Natomiast w drugim stawiku, wszystkie hodowlane karasie padły, przeżyły tylko te złapane na wędkę z pobliskiego stawu. Drugi stawik pozostawiony został samemu sobie, nie stosowałem w nim żadnych technicznych nowinek - i to sie zemściło, trzeba iść z duchem czasu.
Pozdrawiam,
Robert Grabowski.
grabek963

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości