Co na pijawki??

smok
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 15 lutego 07, 17:50

Co na pijawki??

Postautor: smok » 27 sierpnia 08, 09:56

Witam

Mam oczko o pojemności 2 000 litrów i na wiosnę pojawiły się w nim robaki przypominające pijawki. Są czarne, mają ok. 1 cm długości i powiększają się do 3 cm przy dotknięciu. Były kupowane nowe ryby do oczka i może dlatego się pojawiły. Nie mogę ich zlikwidować i mam wrażenie, że ciągle jest ich więcej. Jeśli ktoś miał miał podobny problem, to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Co na pijawki??

Postautor: Tomekł » 27 sierpnia 08, 13:52

W moim oczku też są pijawki ale nie przejmuje się tym, w moim oczku występują pijawki okrągłe które są nie groźne dla ryb ani dla człowieka, są to najpospolitsze pijawki występujące w oczkach, jeśli znalazłeś je pod kamieniami bądź pod koszami/donicami z roślinami to najprawdopodobniej masz te pijawki co ja. Pijawki są przenoszone wraz z roślinnością. Na tej stronie możesz zobaczyć czy masz pijawki.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

smok
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 15 lutego 07, 17:50

Re: Co na pijawki??

Postautor: smok » 28 sierpnia 08, 12:42

Dzięki :-)

CocoChanels
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 3 lipca 09, 23:15
Lokalizacja: France

Co na pijawki

Postautor: CocoChanels » 17 lipca 09, 08:43

u mnie tez sa pijawki ale nie dużo .... pod kamieniem sie znajdzie
żółwiowi raczej nie zaszkodzi bo pijawka odpadnie jak będzie żółw sie wygrzewał ....
a on to robi dość często
Więc co sie przyczepi w niedługim czasie samo odpadnie
Po za tym żółw zjada pijawki...tka mi sie zdaje

pozdrawiam
__
Äŕííîĺ ńîîáůĺíčĺ ŕâňîěŕňč÷ĺńęč ńăĺíĺđčđîâŕíî č îňďđŕâëĺíî (ń îáőîäîě âńĺő ŕíňčńďŕě çŕůčň) ďđîăđŕěěîé XRumer 5.09 Palladium. ÇÄĹŃÜ ĚÎĂËŔ ÁŰ ÁŰŇÜ ÂŔŘŔ ĐĹĘËŔĚŔ ;)
Ostatni raz zwracam Ci uwagę na poprawną pisownię. PS Podpis edytuj sobie w profilu, a nie dopisuj do każdego postu. Tomek83
Ostatnio zmieniony 17 lipca 09, 10:35 przez CocoChanels, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Co na pijawki??

Postautor: osama » 17 lipca 09, 15:18

CocoChanels, kolejny raz odkopiesz stary wątek i dostajesz ostrzeżenie.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości