Rozpadająca się roślina.Pomocy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
toma085
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 19 października 07, 08:53
Lokalizacja: Głowno

Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: toma085 » 19 października 07, 09:37

Witam wszystkich Forumowiczów jestem nowy i potrzebuje pomocy, gdyrz jedna z moich roślinek (anubias, nieznam dokładnie rodzaju) w ciągu dwóch dni się rozpadł. Liście zrobiły się na wpuł przezroczyste troszke tak jagby się pomarszczyły a gdy je chciałem poobrywać dosłownie się rozlatywały. Czy ktoś wie co może być przyczyną?
Akwarium ma 120L oświetlenie jest orginalne które dostałem z pokrywą, podaje roślinką Co2 i nawóz Sera Florena. Inne roślinki wyglądają normalnie puszczają listki ale boje się że spotka je to samo!

Właśnie zaobserwowałem że następna roślinka na kilku listkach ma to samo jest to Cryptocoryna Axelrod

Awatar użytkownika
Kruszczus
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 21 czerwca 07, 23:18
Lokalizacja: Lubin

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: Kruszczus » 19 października 07, 14:46

Nie "gdyrz" tylko gdyż, masz za małe oswietlenie jezeli to jest oryginalna pokrywa, minimalne oswietlenie to 0,5wata na litr, podawanie CO2 w przypadku tak słabego swiatła jak ty masz nie ma sensu.

toma085
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 19 października 07, 08:53
Lokalizacja: Głowno

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: toma085 » 19 października 07, 16:38

Ale dlaczego tak się stało jak ten anubias jest u mnie z rok i co tydzień puszczał listka aż tu nagle bęc.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: Tomek83 » 19 października 07, 20:42

Może wcześniej miał więcej oświetlenia a teraz jest czymś przysłonięty, może jest źle posadzony(kłącze pod żwirem), może zmieniły się parametry wody albo brak jest jakiś składników bądź ich nadmiar, gdybać można długo. Zastanów się czy coś się nie zmieniło w akwarium i zbadaj parametry wody.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: artur_89 » 20 października 07, 12:41

Tomek23 pisze:Może wcześniej miał więcej oświetlenia a teraz jest czymś przysłonięty


To raczej na 100% odpada, ponieważ, Anubias może rosnąc w "cieniu" i nawet jest mu to na "rękę" ;-) bo wygrywa z glonami. Moim zdanie bo braki w nawożeniu. pozdro

Awatar użytkownika
ZuMeReK
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 12 października 07, 18:59
Lokalizacja: kwaczała

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: ZuMeReK » 22 października 07, 19:03

No właśnie a ja mam takie pytanie do wszystkich (jestem początkujący)więc czy roślinka ma być w doniczce??
Akwa-60l,pompka,grzałka i termometr.
Dośw.-Rok
obstawa:
w trackie zmian....

Awatar użytkownika
kochaniak
Ryba
Ryba
Posty: 272
Rejestracja: 23 sierpnia 07, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: kochaniak » 22 października 07, 19:07

Jeśli masz podłoże i żwirek/piasek to możesz ją normalnie posadzić...
240 l. :
6 Paletek (różne odmiany)
6 Garra cambodgiensis
2 Corydoras panda

Czekam na nowe ;]

_

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: Tomek83 » 22 października 07, 19:40

Koniecznie posadzić i dokładnie obrać z tej "waty" w przeciwnym wypadku korzenie zgniją.

instalplast
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 20 października 07, 14:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Rozpadająca się roślina.Pomocy

Postautor: instalplast » 23 października 07, 15:21

Kup test na Fe i zrób pomiar ja przy Fe=0mg/l miałem to samo:( . Utrzymuj Fe na poziomie 0,25-0,5mg/l a będziesz miał piękne roślinki. Ja mam oświetlenie na poziomie 0,25W/l i naprawdę wszystko rośnie idealnie nawet trudne w uprawach rośliny. Pozdrawiam
360l Paletki 10szt różne odmiany, 24 gatunki roślin. Tetratec EX 1200

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości