Ryby

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Ryby

Postautor: Aigel » 28 maja 04, 18:44

Tak mnie zastanawia jakie ryby bez wiekszych klopotow moga zimowac w naszych oczkach. Ja z wlasnych obserwacji zauwazylem ze Koi najgorzej znosi zime, to znaczy na wiosne duzo ryb zdychalo (tak jest 3 rok z pod rzad). Karasie ozdobne dosc dobrze, ale zdecydowanie naj mniej problemu stwarzaja orfy, te ryby chowaja sie idealnie w moim oczku, nie wiem czy stracilem jakas rybe z tego gatunku. Napiszcie jakie ryby macie u siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Ryby

Postautor: BigFish » 28 maja 04, 20:47

Podpnę się do tego wątku i zapytam. Jakie ryby akwariowe można trzymać w oczku wodnym?

Awatar użytkownika
Dziara1981
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 czerwca 04, 14:26
Lokalizacja: Dębieńsko

zimowanie rybek

Postautor: Dziara1981 » 4 czerwca 04, 08:06

U mnie nie jest źle ale równierz twierdzę , że koi zimuje nie najlepiej lecz jest to uwarunkowane głębokością oczka oraz ilością rybek. Ja stosuje zimą specjalny styropian który można kupić w ogrodach wodnych ale zrobiłem go sam. Do tego jeszcze napowietrzacz stosowany w akwarium i koniec problemu z zimowaniem rybek (koi, karasie , orfy) .Niestety nie wiem jeszcze co z [shadow=red]SUMEM ORAZ JESIOTREM [/shadow]bo mam je od maja. Dam znać co z nimi po tegorocznej zimie.
Wojtas

R.Grabowski
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 22 czerwca 04, 23:09
Lokalizacja: WARSZAWA

ryby

Postautor: R.Grabowski » 23 czerwca 04, 02:19

Witam,
Z 12 orf zostało mi 4. Z moich doświadczeń wynika , że są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne - co związane jest z ich temperamentem - są bardzo szybkie i błyskawicznymi ruchami reagują na wszelkie zmiany w otoczeniu: cienie postaci nad wodą, ptaków, przemieszczanie się innych ryb. Rozbijają się o elementy wyposażenia oczka, a osłabione tym stają się wrażliwe na wszelkiego rodzaju choroby, które je atakują i szybko wykańczają. Jednak to bardzo pożyteczne ryby bo pochłaniają całe masy komarów i innych uciążliwych dla nas stworzeń żyjących w wodnym otoczeniu.
Dlatego też opłaca się je chować, nawet jeśli z narybku przeżyje tylko 30%. Są tanie: 2,5 - 3 PLN za szt.
Pozdrawiam wszystkich.
grabek963

shiftman
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 31 lipca 10, 18:38

Re: Ryby

Postautor: shiftman » 1 sierpnia 10, 21:33

w moim oczku są chowane karaś czerwonyX5,karp koix4,ix2jesiotry moje oczko nie jest wyłożone folia tylko wykopane do gliny i mam połączenie z bierzaca woda ze stawów wymiary sezrokosc 4m długość 6m a głebokość 190cm ale karpie koi już 6rok zyja w tej mentnej wodzie czekam na odp!! ;-)

Stasiekk
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 10, 20:12

Oczko wodne.

Postautor: Stasiekk » 2 sierpnia 10, 11:32

Orfy w oczku wodnym dobrze zimują ale muszą mieć co najmniej 1,2m głębokości w oczku.
U mnie jest 1,5 głębokości w kwadracie 3x3.Reszta płycizny=60cm i 30cm.najlepiej zimują karasie-zwykłe i ozdobne.Nawet wśród młodych nie ma strat.Takich po kilka centymetrów.
Liny i orfy to już muszą mieć te 1,5m.Wtedy można być pewnym.1metr to ryzyko.Może się udać a nie musi.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości