Oczko wodne - przygotowania.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba

Re: Oczko wodne - przygotowania.

Postautor: Wilkołak » 31 lipca 17, 18:04

Więc tak, jak sprawdziłem ile musiał bym zabulić za folię plus geowłókninę, jako podkład, to sobie daruje folię, a kupię na przyszły rok formę. Za tyle ile dał bym za folię+geowłóknina +/- 600zł, to będzie niezła forma na oczko. Co prawda, nie będzie 1 metr głębokość, a może, jeszcze muszę po googlować i poszukać.

Awatar użytkownika
syrenka-arielka
Ikra
Ikra

Postautor: syrenka-arielka » 14 lutego 18, 14:12

Mąż namawia mnie nad oczkiem wodnym w ogrodzie... zarzeka się , że będzie się nim zajmować itd itp . Mnie zastanawia tylko jedna rzecz... co z rybami w czasie zimy? gdzie je przenieść? co zrobić żeby woda nie zamarzła , razem z rybami ? :roll:
~time of my life~

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator

Postautor: osama » 15 lutego 18, 11:41

Jeśli oczko będzie głębokie, to nie zamarznie całkowicie.
Zimą potrzebne tylko napowietrzanie, żeby zawsze był jakiś otwór w lodzie i po kłopocie.
Oczka wodnego nigdy nie miałem, zim u mnie w Dolnośląskim koło Wrocławia za bardzo nie ma, więc tu nie ma problemu nawet z w miarę płytkimi oczkami.
Zimą ryby nie potrzebują pokarmu, po prostu wegetują. Potrzeba im tylko dostępu do napowietrzonej powietrza.
Akwaria: 240l---72l Dawno temu: 3x28,8l---112l Plany na przyszłość: 2x750-800l (140x110x50)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...