moje oczko zaatakowały GLONY

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

moje oczko zaatakowały GLONY

Postautor: Tomekł » 8 stycznia 05, 18:02

mije glony niepływają lecz sa przyczepione dop foli i kamieni sa to dość gęste korzuchy glonów nitkowatych, boje sie ze ryby mi sie w to zaplatają. A moze ten specyfik pomoże?? http://img111.exs.cx/img111/860/skantetra4eu.jpg
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: moje oczko zaatakowały GLONY

Postautor: Dave » 9 stycznia 05, 11:14

Spytaj sie, w jakims dobym sklepie o preparat przeciw glonom do oczka. Tylko nie kupuj tych do celow akwarystycznych, bo bedziesz musial gdzies 300 zl na nie wydac. (no, wiadomo, te do akwarow sa pakowane w malutkie buteleczki, wiec nawet kilkanascie buteleczek moze nie starczyc. Na wiosne wymien bardzo duzo wody w tym oczku, bo glony rosna najbardziej w brudnej wodzie.

Awatar użytkownika
chmielu00000
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 29 grudnia 04, 12:23
Lokalizacja: wrocław

Re: moje oczko zaatakowały GLONY

Postautor: chmielu00000 » 9 stycznia 05, 17:30

ROŚLINY ROŚLINY I JESZCZE RAZ ROŚLINY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Miałem tak u siebie w tym roku.Buże nasadzeie roslin pomaga gdzyz rośliny wygrywają z glonami komkurencję pokarmową.Dodatkowo usuwałem te glony mechanicznie (czyt. ręcznie) zawijesz je sobie na ręke jak makaron.Mogą bućgrozne dla ryb bomoga sie plątać w skrzela.Tak było z moim jesiotrem .Po wyjęciu ryby i wyjęciu mu tych glonów przezył.Takze moja rada na wiosne : wymień 1/3 moze troche więcej wody i dosać duzo roslin.
Pozdr
275L Tropheusy , 60L ogólne

Awatar użytkownika
JOLA
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 04, 21:51
Lokalizacja: Poznań

glony

Postautor: JOLA » 11 lutego 05, 21:39

W moim oczku wodnym mam pod mostkiem worek z kwasnym torfem.wrzucam tez co pare tygodni kalie(w aptece kupisz), dobry filtr i ruch wody tj.fontanny.kaskady.Potrzeba tez duzo roslin.no i nie zaduzo slońca.Moje oczko mam już 7 lat.Jest duze i dobrze utrzymane. Moj problem to nie glony lecz narybek. co roku rybki mają tarło,potem sa małe a pozniej gina tzn .chyba są zjedzone przez reszte. Mają gdzie sie schowac a ich nie ma po jakims czasie.co robic???? :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości