Zielona woda w oczku

danieluncio91
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 09, 21:10

Zielona woda w oczku

Postautor: danieluncio91 » 23 maja 09, 08:58

Witam wszystkich. Jakies 7 dni temu wsypałem do oczka preparat na glony dokładnie ten: http://www.allegro.pl/item634477926_pok ... 3_hit.html.
Pisze na pudełku z tego preparatu, że woda staje sie metna, ale po ok 10 dniach robi sie czysta. Mineło 7 dni, a woda dalej jest metna i zielona. Co mam zrobić???? Prosze o rady.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Jaro69 » 23 maja 09, 09:46

danieluncio91 pisze:preparat na glony dokładnie ten: http://www.allegro.pl/ite...a_9m3_hit.html.

Błąd 404: Strona nie została znaleziona

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: marrkus85 » 23 maja 09, 10:46

Pokon nie daje rewelacyjnych efektów i zmienia parametry wody.
Jeżeli nie masz mało roślinności w oczku, jet ono w nasłonecznionym miejscu i nie posiada odpowiedniej filtracji to glony będziesz miał, aż do września.

W sprzedaży są dostępne magnetyzery i lampy UV na fitoplankton.
Jednak nie wiem w jakiej mierze zwalczają glony bo nie stosowałem ich.

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 5 lipca 09, 01:44

danieluncio91 pisze: Mineło 7 dni, a woda dalej jest metna i zielona. Co mam zrobić???? Prosze o rady.

Przede wszystkim napisz jakiej pojemności masz to oczko, kiedy uruchomione, jakie rosną w nim rośliny i ile ich jest, jakie parametry ma woda (pH, TwO, jony amonowe i azotany). Mając te informacje, będę mógł postawić jakąś diagnozę. Znając przyczyny choroby, można ją leczyć lub zapobiegać.
Będę strzelał, przede wszystkim, podejrzewam że masz w oczku wysokie pH ponad 8, masz za mało roślin, a do tego oczko nie ma jeszcze roku, i ma dużą zawartość azotanów.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

opal5
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 21 lipca 08, 14:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: opal5 » 5 lipca 09, 20:41

Podczepię się pod temat:) w jaki sposób najlepiej i najszybciej zbić pH w oczku, bo też mam problem z wysokim odczynem i zielonym kolorem wody??

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 6 lipca 09, 00:28

opal5 pisze:Podczepię się pod temat:) w jaki sposób najlepiej i najszybciej zbić pH w oczku, bo też mam problem z wysokim odczynem i zielonym kolorem wody??

Zerknij na m mój post wyżej, i wtedy Ci coś poradzę, jak będę znał te dane.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

opal5
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 21 lipca 08, 14:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: opal5 » 6 lipca 09, 10:37

oczko mam ok 5000 litrow, rośliny rosną ładnie chociaż nie jest ich dużo, oczko założone dwa lata temu, no i pH mam ponad 8

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 7 lipca 09, 11:20

opal5 pisze:oczko mam ok 5000 litrow, rośliny rosną ładnie chociaż nie jest ich dużo, oczko założone dwa lata temu, no i pH mam ponad 8


Jak ja lubię takie odpowiedzi... Zadałem konkretne pytanie, i oczekuję konkretnej, a nie ogólnikowej odpowiedzi.
Powtórzę więc jeszcze raz. Ile masz tych roślin (bo cyt."nie jest ich dużo" niewiele mi mówi), ile w nim pływa ryb, jakie masz dokładnie pH wody (co to znaczy ponad 8, czy to 8,9 czy 8,1 bo to duża różnica), jaki jest w nim poziom azotanów, a przede wszystkim jaką masz twardość wody TwO. Te dane, powinien znać na bieżąco każdy posiadacz oczka, aby móc reagować w odpowiednim momencie na wszelkie nieprawidłowości.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

opal5
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 21 lipca 08, 14:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: opal5 » 7 lipca 09, 15:36

Faktycznie przepraszam:P więc zacznę od wody ph 8.6 TwO 5 dH poziom azotanów(nie wiem czy pomiar wiarygodny przez zieloną wodę) 1mg/l kolor w probówce był taki bardzo blado żółty.

a teraz rośliny...dopiero co posadzone(kupione 3 dni temu) 2 sadzonki boberka trójlistkowego, 1 sadzonkę przęstki oraz 1 dużą sadzonkę(ale ma dopiero 3 liście) i dwie malutkie lili wodnej(praktycznie jeszcze bez liści), poza tym ponikło rosnące w 3 kępach oraz 3 rozrośnietę kaczeńce i 1 rogatek który się rozrasta. oczko jest w miejscu nasłonecznionym(czekam aż urosną mi drzewa i krzewy) nie mam żadnego filtra ani nic podobnego. No i to chyba tyle co mogę napisać.:)

agawkl
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 9 lipca 09, 23:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: agawkl » 14 lipca 09, 00:11

Na zielony kolor wody (jeśli pochodzi od glonów) pomagają
-przede wszystkim lampa UV. Podpięta jest do niewielkiego filtra (obieg (filtr-lampa-mała kaskada). Działa cały czas, zakładana w połowie maja, już po kilku dniach powoduje,ze woda jest przejrzysta.
- po drugie lilia wodna. Zasłania mi połowę tafli wody, a mniej światła --> mniej glonów (w dużym uproszczeniu oczywiście).
Przez kilka lat walczyliśmy z mętną i zieloną wodą na różne sposoby, ale dopiero lampa dała radę i od tej pory mamy spokój.

Awatar użytkownika
Pac
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 9 listopada 08, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: Pac » 14 lipca 09, 00:21

Promienie UVc zmieniają strukturę białek i faktycznie niszczą mikroorganizmy, ale nie tylko fitoplankton, bakterie nitryfikacyjne i inne pożyteczne żyjątka także. Jak masz tam jakieś ryby to też im to na zdrowie nie wyjdzie. Ogranicz świecenie lampą do godziny dziennie. Masz za to bardzo sterylne oczko :roll:
25l krewetkarium: RC
112l LT

216l: Channa gachua

agawkl
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 9 lipca 09, 23:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: agawkl » 14 lipca 09, 00:48

Teoretycznie w takim oczku nie powinny więc zbyt dobrze rosnąć rośliny, bo brak bakterii nitryfikacyjnych to brak przyswajalnych form azotu (a co za tym idzie brak wzrostu, chlorozy itp.), u mnie tymczasem wszystko rozwija się nadspodziewanie dobrze. Być może dlatego,że wydajność filtra nie jest duża. Ryb mam aż za dużo, bo przygarnięte z litości "dzikie" karasie corocznie odwdzięczają się potomstwem, do tego siedem kolorowych karasi i dwa liny. Tak więc do sterylności oczka jest daleko, ale dziękuję za wskazówkę,postaram się zastosować. :smile:

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: deXter » 14 lipca 09, 00:54

O wiele łatwiej roślinie jest przyjąć amoniak niż azotany ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

merc4168
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 10, 13:26
Lokalizacja: Ra.....

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: merc4168 » 13 sierpnia 10, 16:14

Daj sobie spokój z preparatami.
Po prostu wpuść do oczka z 4 amury ,takie do 30cm
przez tydzień zjedzą wszystkie glony które obrastają ci oczko.

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zielona woda w oczku

Postautor: marrkus85 » 14 sierpnia 10, 19:40

merc4168 pisze:Daj sobie spokój z preparatami.

To popieram.
merc4168 pisze:4 amury ,takie do 30cm
przez tydzień zjedzą wszystkie glony które obrastają ci oczko.

Tak i wypiją zieloną wodę :lol:
Merc4168 zobacz kiedy był napisany ostatni post.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość