Zielona woda w oczku

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: lukaszp2201 » 16 sierpnia 10, 19:46

Pawle a co sądzisz o triggerze. Wiem, że powinienem się zwrócić z tym tematem na innym forum (oczko wodne) ale moŻe by tak założyć wątek poświęcony właśnie zielonej wodzie w oczkach wodnych???
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 10, 12:30 przez lukaszp2201, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 18 sierpnia 10, 12:11

Mimo że wiem dokładnie, ile mam wody w oczku, to po zastosowaniu trzy lata temu trigera padły mi ośmioletnie grzybienie. Preferuję naturalne metody walki z glonami, o których piszę TUTAJ przede wszystkim zaś zalecam każdemu posadzenie jak największej ilości roślin wodnych i cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Dajmy czas naturze aby wykonała swoją robotę.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Kaczuszka
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 12, 11:19

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Kaczuszka » 27 czerwca 12, 11:34

Miałam problem z mętną zieloną wodą w oczku wodnym....do momenty kiedy zakupiłam pożyteczne mikroorganizmy. Pewnie nikt nie słyszał o tym. Stosuje ceramikę - takie koraliki, preparat do czyszczenia Bio Klean raz na 3 tyg - wszystko bez dodatku chemii. Woda zrobiła sie przejrzysta...a dodatkowy atut brak komarów i muszek !!!!!!! Rewelacja. Dla tych którzy mają baaaardzo mętną wodę to słyszałam, że skuteczniejsze będą kule Bokashi z gliną. W internecie pełno informacji na ten temat. Środki są naprawdę tanie i można je stosować równocześnie do innych rzeczy, np koraliki powodują, że nie osiada się kamień w czajniku a z Bokashi można przygotować naturalny nawóz do kwiatów.

Dbajmy o przyrodę.

aniaz1
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 6 grudnia 12, 21:16

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: aniaz1 » 6 grudnia 12, 21:20

Uważaj jak masz ryby bo niektóre rodzaje nie znoszą takiej wody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości